Přejít na obsah

BOLERO


Doporučené příspěvky

jaydoo: Tak som si dnes spomenul a skúsil ten radiotext. Ak som mal naladené Fun Radio alebo Expres, tak po zmene skladby sa radiotext neaktualizoval. Ak som prepol stanicu na inú a potom vrátil na Fun alebo Expres, zobrazil sa názov práve hranej skladby, ale prvých pár písmen bolo z iného textu (u Expresu "Bavi nas bavit vas", Fun "Ranna sou"). Vyzerá to na softvérovú chybu...

post-140-1263853386_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor : Presne takto to robi aj mne. Musim sa prepnut inde a vratit sa naspat. Ale softwarovu chybu ako opravim ? Funguje to niekomu normalne ??

ViktorMPI : Tak mam Bolero zo SuperB, mam tam vpravo hore ten svetelny snimac, a nereaguje to ani na svetlo, ani na tmu. Este je mozne, ze by sa to dalo nejako zmenit alebo aktovovat nakodovanim ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaydoo: člověče tak to nevím, to už se musíš zeptat někoho povolanějšího. Já měl Bolero z FL Octavky a Rolbař mi říkal, že když bych to vyměnil za Bolero ze Superba, tak to fungovat bude, nakonec jsem to vyměnil za Amundsen, kterej tam má taky to čidlo a funguje to nádherně. Určitě by se ale po změně rádia mělo udělat nakodování, takže jestli to nemáš, tak to zkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaydoo: Softvérovú chybu ide opraviť jedine tak, že výrobca rádia vydá nový softvér pre rádio a tento v servise do rádia nahrajú. Môžme jedine čakať, kým sa toto stane... Prípadne sa posťažovať na škodovke, nech to urýchlia.

Čo sa týka kódovania Bolera, tak zatiaľ nie je známy kompletný popis kódovania. A skúšať to metódou pokus omyl, to sa nedá :blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tiez mam podobny problem s bolerom. Ked je vonku chladnejsie, po nastartovani sa displej rozsvieti na max a po minute to zhasne na prednastavenu hodnotu. Uz ma to ani tak nesere, clovek si na to casom zvykne :)

Ale chcem sa opytat ... podarilo sa niekomu natiahnut kontakty z mobilu nokia N97 do bolera ? Ked som mal N95 bola tam nejaka aplikacia, ktora to vedela, ale ta uz na nokia strankach nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste dotaz ohledne toho jasu za dne. Kdyz mam bolero bez cidla pro svetlo, tzn ze bylo v aute kde to cidlo bylo nekde jinde (treba v budikach) a vedly do radia jen udaje po dratech - je to tak???

Jestli ano, byl ten signal nejaky digitalni, nebo to bylo jen na principu meniciho se odporu??

Neslo by popripade nejak k radiu privest draty, dat si nekam potenciometr, kterym bych pootacel a tim klamal radio kolik je venku svetla???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste dotaz ohledne toho jasu za dne. Kdyz mam bolero bez cidla pro svetlo, tzn ze bylo v aute kde to cidlo bylo nekde jinde (treba v budikach) a vedly do radia jen udaje po dratech - je to tak???

Jestli ano, byl ten signal nejaky digitalni, nebo to bylo jen na principu meniciho se odporu??

Neslo by popripade nejak k radiu privest draty, dat si nekam potenciometr, kterym bych pootacel a tim klamal radio kolik je venku svetla???

Podle mě tam, jdou všechny informace po CANu.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Bolero z SuperB a cidlo mam v nom. Rano nastartujem, asi minutu, mozno menej je uplne jasne, krasne citatelne, potom mu zhasen jas, nieje skoro nic vidiet. Uz som skusal to cidlo zakryt, ale nepomohlo. Este musim odsledovat, ako sa to sprava vecer, sa mi zda, ze je jasnejsie. Skusal som aj zapnut svetla, posunut cas na vecerne hodiny, ale vobec to nepomohlo.

Editováno: , autor: jaydoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Bolero z SuperB a cidlo mam v nom. Rano nastartujem, asi minutu, mozno menej je uplne jasne, krasne citatelne, potom mu zhasen jas, nieje skoro nic vidiet. Uz som skusal to cidlo zakryt, ale nepomohlo. Este musim odsledovat, ako sa to sprava vecer, sa mi zda, ze je jasnejsie. Skusal som aj zapnut svetla, posunut cas na vecerne hodiny, ale vobec to nepomohlo.

Mě se tohle samé stává i bez čidla v radiu, pokaždé když vyjíždím z garáže. Podle mě by mělo jít nějak radiu říci, že si má jas udržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim panove, uz tisickrat sem tu cetl ze kdyy menim radio za bolero, musim menit gateway, to je v pohode a chapu to, ale ja mam par jinej otazek.

Vymenil sem gateway, ankodoval sem ji a dal sem bolero a kdyz zapnu funkci nahravani stanic, odejdu z auta zamknu, tak mi porad sviti podsviceni displayje, je to normalni? zhasne to casem? nebo kde muze bejt problem.

A pak nemam klimatronic, ale na starym radiu se mi zobrazovalo zapnuti vyhrivani skla umi to bolero? - toto je blbost ktera me moc netrapi

A pak dulezitejsi vec, u staryho radia se mi zobrazovala venkovni teplota na radiu, umi to bolero, pac se mi libilo mit porad teplotu na ocich hlavne ted v zime. Nemam maxidot, takze jestli to umi maxidot a zobrazuje to stale tak abych nemusel prepinat treba spotrebu ci tak neco hold bych splasil maxidot.

Dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou z hlavních funkcí gateway je hlídat napětí palubní sítě jak klesne pod určitou mez tak povypíná vše co je na CANu. Tak jestli je rádio v pořádku(tj. nejsou žádné chyby v komunikaci) tak dostane příkazem vypni se a tím je vše vyřešeno. Venkovní teplotu Ti nezobrazí a starý climatronic také ne(tj. zapnutí vyhřívání skla).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok maxidot je domluvenej tak tim se poresi jeden problem a s tim nahravanim to jeste prubnu, pac ted mi to po aktivaci vyplo tak nevim jestli sme tam nemeli neco jenom blbe nastaveny. dik za info.

No a po tom co jsem ho dneska votestoval tak vidim i problem kterej se tu resil, a to je viditelnost či spiš neviditelnost displaye když svítí slunko. Takže kdyby jste došli na to jak pořešit to čidlo, popř, kde to čidlo je dalo by se to určite oměřit a nějako pořešit. všiml sem si že se to po zapnutí světel výrazně stlumí, tzn že pak to přebírá intenzitu dle osvětlení palubky, takže stačí ošálit to čidlo a vše bude ok dle meho nazoru. Co vy na to?

Editováno: , autor: Cizap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panove, testoval sem Bolero dneska rano znova a...

1) kdyz vypnu TP a TIM a vypnu klice, vytahnu, radio se vypne a vse je ok - nastartoval sem druhej den a mam novou Gateway- takze se chova jak ma.

2) kdyz zapnu TIM a nezapnu TP tak vse pokracuje stejne a radio se vypne - to beru jako normalni funkci protoze dle navodu neni spustena funkce nahravani dopravniho hlaseni

3) pokud zapnu a nastavim TIM a zapnu TP - radio se chova jak popisuji v navodu, po vypnuti zapalovani se zobrazi stanice ze ktere ma radio nahravat dopravu a po chvilce tot zmizi a ted otazka :) mam cerny display, nesviti podsviceni tlacitek, ale pod displayem je videt rozsvicene podsvetleni displaye tj bile ledky a v noci je to videt dosti. Je to normalni? nebo to delat nema? zhasne to casem? A kdyz to delat nema, nemate tucha proc to dela? spatnej soft? da se to prehrat? Pac me to trocha znervoznuje kdyz to tak zari, a hlavne to laka zlodejicky.

Predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj jsem tu novej,

potřeboval bych poradit ohledně kódování Bolera.

koupil jsem ho bohužel bez kódu a marně se snažím k němu někde dopracovat. Bohužel tomu moc nerozumím, ideální by pro mě bylo získat kód a jen zadat.... lze něco takovýho? Nemáte někdo radu, nebo dobrý odkaz atd?.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z tvého dotazu mi nebylo jasné jestli nemyslíš kódování (nastavení) přes VAG nebo VAS

PIN by měli zjistit ve škodovce online, zároveň se ověří jestli rádio není hlášeno jako kradené ....

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...