Přejít na obsah

Vytlmenie interieru - znizenie hlucnosti


wagoo

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

pajo,

pomôže, je to ako výplň a preto to obmezí otrasy a vrzganie tapaciru o plech a určite aj prúdenie vzduchu, takže stačí klasická 2cm ans pena, hrubšia ani nie lebo sa aj tak stlačí.

Ja osobne som použil ProofCar píše sa tu o tom http://www.tuning.izotes.sk/odhlucnenie_motora.php lebo je umývateľný a je možné ho dať aj pod kapotu a je samolepiaci.

Sú aj od stp ale tie ceny sa mi zdali prehnané navyše keď to malo tie isté vlastnosti.

Daj vedieť ako si to poriešil, Čau...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, chcel by som vytlmit tapacire akusticokou penou pretoze mi strasne hrkocu. Lepit ich budem pravdepodobne lepidlom v spreji. Chcel by som sa spytat ci nahodou niekto neviete kolko 400ml sprejov bude potrebne kupit na 4+1 dveri. a kolko tlmiaceho molitanu bude potrebne na 4+1 dveri Octavia II combi. Nerad by som toho kupoval zbytocne vela - nie je to lacna vec.

Dakujem Miro

 

http://www.ahifi.cz/lepidlo-aiv-480200.html

 

http://www.ahifi.cz/akusticka-pena-sinus-live-ans.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec, tak sem se taky pustil do tlumení. Polepil sem přední podběhy a vnitřní část zadních podběhů v kufru materiálem gladen multi (1 100 kč m2). Stálo mě to 1,5 víkendu, pač je to neskutečná paplačka a 2 600 kč za materiál a musim říct, že výsledek je velké zklamání :-( efekt je skoro neznatelný a to sem v přední části polepil jak plech, tak podběh jako takovej. Asi pokud se k tomu neudělaj i dveře, tak si ten hluk od kol najde cestu jinudy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Caute, robil som vcera kufor, zatial iba jednu stranu a stala sa mi taka nemila vec, ten navijac pasu som aj s tym kusom plastu odlozil na zadne sedacky, pas sa namotal a ako keby zasekol uz ho nejde vytiahnut viac ako nejakych 80cm, a tym padom ani nedociahne navijak na svoje povodne miesto

neviete kde som spravil chybu, pripadne ako to odstranit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to nejako vyriesil, dalo sa to otvorit (vyzeralo to ako znitovane, ale su to len plastove cvoky) po otvoreni mi odtial vypadla nejaka plastova vec, ktoru som tam nedokazal dat spat aby to fungovalo normalne, s nou sa to vzdy sekalo, bez nej to ide v poriadku

inac vytlmil som kufor komplet a sustanie zo zadnej casti celkom pekne zmizlo, este vyskusam zajtra rychlosti nad 100km/h, zacinam ale viac vnimat hluk z predu, od motora/pedalov/stredoveho panelu nejake tipy kde lepit aby som tomu najviac pomohol? podlaha pri pedaloch? stredovy tunel? predne podbehy? kapota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Caute po dlhsom case som aj ja pokrocil.

Dotlmil som komplet dvere predne aj zadne a vymenil skla za sunsafe (zohnal som ich za babku, len mi to trvalo jeden a pol roka). Efekt vo vyssych rychlostiach nemam este otestovany ale aj v nizsich je velmi znatelny. Radio hra subjektivne ovela lepsie, basy su take noo, proste krajsie. dokonca som prekvapeny aj vysky sa zvyraznili a celkovo zvuk lepsi asi tym ze menej ho prebija okolity hluk. 

Na stahovacky som pouzival M6, ale skor M5 by tam sli, ja som musel trosku zvacsovat diery. 

premyslam co teraz, chyba mi strecha/kapota/ oprava kufroveho tlmenia a doplnenie este niecoho na podbehy? podvozok zospodu?

navrhnite co najviac poznat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...