Přejít na obsah

Zatékání do superba


jakun

Doporučené příspěvky

Ahoj Vodnici :) tez uz patrim mezi vas potapjejici se lode. procital jsem si forum avsak ja mam vodu jen za ridicem nikde jinde a ze ji tam je kotel:( na foru jsem cetl ohledne tapecu ze to muze byt tim ale tim to neni po 5 minutach liti vody nikde ani kapka a po rozdelani dveri jsou suche.nemuze to tect prez zadni ofuk na nohy pres klimu? nebo nemuze to tect pres predni sklo kolem komfortky az na zadni koberec?( to by byl mokry snad i predni ne?) a jak je to nejlepsi vysusit? novinama? nebo je neco dokonalejsiho? kolik prace by bylo celej ten mokrej koberec vyndat z auta? sedaky prostredni panel atd? delal to nekdo z vas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mno tak dnes jsem menil olej na supovi a vsim jsem si ze me neco kape ze zadnich zatek do podlahy tak jsem je oddelal a ejhle z kazde vyteklo litr vody uz se nedivim ze jsem to nemohl vysusit ale spis kde se ji tam tolik vzalo kdyz jsem koupil auto tak bylo suche! mno ted uz nic nestihnu az po svatbe budu muset koberec ven a hura na hledani zavad:( je tam nekde moznost aby to teklo pres prostredni sloupek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar pánové, také mám Oktávku a nejčastější činnost je zjišťování, kudy mi do ní teče.

Pokaždé je to jinudy.

Vzhledem k tomu, že po několika vozech jiných značek mám Škodovku poprvé, konzultoval jsem problém zatékání do Škodovky s ortodoxními Škodovkáři a ty mi vysvětlili, že zatékání do auta není problém, ale vlastnost všech typů značky Škoda. Je to prý taková tradice.

Ať se prý jedná o 120tku, Favorita, ... Oktávku ...Superba ... do všech zatéká a zatékat bude.

Nemám si prý s tím dělat hlavu a vybavit se několika hadry na vysoušení.

:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdarec,

nikde jsem tu nenašel, že by měl někdo vodu v kufru - pod kastlíkem (lékarničkou a CD changerem) jakoby za zadním podběhem, je tam úplná kaluž, kudy by tam mohlo týct?

Z boku je tam nějaká "mřížka" ve který byl molitan - auto bylo kdysi na tu stranu bourané, tak jestli to není třeba hnutý, ale chci se jen ujistit předtim než budu muset sundat světla a zadní nárazník. Nebyl by někdo schopnej napsat mi číslo dílu - tý mřížky, abych jí objednal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak si odpovim sám, dneska jsem vlez pod auto a s trochu zkroucenou rukou se dá ta mřížka větrání vyndat i bez sundávání nárazníku. Mezi kobercem a tou mřížkou je zřejmě nějakej pohlcovač vlkhkosti je to takovej proužek něčeho neidentifikovatelnýho (je na tom napsáno něco jako anthracit?) Bylo to plný vody a mřížka byla celá popraskaná. Tak jsem objednal ve škodovce, na obě strany za 400, dám to tam a snad bude klid.

Editováno: , autor: .:D4NNY:.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Ahoj lidi, resim u superbu zatekani vody kolem dveri...je k tomu potreba vetsi dele trvajici dest a tece to kolem dveri dolu na tu gumu a dovnitr :-/ takze to nasakne do koberecku a pod ne... no hnus.. :-/

Jak to mam vyresit? Abych nemusel rozebirat komplet dvere? Nemate nekdo zkusenost? Diky za kazdou radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se tady o tom psalo, ale zrovna zítra to jdu dělat taky. Dneska jsem to rozdělal zítra to zatmelím a bude. Dveře rozdělat musíš. Je potřeba sundat ten vnitřní tapec nebo jak to nazvat. Zkrátka. Odšroubovat dva šroubky ve spod + oddělat kryt madla a odšroubovat dva šrobky pod madlem. Potom vycvakat ten tapec, nemělo by se nic zlomit a vysunout směrem nahoru. Opatrně odpojit všechny konektory a táhlo od kliky.

Potom povolíš šrouby co drží ten plechový dekl, podmáznout ho okolo tmelem a zase přitáhnout.

To by mělo být vše pokud se nepletu. Pro jistotu dám tmel i pod ty šrouby co drží ten plech.. nějak se mi zdálo že to teče i přes ten jeden šroub.

Editováno: , autor: Torreto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřebuji poradit. Teče mi do auta přes kabinový filtr. Ale nechápu kudy se tam dostává voda. Podle mě kolem filtru chybí nějaké těsnění.

Takhle to mám já.. chybí tam něco?

post-69220-0-74904700-1349721878_thumb.j post-69220-0-79153100-1349721881_thumb.j

Někde nahoře se psalo že tam má být i nějaký odtokový kanálek. Předpokládám že je tohle on.

post-69220-0-35555900-1349721919_thumb.j

Ale nechápu odkud odvádí vodu.. kama mi tam může téct..

Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Torento je možné,že máš ucpané ty postraní odtokové kanálky a když hodně prší tak se ti přepážka naplní a přeteče to přes pylák dovnitř a než to rozebereš tak ti voda odkape a ty na to nemůžeš přijít tak sem to měl u octávky.... jenže tady je vlastně i baterka a to by asi nebylo ok kdyby byla pod vodou....těžko říct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Torreto, vím, že jsem tady kdysi o tomto problému a jeho řešení četl. Zkus pohledat buď od začátku a nebo tak kolem r. 2010 - 2011. Matně si vzpomínám, že řešení bylo ve vyčištění těch kanálků - něco v tom smyslu jak píše Stankra6 a určitě tam bylo něco o žlábku u toho filtru. Něco mi říká, že v řešení toho problému byl tehdy zapojen i Ace Ventura - zkus mu případně napsat. Hodně štěstí a měj se fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kanálky jsem pročistil.. jeden je pod baterkou a ten byl v pohodě, druhý pod servem a ten byl sice ucpaný tak jsem ho pročistil, ale každopádně ten pod tou baterkou byl uplně pruchozí takže voda odtéká... Ten žlábek si asi objednám no, stojí 127kč, ale stejně nechápu k čemu je.. je někde uprostřed filtru takže nevím jak to funguje, ale tak nic za to nedám... těsnění tam teda nemá být žádné kolem toho filtru, nebo pod ním? Nevím to na 100% že to tama teče, ale jelikož to pod tím filtrem bylo vlhké tak si myslím že jo.. jen vědět jak se tam dostává ta voda no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime, to ti řeknu uplně přesně. Těsnění tam je ale bude sežraný. Karel měl pravdu, tento problém jsem tu popisoval. Musíš celý ten držák vyndat (3x matka M6) a pod ním je samolepící těsnění - to těsní k plechu kastle. Sranda je, že se nedá origo koupit. Ale dá se sehnat jinde. Mám tu ještě cca 3 kousky. A ten žlábek tam musíš mít, jinak ti voda z torpéda poteče přesně na filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda já mám asi podle toho co tu čtu nějákýho divnýho supa protože od doby co ho mam nebyl nikdy nikde mokrej :kol-32::kol-28: U nás dnes celý den lije jako z konve tak jsem se šel ještě přesvědčit a opravdu všude sucho.Neměl bych ho reklamovat když je takhle divnej :kol-28:

Editováno: , autor: Márty'SP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...