Přejít na obsah

čištění klimatizace


Escrito

Doporučené příspěvky

No mne smrdelo ako ked si niekto v aute prdne. Taky zavan...a skusal som to vycistit sprejom aj pelovy filter som precistil...a sem tam sa mi to stale stane. Ty mas aky smrad? neviem ci tam neni nieco ine. A aktivne uhlie je na klimu? Som nevedel. Som myslel ze to ma diesel na nieco...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mne smrdelo ako ked si niekto v aute prdne. Taky zavan...a skusal som to vycistit sprejom aj pelovy filter som precistil...a sem tam sa mi to stale stane. Ty mas aky smrad? neviem ci tam neni nieco ine. A aktivne uhlie je na klimu? Som nevedel. Som myslel ze to ma diesel na nieco...

S tím filtrem jsem to popletl ale už jsem ho našel, je to jak u Fabie l. Je to smrad jak z vajíček. Není to zatím tak hrozné ale začíná to smrdět. Docela mě překvapilo že tak brzo. Chtěl bych vědět jestli někdo nemá zkušenost ze sprejama na čištění klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám občas taky smrdí, ale to je po 30 000 km a dvou letech provozu asi normální, že :D Každopádně bych jí taky rád vyčistil nebo vydezinfikoval, ale do servisu s tím nechci. Zvládl bych to doma sám? Jaký koupit přípravek? Vůbec se v tom nevyznám, ale četl jsem, že to snad není tak složitý. Prosím o rady, jak na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No navod je na kazdom spreji. Treba v autopredajni kupit na to pripravok. Okrem ineho je asi dolezita vona toho pripravku...kedze este mesiac ho budes v aute citit. No a potom je to uz velmi jednoduche. Vyhodis pelovy filter a nastriekas sprej do vsetkych vyduchov co najhlbsie a nechas v zavretom aute asi 20 minut ucinkovat a potom dobre vyvetras a zapnes ofuky aby sa vysusilo trochu. Ale hovorim ze mne to velmi nepomohlo s tym smradom...takze chyba bude asi niekde inde. :(

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u R zatim ok, ale u sluzebni OII smrdi klimoska jako po smiru. Ted pomaze na servis, tak to necham vycistit. jinak nevim, kdou toho pylovyho filtru bych se do toho radsi nestoural. ;)

Filtr je v pohodě, vždycky tak jednou za půl roku ho vytáhnu a vysavačem pořádně vysaju. Dělal jsem to tak i u př. Fábiích l. Tam není co pakazit, jen ho tam potom dát správně na zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta sračka na čištění by se měla dostat i na výparník klimatizace. Při nanášení té pěny se musí stříkat a zároveň vytahovat ten šlauch ven. pokud tě to zajímá víc tak na F1 se to probíralo důkladnějc.

Mě to čistí jednou ročně v servisu při prohlídce a je to v pořádku. Nic nesmrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No hlavně by se měl ten přípravek nastříkat na výparník.Většinou ty spreje mají hadičku a na konci trysku,takže to není problém.Já to dělám tak,že vydělám kabin.filtr a vyrobil jsem si takový přípravek-vzal jsem 1,5mm svařovací drát a tu hadičku jsem připevnil páskou na ten drát,takže tedˇse na ten výparník krásně dostanu aniž by se hadička někde zatočila. :) Dobrý je sprej od firmy CRC a stojí 220kč a vystačí nejméně na 2 použití,když se to dělá řádně.Je to taková pěna,která pěkně voní.Dá se i fouknout do všech ofuků ale hlavní je ten výparník ;)Taky nápad jak píšou kluci vysát ten filtr se mi líbí,protože podle výrobce výměna po 30 000km se mi zdá dost pozdě.Většinou je to strašně plný svinstva ten filtr :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

zdravím,

mám 3 roky Roomstra a ted sem se dostal konečně k čištění klimy. Proto bych se zeptal,jestli se dá se nějak dostat ke klimatizaci? flitr se mi podařilo vyndat, tojo, ..ale ješte bych se rád nák dostal ke klimatizaci, čili asi výparníku.. rád bych ho vyčistil sám, no a jenom tam naslepo nastříkat sprej ... víc bych veříl když bych to viděl na vlastní oči,

nemáte někdo nákej plánek, fotku ..jak bych se k nemu dostal?? dík moc

a případně jakej ten sprej bych mel koupit, s jakým máte dobrý zkušenosti??

díík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se rád zeptal jestli to čištění a dezinfekce je vážně k něčemu dobrý...o smrad mi ani nejde, ale mám 2letou FII a klima mi prostě nedělá dobře po zdravotní stránce...nejsem žádnej expert, ale mohlo by to být způsobeno (snad) tím ,,bordelem" v klimě....takže pokud někdo o tomhle cokoli ví, tak moc prosím o odpověď :help::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně se dezinfekce vyplatí, prach a s ním baktérie jsou všude ve vzduchu, ale v nitru klimky najdou "ráj", kde se můžou vesele pomnožit a odkud můžou zase hezky ve větším počtu ven - je tam teplo, vlhko a tma, což jim nadmíru svědčí. Pokud tu dezinfekci uděláš pořádně nebo si ji necháš udělat, určitě ničemu neuškodíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nez nekdo to fotku doda. U spolujezdce pod palubni deskou. Je tam ta polystyrenova vystelka. Ted nevim jiste, jestli se musi vyndat, nebo ma vyrez. Skoro u stredovyho panelu je takovy plastovy obdelnikovy vicko. Je vodorovne kolmo na osu auta. To vytahni a pod nim je filtr. Je asi 30x20x3 cm velkej kvadr. Kdyz to nikdo nestihle, tak dodam fotku zitra dopoledne. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spodu palubni desky u spolujezdce je polystyrenova vypln. Smerem do interieru je zahaknuta, smerem k motoru je zaprena mezi takovejma dvema vystupkama v molitanu. Smerem k motoru a stredu je pak udelanej na polystyrenu vystupek. Vytahuje se to docela blbe, chce to nervat a bejt trpelivej. Ja sem se u toho rozcilil... kus toho sem urval, ale nevadi to a nejde to videt.

Samotnej filtr je zasunutej v dire smerem nahoru, mne se vytahoval a vracel spatne. Je zajistenej kusem plastu do L, kterej se upevnuje dvema posuvnejma svorkama. Je to svinska prace, ja za to penize zaplatim. Delal jsem to ze zvedavosti a hnus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

V zimě ne úplně aktuální postřeh ale..

V autorizovaném servisu se mě vždy snaží přesvědčit,že s klimatizací není třeba nic dělat pokud funguje.Maximálně spray do ofuků..Kompletní kontrola včetně manipulace a doplnění chladiva prý vyjde tak na 2 až 3 tisíce,což mi přijde docela divoký...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou za rok udělat dezinfekci není na škodu - nikdy nevíš, co za humus se usadí ve výparníku a nejbližším okolí - teplo a vlhko, to mají baktérie a plísně rády. Ale musí se to udělat pořádně, ne jen nastříkat nějaký sprej s aromatem do výdechů - musí se to propláchnout spešl prostředkem, existují takové pěny a další roztoky, které se rozpráší do útrob klimy a vydezinfikují všecko vevnitř. jinak pokud v zimě topí a v létě chladí není potřeba dělat nic - kdyby přestala chladit, pak změřit, ale to už je nejmíň na hodinu, obsah se musí odsát speciál mašinou, ta to pak zváží a vyhodí výsledek, jestli uniklo nějaké chladivo nebo ne - a znovu klimu naplní nominální dávkou. To celé stojí kolem té tisícovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...