Přejít na obsah

Zatékání do superba


jakun

Doporučené příspěvky

Nanést tam toho dost a na obě strany a rovnou to šroubnu. Ať se to má šanci ještě spojit, pak to nanést ještě dolů pod to (jak je to teďka). Kanálky jsou v pohodě, ale kouknu. Pak zaděláno těsnící izolepou kanálky a vlivu tam aspoň dva litry vody.... To by mělo stačit :-) pak hodím fotky ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže hoši, problém je jiný, dnes jsem rozebral (zase) dveře zalepil odtokové kanálky a nalil cca litr vody a čekal... hádej te co se stalo... samozřejmě to trošku protékalo přes izolepu, ale u prahu ani kapička, takže mě napadlo to zkusit nalít na těsnění dveří (přední o zadní) a ejhle.... potopa na prahu... všimnul jsem si že jsou přední dveře vykloněné ven (+flush). Takže jsem je křupnul v ruce (rámeček dovnitř) teďka to lícuje krásně, jenže voda stále teče.... poradím si s tím něják, nebo budu muset sehnat nové těsnění předních i zadních dveří ???
Nějáký fota....

post-78824-0-82267100-1436019235_thumb.j

post-78824-0-61058800-1436019269_thumb.j

post-78824-0-23987900-1436019287_thumb.j

post-78824-0-20888400-1436019307_thumb.j

post-78824-0-49056900-1436019317_thumb.j

post-78824-0-18256200-1436019327_thumb.j

post-78824-0-54200300-1436019343_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tohle je v pořádku.

Odtokový kanálek vespod dveří má odvádět vodu na práh a odtud to teče dolů

A ty obvodové gumy nemají těsnící účinek, resp.minimální a je zcela normální, že se voda dostane ke sloupku. Má to každý Superb takto

Důležité je, že těsní ty vnitřní obvodové gumy (ty u prahu směrem nahoru).

Takže pokud Ti teče dovnitř do interieru, tak je špatné těsnění na stahovačce, pokud je vnitřní obvodová guma v pořádku

Vnějších si moc všímat nemusíš, mají spíše tlumící a akustický účinek (hlavně kvůli větru)

Stejně tak ty vodorovné gumy u skla nemají těsnící účinek. Tam má část vody (kterou nezachytí to těsnění) protéct skrz dveře do odtokového kanálku

Zalep pořádně stahovačku a je klid

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jenom tak mimochodem, jak začalo intenzivně pršet, tak se u mě projevil problém se zatékáním. Nejdřív ráno celý A sloupek zachcaný vodou - vzal jsem nůž a prořízl ve dveřích odtok ze šíbru - vystříklo asi litr vody, nakonec sem to ještě vytunil a celý ten slepený konec ustřihl.

Odpoledne to samé na druhé straně, tentokrát to bylo potečené málo, čistil jsem to tam někdy v květnu, takže gejzír nebyl tak velký.

No a nakonec mokrý vložený koberec ve předu u spolujezdce, naštěstí je nepromokavý a spodní koberec je suchý - vypadá to, že teče přes stahovačku, ale neměl jsem to ještě sundané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tak záslepku poznáš, jestli je vypadlá, když se jukneš vespod auta?

Mě třeba zatékalo jen na levé straně a pravá byla suchá. Tohle bylo ucpaným odtokovým kanálkem pod posilovačem. A ještě další možnost je špatné těsnění na stahovačce na některých dveřích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Na to se chystám :-) myslíš ze podle návodu tady to zvládnu ? Úplně nemehlo nejsem :-) jeste se optam kdyz zamykám zevnitř tlačítkem u stahování okynek tak se my jednou tak za 5-8 zamčení nezamknou dveře u spolujezdce , to bude spatny zámek ? Jestli si ho mam sehnat dopředu :-)

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny, mám Superba 1 2.5tdi r.v. 2006 v plné výbavě (bez šíbru). Mám velký problém se zatékáním, teče mi do levé poloviny vozu (pouze podlaha). Podlaha u řidiče a za řidičem totálně mokrá, za jeden déšť co trval celé dopoledne tam nateklo tak že v tom stojí cca 4 cm vody všude. Vše okolo je suché, včetně dveří, sedadel, sloupků, skel, prahů ale i bočního koberce, pouze je mokré dno. Oblepil jsem všechny stahovačky tmelem, udělal jsem pod torpedem větší díry na odtoky (vyrval jsem gumy) nevím odkud jinud. Čelní sklo je ještě původní, koberec co vede pod pedalama směrem nahoru je též suchý. Nicmeně komfortka a celý svazek je pod vodou. Nenapadá vás někoho něco? Díky za jakýkoliv nápad. 

 

  •  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Nikdy už neříkej, že máš v autě plnou výbavu. To rozhodně nemáš. Možná by ses divil, co všechno v Superbu může být. Navíc některé výbavy ani nelze kombinovat

Pokud jsi udělal vše, co píšeš (stahovačky+oba odtokové kanálky), tak zkontroluj všechny záslepky v mezistěně mezi motorem a interierem (vydloubnout, podmazat silikonem).

Zvláště po akumulátorem je jedna docela exponovaná. Dále demontuj řídící jednotku, vymontuj box, ve kterém se nachází a silikonem znovu zatěsni

Používej zásadně silikon na motory. Ten obyčejný sanitární časem zpuchří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kámo, docela si stojím za tím, že víc tam nejde dát. Mám facelift ( a to kompletní, zrcátka, maska, zadní světla, volant, budíky), multifunkční volant, vyhřívaný čelní sklo, celé v kůži, vše v elektrice, mám stropní dvd (díky tomu nemůže být v autě šíbr) spolujezdcova sedačka je polohovatelná ze zadní loketní opěrky a je otevírací na prostrčení nohou, je tam navigace, tempomat to taky má, senzory všude, skivak, bixenony, origo tažné, prostě vše, nemá to akorát webasto (to netuším jestli se v originále montovalo). Nevím možná jsem na něco zapomněl co tam chybí, ale v mém případě se tam víc dát asi už tenkrát nedalo. Kombinovat se určitě některé výbavy nedali a ani do dnes nejdou, nicméně si myslím, že je to plná elegance.

 

Zatékání jsem po demontáží všeho na levé straně odhalil. Bylo vypadlé těsnění okolo lanka na otevírání kapoty, tudíž z čelního skla rovnou do auta...Jen pro představu vyndal jsem z vozu 28L vody. Vše utopené, včetně komfortky, která byla i přes to že je v boxu plná vody :( Pro jistotu jsem přetěsnil i box řídící jednotky. :) Díky za nápady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Problém se zatékáním vidím v kapiláře mezi plechy u sloupku A, za roky se zde nahromadil binec v horních rozích předního skla, když naprší, tak se tam udělá "rybníček" a kapilárou to sákne do interiéru a kape na podlahu, mě hlavně u spolujezdce. Po vyčištění OK ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...