Přejít na obsah

Jaký motor zvolit do SII


neon

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

určitě kup zase DSG a pokud hodně jezdíš, tak zase naftu. Jen asi ta 1,6 TDI nebude žádnej dravec, takže 2,0 TDI. Já ho mám už ve třetím autě a i když pokaždé s jiným výkonem, tak se dá říct, že spotřeba je stejná, ca. 6,5 litru. Ale docela těžká noha. Věřím, že spousta lidí jezdí o litr méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte,
myslim, ze toto je taka "debata do hospody". Chcel by som si kupit SuperB na vikendove cesty domov za rodicmi z Bratislavy na Oravu. Je to priblizne 200 kilometrov po dialnici a 80 kilakov mino. Okrem vikendov by bybolo auto pouzivane po Bratislave.
Neviem sa vsak rozhodnut, ktora motorizacia sa viac oplati, ci 1.6 diesel alebo 2.0. Aky mate na to vy nazor?
Ak sa uz tu riesila podobne tema, tak ma prosim na nu nalinkujte a tuto zmazte. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

2.0TDI 125kW v Superbu 2 mě osobně nezklamal, nízká spotřeba a silný zátah od nízkých otáček, žádné poruchy jsem neměl.

Autorevue.cz  píše v recenzi ojetiny Superb 2 :   

Jízdně nemáme k velké škodovce výtky - motor 2.0 TDI je slušně odhlučněn a v testované verzi se 125 kilowatty zatahuje skutečně mohutně. Spotřebu lze uhlídat kolem šesti litrů — škoda, že nádrž má jen 60 litrů. Pocitově dvoulitr jede výrazně lépe než současná generace upravená na emisní normu Euro 6. A nic na tom podle zkušeností majitelů nemění ani přehrání softwaru kvůli aféře Dieselgate.

Celá recenze je zde: http://www.autorevue.cz/test-ojetiny-skoda-superb-ii-aura-vyjimecnosti-s-technikou-kompaktu/ch-60999#articleStart

Editováno: , autor: Pivo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám tento motor a mám najeto aktuálně asi 257 nebo 258.000km a motor jde suprově, bezchybně.

Nevím, co jsi četl, ale ba naopak, 125kW byly vždy, i v roce 2008 již verze se vstřikovači CommonRail a ty jsou méně poruchové, než třeba motory 103kW ještě se vstřikováním PD.

Já bych si dal akorát pozor na ty kilometry - na rok 2008 a tuto výbavu mi to auto přijde celkem pod cenou a ještě má poměrně málo km (pro porovnání máme v rodině 2009 s 235000km a já 2010 s těmi 257-258000km....a manželky octávka 2010 má skoro 200.000km najeto).... takže mi to přijde celkem málo, takže řádně prověřit a jestli je to dovoz, tak o to hůř, protože pokud to nejezdilo do autorizovaného servisu někde v DE, tak se to stáčí jedna báseň ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi se podívat, ale servisce nevěř- vzít VINko a zajít do škodovky aby ti to proklepli. Pokud to jezdilo do autorizáku, bude to tam vše vidět, pokud to tam jezdilo je 2-3 roky, tak se taky nic nedozvíš .... k tomu to pak chce alespoň protokoly z DEKRY nebo STK (nevím jakej to má původ)

 

Každopádně opakuju  a možná se pletu, ale poměr výbava/cena/kilometry je podezřele výhodný pro kupujícího ...

 

ale jak píše @Effendi třeba to dobře dopadne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...