Přejít na obsah

čištění klimatizace


Escrito

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Mám dotaz ohledně dezinfekce klimatizace. Jaký používáte aktuálně prostředek, chtěl bych zkusit ten co se s dlouhou hadičkou aplikuje přímo do výdechů a na výparník a hlavně kde výparník najdu? Předpokládám, že vyndám pylový filtr a teď na které straně ten výparník je. Napravo před filtrem nebo ke středovému tunelu za filtrem. Ten pylovej filtr je jediný filtr kudy jde vzduch do kabiny, nebo je tam ještě nějaký? Pylový je ok, je tam teprve rok a 7.500 km. V servise to budou asi čistit podobným způsobem co jsem viděl.

Editováno: , autor: Peky1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám spray z AutoKelly. Loni to měli v akci a už jsem s tím vystříkal tři auta a ještě tam trochu je. Stříkám to ale jenom na výparník.

Výparník je hned za kabinovým filtrem nad středovým tunelem (za rádiem). Vzduch do kabiny jde vždy přes kabinový filtr, když nepočítám okna a dveře :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, já bych e zeptal na toto- nikdy jsem klimu nečistil si sám, tak to nechávám dělat v servisu... před2lety jsem nechaval 2x čistit komplet system, vysat medium atd atd.. klima smrdela.. pak jsem cistil klimu loni v jinem servisu spreyem-klima smrdí... před 2mesicama jsem nechaval cistit klimu-smrdí... pochybuju o tom, že by se na to všichni vykašlali.. smrad probíhá tak, že po vypnutí klimy za cca 2-3 minuty klasický smrádek, musím otevřít okno atd.. kabinový filtr měnim po 30t km/rok a pul... zajímavé je, že kamarád, který má +- stejně staré auto i kodel si stěžuje na to, že mu to smrdí taky, a to si klimu čistí sám.. tak ted nevím jako co s tím... fabka II 2011.. jinak klima chladí a funguje velmi pekne, jen ten smrad me fakt už sere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to smrdí jako špinavé prádlo, tak je to špatné. Jestli z toho táhne jenom takový vlhký odér, tak to je normální. To první by mělo důkladné vystříkání výparníku (opakované) vyřešit.

U Fabie je pakárna, že je výparník v kabině. Např. Felicie ho má v motorovém prostoru, tak jsem zkrátka nalil Savo s vodou do postřikovače na stromky, celý výparník jsem důkladně prostříkal, pak jsem to prolil vodou a výparník byl jako nový. Sice to v autě smrdělo savem jak na koupališti, ale bylo to dokonale vydezinfikované. Když nepomohou běžné dezinfekční prostředky, budeš muset zkusit něco tak radikálního, nebo dokonce demontáž výparníku.

 

PS: Na to Savo pozor. Výsledným produktem chemické reakce je sůl a pravděpodobně je tam přítomný i nějaký hydroxid. Výparník je hliníkový a proto je nutné všechny pozůstatky Sava vypláchnout vodou. Netuším jak je dimenzovaný otvor pro odtok kondenzátu pod výparníkem a jestli pobere větší množství vody při proplachování. Nebylo by dobré, napustit si to pod koberec.

Editováno: , autor: atnarfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už se pouštět takto do dezinfekce, tak jsou i bezchlorové a tím pádem vůči kovu neagresivní dezinfekční prostředky. např. dezisan.

 

Taky jsem na podobný postup myslel, (chtěl jsem naplnit vnitřek odkapným otvorem, dokud to někde nepřeteče) ale nechávám to až jako nejposlednější řešení. Savo bych tam ale nelil.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po dvou letech jsem opět měnil uhlíkový kabinový filtr. Trochu smetí na něm pochopitelně bylo. Když už jsem jej měl venku, tak jsem aplikoval sprej SONAX Čistič klimatizace antibakteriální GL,150 ml. Proud aerosolu byl strháván přímo do otvoru po filtru a valil se výdechy ven - lahvičku jsem postavil na zem před odsunuté sedadlo spolujezdce. Klima ani po 6 letech není vůbec cítit a to jsem na pachy hodně háklivý.

Ozon mne před rokem trochu zklamal, po 14 dnech od aplikace bylo po vypnutí klimatizace cítit takový vlhký, zatuchlý vzduch. Od té doby používám 2 x ročně ten Sonax.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj chci vyčistit klimatizaci ve Fabce. Koupil jsem Starline čistic protože byl ve slevě :) a rad bych aby jste mě poradili jak to vyčistit. Je s hadičkou penovy a je tam napsáno nastříkat co nejdále do nasávacich otvorů. Já myslel ze to nástřikam do výdechu všech. Myslíte že to je špatne? :( a mam sundávat i filtr a střiknout i tam. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do samotných výdechů se nic stříkat nemusí. Plíseň atd je na výparníku, kde na jeho chladných stěnách kondenzuje voda a ve vzniklé vlhkosti si plísním daří. Do výdechů už přichází vzduch 1) vysušený a za 2) stěny výdechů jsou teplejší než procházející, výparníkem vychlazený vzduch, tak na nich nemůže vlhkost kondenzovat.

 

Když otevřeš výdechy uprostřed palubky, tak hluboko uvnitř uvidíš žebrování výparníku. Tam bych směroval pěnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně to našplíchej pod filtr, na výdechy se vyprdni, to je k ničemu a zbytečné mrhání desinfekcí. Naper to tam ze předu pod fitr, pak to pust na plno, až ti bude z výdechů lítat pěna do kabiny-obrazně :-)

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to všelijak stříkal do klimu i přes výdechy i před filtr vyndany samozrejme a asi jsem tam toho dal moc. Stříkal mě to ven z místa u filtru a taky z výdechu a nevím zda to má účinek. Každopádně priste jsem poučeny ze jedině aerosol a žádnou pěnu. A hlavně ne autokelly. I když Hezký voní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem od Sonaxu v kelly spray na cisteni, pustis to v kabině, 15minut nechas jet klimu na plnou a vnitřní cirkulacia pak auto vyvetraš a je to.. po smradu ani pamatky, cena v akci 180 korun.. jen jsem nekoupil novy kabinovy filtr, tak holt priste..aspon sem ho vyklepal od prachu.

http://www.autio.cz/cistic-klimatizace-sonax-150-ml-cz/d-95323/

 

jen teda bodka na zaver-kelly je nechutně předraženy obchod, raději to koupit s vice věcmi z netu, než u nich, ten samy spray se da koupit za 135 korun na netu, filtry maj drahy taky, no nic moc.. a to ještě normalně ten spray v kelly stojí 280 korun.. zloději

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si příště taky koupím nějaký lepší od sonaxu nebo něčeho. A hlavně rozprašovač a ne pěnu.. Poučil jsem se. Ale autokelly není zas tak drahé.. Na netu je to vždy levnější ale když si spočítáš poštovné tak to vyjde nastejno. A nebo si to u nich objednat a vyzvednout osobně a máš to levnější..

 

A jedna otázečka k tomu filtru. Když jsi ho nevyměnil tak jsi vytáhl při čištění a nebo jsi ho tam nechal zadělanej? Já ho taky jen vyklepal ale byl docela tmavý od prachu .. a to byl v lednu nebo únoru nový..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydělal,vyklepal a dal nazpatek a prohnal to.. jo, měl jsem auto v unoru na prohlidce, filtr byl novy a ted byl černej.. no, pojedu na prohlidku za chvilu tak ho encham vyměnit, preventivně..

kelly je drahe, ten spray stoji normalně snad 260 korun, v akci 179, na netu 135... pořád se ti to vyplatí vzít z netu a když si k tomu hodíš 1x stěrače, 2x kabinový filtr a 1x vzduchový,2x čistič klimy tak se ti to bohatě vyplatí i s poštovným.. např. filtry měnim každoročně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si ho taky objednal ale pojedu si pro něj osobně protože je to v obchodě v ostravě a to je jen 30km odemě a navíc v jiném obchodě tam už mám na utery připravené vyzvednutí fotopapíru tak to vezmu při jednom :) bude utrácecí den :) vyjde mě na 195 korun myslím.. Jen doufám že nebude tak smrdět jako dneska po odležení ten autokelly. To je jak desinfekce z nemocnice smíchána se sladkou vůní na záchod .. :kol-26: Ani nesmím vypnout klimu nebo z toho vlhkého vzduchu a sladkého že bych z něj i přibral kila je mě zle :)

 

Tímto zásadně nikomu dalšímu NEDOPORUČUJU kupovat žádný sprej na čištění klimy od autokely!! Pro jistotu ani ten aerosolový.. na netu psali že stejně se po pár dnech zápach vrací a že nefunguje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si příště taky koupím nějaký lepší od sonaxu nebo něčeho. A hlavně rozprašovač a ne pěnu.. Poučil jsem se. Ale autokelly není zas tak drahé.. Na netu je to vždy levnější ale když si spočítáš poštovné tak to vyjde nastejno. A nebo si to u nich objednat a vyzvednout osobně a máš to levnější..

 

A jedna otázečka k tomu filtru. Když jsi ho nevyměnil tak jsi vytáhl při čištění a nebo jsi ho tam nechal zadělanej? Já ho taky jen vyklepal ale byl docela tmavý od prachu .. a to byl v lednu nebo únoru nový..

Ten Sonax teď stojí v Kelly 159 Kč po registraci. Ale určitě jde koupit jinde levněji.

Ale po 6 měsících byl filtr tmavý od prachu ? Já měním po dvou letech a to větrám pouze přes filtr. Trocha prachu a kousky listí, ale jen mezi lamelami. Není to uhlíkový filtr ? Ten je tmavší od novoty.

Editováno: , autor: .Honza.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...