Přejít na obsah

čištění klimatizace


Escrito

Doporučené příspěvky

filtr by se měl měnit 1X za rok a klima by se měla čistit 2X za rok... aspon se to tak píše... já čistil ted na podzim, koupil jsem na slevomatu voucher za 199 korun a dělali to v seatu v Brně.. komplet vysátí, vyčistění, doplnění, promazání... hodina práce. spokojenost jak želva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kolika měníš filtr a jak často necháváš komplet čistit klimu? :)

no filtr jak kdy, jednou dvakrát za rok, dezinfekci klimy každý rok a komplet servis klimy mám v plánu teď po zimě na jaře, bude to po necelých 3 letech, doporučuje se to dělat tuším po 2 letech, ale přišlo mi, že to funguje v pohodě, tak sem si řekl, že to ještě rok počká :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Asi tak. Zalezi jak se chova, pokud funguje dobre, nesmrdi, tak netreba do ni rejpat. u R mi taky vydrzela 4 roky bez zasahu, resp jen sem po 3 letech ( preventivne) menil filtr, ale byl v pohode. Zalezi taky jak moc ji clovek pouziva. Ja nejsem priznivce ji mit porat zapnutou, takze mozna proto mi vydrzela v pohode dele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to moc neřeším a nemám ani u jednoho auta problém, první dva roky bez údržby a pak každý rok před dovolenou filtr a pod něj desinfekci ve spreji. Profi čištění a doplnění proběhlo až když bylo Octě 7 let :-) JInak je důležité tu klimu pravidelně alespoň na chvilku zapnout, a né jednou v roce na dovolené v Chorvatsku :-) to je asi horší než nedat žádnou údržbu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj

Rozhodl jsem se že si preventivně vydenzifikuji klimatizaci. Ale potřeboval bych poradit.

Koupil jsem né moc známý prostředek a světe div se, návod je v polštině :kol-140:

Umí tu někdo polsky? :kol-46:  nebo je to u všech výrobků stejně? Spray má 300ml a zdá se mi to moc

Přikládám vyfocený návod.

Předem díky :kol-47:

 

290520131503.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jinak pošli toho překupníka-rádobyprodejce do horoucích pekel, protože tuším, že dle platné legislativy se v ČR nesmí prodávat nic, co nemá český návod-pokud ho má mít, nebo příbalový letáček   :kol-29:

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

voltys: díky zkusím,ale bude to pakárna :kol-26:

jipol57: díky to sem taky našel,ale já mám něco jiného..mám i vyjmout kabinový filtr,jak dlouho nachat po aplikaci zaplou klimatizaci?

každopádně díky.

dick: určitě,máš pravdu. Ale já to kupoval na rychlo před 14dny a až teď jsem zjístil :kol-44: že tam vůbec není CZ návod.

 

No uvidím jak si poradím s překladačem od voltyse,při nejhorším tento výrobek nepoužiju a koupím jiny.

Ponaučení do budoucna? Hned po koupi se podívat zda je u výroku Cz návod :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím.

Konečně jsem našel návod a dostal jsem se k číštění klimatizace.

V návodu se píše. vyjměte prachový filtr klimatizace,nastavne nejnižší teplotu,otáčky na max. vložte hadičku čističe co nejhlouběji do hlavního kanálu nasávání vzduchu v prachovém filtru a nastavte ventilátor na vnitřní cirkulaci. Jenže když nastavím vnitřní cirkulaci a chci vstříknout přípravek, celý mi vyteče ven.

Ot. je filtr klimatizace pod palubkou spolujezdce? :kol-28:  a když jsem vytáhl filrt a nastavil cirkulaci měl by proud vzduchu foukat směrem ven, do vozidla?

Nebo dělám nějakou chybu?

Díky za radu :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja osobne si myslím, že by mal nastaviť vnútorný obeh, tj. tlačítko vedľa AC, zároveň zapnuté AC a nakoľko manuálna klimatizácia nemá polohu v ktorej ide vzduch naplno každým smerom, tak by mal postupne prestriedať na ovládači C (podľa obrázka) polohu 3, 6 a 12 hodín (alebo alternatívne polohy 3 a 9 hodín).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten sprej, kterej mám já, se nejdřív nastříká do sání pod hranou čelního skla, do prostoru pro (kvůli čištění vyndanou) vložku kabinovýho filtru na obě strany i do všech výdechů - sprej má dlouhou hadičku s vějířem trysek na konci, takže se stříká dokud kolem hadičky nevylejzá ven pěna, ta se pak nechá 15 minut působit "za studena", načež se auto nastartuje, nastaví se topení na plný pecky a zároveň se zapne vnitřní cirkulace - tím se přípravek odpaří a jeho výpary vydezinfikujou i interiér. Nechá se to dalších 15 minut "kolovat uvnitř", po každých 5 minutách se přepnou výfukový výdechy a pak se teprve auto vyvětrá všema dveřma dokořán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám skúsenosti z ozonom a nič moc , smrad sa drží vo výparníku a podľa mňa nič iné ako poriadna nemocničná dezinfekcia ten bordel nevyčistí ... Vždy vysuším výparník vetrákom pri vypnutej klíme,  vyberiem peľový filter , zoberiem Wurth dezinfekciu klímy - fakt silný humus , proste dezinfekcia ako v špitáli a striekam priamo na výparník , potom založím dekel bez peloveho filtra a 10 minut nechám zapnutý vnútorný obeh bez klímy na jednotku-dvojku vetráku , potom vyvetrám , nový uhlíkový filter a je pokoj ... Existuje aj origo sprej na klímu - viz.. foto , tiež dosť silný , pravdepodobne výrobca Contra Sept DE , čo je jeden z TOP výrobcov týchto vecí , len je to malé a drahé ... 

post-51372-0-31260700-1401735270_thumb.j

post-51372-0-81680900-1401735283_thumb.j

post-51372-0-50000900-1401735298_thumb.j

post-51372-0-19765900-1401735316_thumb.j

post-51372-0-50227200-1401735327_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahoj všichni... po přečtení tohoto vlákna si říkám , musím se podělit též se zkušenostmi s klimou.... mého roomstera 1.9 mám od r.2007  a v životě mi klima nesmrděla, ani náznakem, možná je to zbytečné,ale preventivně měním kabinový filtr 2x ročně.. po zimě a po létě až odkvetou i ty poslední trávy.... kupuju sprej na čištění klimy každý rok s dlouhou hadičkou... vystříkám pořádně všechny výdechy a pořádně nastříkám pěnu i do výparníku.....

Když používám klimu, tak min 5 min před odstavením auta do garaže nebo venku klimu vypínám a nechám pustěný jen režim econ....

Možná jsou to zbytečné náklady, ale opravdu nikdy žádný zápach ani nachlazení z klimy jsem já ani moje rodina neměli.

 

čistič používám tenhle....  používáme ho i v práci na sanitkách a super

http://www.nizuztonejde.cz/cistic-klimatizace-tectane-400-ml.html

Editováno: , autor: freevisio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...