Přejít na obsah

Profesionálne ošetrenie laku červená Corrida


Wheel

Doporučené příspěvky

Aj napriek existencii vyveseného fóra to skúsim, predsa len, k môjmu problému som tu nenašiel uspokojivú odpoveď.

Poprosil by som vás všetkých o radu.

Mám Fabiu 1. generácie hatch, kupovaná nová 6/05 vo farbe červená Corrida. Autu som sa snažil od začiatku venovať maximálnu starostlivosť (nikdy nevidelo kartáče) a všetko na aute ex/in si robím pekne ručne, autokozmetika výhradne Sonax. No všimol som si, že sa mi postupne objavujú na laku tzv. hologramy (nie príliš estetické kruhové pavučiny, ktoré krásne vidieť pod určitým uhlom dopadu napr. slnečného svetla, určite viete, čo mám na mysli).

Časom sa samozrejme pridali aj bežné škrábance v oblasti kľučiek, od zipsov bundy a pod. Preto som sa rozhodol pre kompletnú renováciu laku. Problém je však v tom, že neviem, kam sa mám obrátiť. Sám si na to netrúfam, a tiež nechcem využiť služby pri všetkej úcte "amatérskych" autoumyvární v rôznych nákupných centrách a pod, ktoré využívajú "no name" abrazívne pasty. Som ochotný do renovácie investovať do 5000 Sk, keď si budem istý, že práca bude odvedená profesionálne. Myslím si, že 3 roky starý, pravidelne ručne voskovaný lak nie je až tak zle na tom, aby sa tie škrábance nedali odstrániť (všetko sú to jemné povrchové, žiadne ryhy a pod.) Počul som, že niečo také robí Sonax v Prahe vo svojej centrálnej autoumyvárni, máte odtiaľ niekto skúsenosť? Prípadne kam sa obrátiť, na servis Škody?

Vopred ďakujem za cenné rady a postrehy a ospravedlňujem sa za rozsiahlosť

Wheel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a googlit si neskusal? videl som chodit auta s logami firiem vyrabajimi voskami.

nemyslim si ze by si to tam lepili iba tak.

pre mna je synonymom kvality korytnacka so svojou profesionalnou radou.

za cenu ktoru si ochotny investovat si myslim ze dostanes kvalitku.

skusil by som sa opytat aj v servisoch aj v lakyrnickych dielnach.

tam by ti podla mna poradili najlepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 7 rokoc stare auto a okolo kluciek to bola katastrofa pekne som zobral tempo pastu a vylestil a nic neostalo maximalna spokojnost.

Inak pouzivam Turtlewax s PTFE.Takze ak mas drobne skrabanceky skus to. Ale ak pravidlene voskujes a stojis v garazi je podla mna zbytocne robit renovaciu laku......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wheel: "Pavučiny", resp mikroškrábance jsi si vyrobil sám mytím, tomu se téměř nedá vyhnout. Pokud umíš anglicky, doporučuju registraci a prostudování si Detailing World fóra. Pak zjistíš, že ani ty nej firmy v CZ a SK nesahají lidem z UK ani po kotníky a navíc se dozvíš, jak maximálně předejít poškození laku i při ručním mytí, jak se o lak starat atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...