Přejít na obsah

Letní pneu R18


Luke288

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Jelikoz je tu uz nekolik temat o kolech a pneumatikach na RS. Presunu tento dotaz do jiz zalozeneho tematu a soucasny zamknu.

Kola se na RS urcite vejdou bez problemu jen budou diky jinemu ET vice vystrcene ven, coz neni vubec na skodu, protoze u OII jsou kola dost utopene. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Zdravím pánové , chci se zeptat ... Mám v plánu si koupit 18" kola ET 35 a chci si pořídit 225/40 pneumatiky! Myslíte že se tam bez problému vejdou?Děkuji za odpověď ... (Škoda Octavia 2 RS combi)

Mám přesně tyhle rozměry kol a nemusíš mít vůbec z ničeho strach. Sedí v pohodě a žádné úpravy nemusíš dělat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milu: tak jestli se ti tohle povedlo mít na zadní nápravě, tak jsi musel mít geo uplně v prdeli, jinak to není možný, za 4roky co jezdim s O2 se mi to nestalo, to je první věc. a druhá je, že za tohle bych dával mastný pokuty, protože jezdit na "slickách" byť i na zadní nápravě je šílenství...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometrie je asi v pořádku. Zima 2007/2008 nové zimní Dunlop SP Winter Sport 3D 225/45 R 17 91 H, najeto 6500 km a všechny OK (úbytek asi 0,5 mm) a předtím léto 2007 nové Michelin Primacy HP 225/45 R 17 RF 94 W, najeto 9000 km a taky všechny OK (úbytek asi 1 mm). Letos jsem přešel na letní 18-ky a takhle to dopadlo. Na jaře koupím Michelin Pilot Sport PS2 225/40 R 18 RF 92 Y a nechám pro jistotu přeměřit geometrii. Jinak s takhle sjetýma pneu by se určitě jezdit nemělo, ale nechtěl jsem tam dávat zimáky někdy v polovině září a kupovat nové letní na dva měsíce se mi taky nechtělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravím pánové , chci se zeptat ... Mám v plánu si koupit 18" kola ET 35 a chci si pořídit 225/40 pneumatiky! Myslíte že se tam bez problému vejdou?Děkuji za odpověď ... (Škoda Octavia 2 RS combi)

Ahoj. Mam taky 18tky,ET35,225/40 sníženo o 3,5cm a je to uplne v pohodě i když jedu v 5ti lidech......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tire Size Comparison

Specification Sidewall Radius Diameter Circumference Revs/km Difference

225/45-17 101mm 317mm 634mm 1993mm 502 0.0%

225/40-18 90mm 319mm 637mm 2002mm 500 0.5%

245/40-18 98mm 327mm 653mm 2052mm 487 3.0%

prvni dva radky jsou podle doporuceni SA, moc se to nelisi ten tvuj uz ale dost bych rekl, nehlede na to, ze podle me ti to do VT nikdo nenapise a pokud se pak neco stane a nekdo do toho bude hooodne stourat tak muze byt problem. Nevim jestli se ti to vleze do podbehu asi bude dost zalezet na ET disku

Jinak je to ciste tver rozhodnuti

Editováno: , autor: Ol@f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

pánové, na kolik foukáte na OII 18"? V jakési tabulce tady je u nezatíženého auta 2,2 vepředu a 2,1 vzadu. Už druhý rok se na to dívají v pneuservisu divně, že je to málo. Kolik má na víčku nádrže OII RS? Řekne někdo?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekne, ale teď se mi nechce k autu :-)

Ale i to co tam má RS je málo, zadek foukám skoro na 3 atmosféry. Předek OK, ale zadek se musí přefukovat, už jsem to tu psal.

když dám na zadek 2,6, tak je pořád ve vezduchu, skáče to jak koza. Koukni na to, kolik je tam doporučeno, pak už si s tím můžu hrát, ale chtěl bych se něčeho chytit (spíše tedy znát to minimum)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...