Přejít na obsah

Ruční brzda nebo zařazená rychlost?


happymaster23

Doporučené příspěvky

Zdravím,

moje otázka z nadpisu se může zdát hloupá, ale po dnešku, co jsem sedl po jednom člověku do auta, který tam nechal jedničku bez ruční brzdy (a já sice nastartoval se spojkou, ale pak ji automaticky pustil a nebýt rychlé reakce jsem to píchl do auta před sebou), se chci přece jenom ujistit. Výše zmíněný člověk mě totiž ujišťoval, že je to naprosto v pořádku, že se ruční brzda může zaseknout a nebo v zimě zamrznout a proto on používá zařazenou rychlost. Je to řidič, co má řidičák už alespoň 40 let a tak docela klidně chápu, že u starých aut byly s ruční brzdou takové problémy, platí to ale i dnes? Není to už v dnešní době naprostý nesmysl ?

Děkuji za vaše odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zimě můžou zamrznout lanovody, nebo se může "přilepit" pakna

na druhou stranu když ručku používáš aspon nezatuhne

osobně ruční brzdu používám jen v zimě lol a nebo to musí být fakt prudkej kopec

vždy řadím za 1. Ruční brzda podle mě nemá při parkování smysl. Znám málo lidí co dávají ještě ruční brzdu.

A myslím jsem se nesetkal (nebo jsem si to neuvědomil) že by někdo nechával neutrál.

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je jedna z věcí co mě udivuje...učí to i v autoškole....řidič přijede, zastaví a hned zarve ručku....Je to sice každého věc a já sám za sebe říkám.....RUČKU POUŽÍVÁM JEN V PRUDKÉM KOPCI - STÁNÍ A PAK PŘI ROZJEZDU DO KOPCE..JINAK NE...BĚŽNĚ POUZE ZAŘAZENÍ 1....

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručku na parkovani jsem použil opravdu pouze parkrát - opravdu prudky kopec.

Při parkovani nechavam zařazenou zpatečku nebo za 1.

A to že někdo zatahne ručku na parkvani a pak tam necha neutral - tak to slyšim poprve

K zamrzavani brzd v zimě: Ja bydlím celkem "v polich" - na samotě u lesa, domu to mam po lesni cestě, nebo taky přes brod přes maly potuček - nechat v zimě zatahnutou ručku = rano se nerozjedu - ted mam i v zadu kotouče tak by to snad šlo, na minulem autě byly bubny v zadu a jednou po navratu domu jsem něco dělal na autě tak jsem si zatahl ručku, zapomněl jsem ji vyhodit a rano jsem se nerozjel - musel jsem nahřivat zadni kola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak ostatní, ale já dávám 1 nebo R a ručku vždy. Jistota je jistota. Zatím nikdy se nestalo, že by zamrzla. Jednou jsem našel auto o 3 metry jinde než jsem ho nechal (ještě to byla BXa) a to nebyl žádnej kopec. Od tý doby vždy ručku.

PS. vždyť to je jediný použití ručky v autě, jinak mě jí mohli odečíst z ceny. (No občas ještě na blbnutí v zimě)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jenom udivuje, jak se někdo může do kopce rozjíždět přes ručku. to nechápu :feve:

Úplně normálně používám na rozjezd do kopce na semaforech ručku. Když se za mě někdo nalepí a chci mít stoprocentní jistotu, že necouvnu, použiju ruční brzdu. V malých „kopcích“ ji taky nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne pouzivam rucku jen kdyz stojim z prudsiho kopce, jinak z mensiho kopce cumakem dolu radim zpatecku, stani do kopce jednicku, pri rozjezdu jak jiz padlo na jistotu z kopce na semaforu si taky pichnu rucku a kdyz parkuju na neutral, davam take rucku ;)

Zasadne se vyvarovavam pouzivani v zime, nerikam, ze je to dobre, ale primrzla mi jednou pakna a je to pakarna odjet, takze radeji :)

Asi je to kazdeho vec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávám zpátečku (zamykám) a pak i ruční brzdu - je to takový zvyk za těch 20 let řízení. A doporučoval bych to raději všem po mém zážitku před 14 dny - kdy chlapíkovi v Jičíně ujelo na náměstí auto a nabořilo do auta, které stálo vedle našeho. Po nějaké době dorazil a hrozně se divil, že má auto v dolní části náměstí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přijde mi, že je lepší dávat i ručku.

Když zařadíte jedničku, tak auto ještě kousek popojede než se zasekne o zub. A na tom to pořád drží celou dobu tou svou vahou, což si myslím není ideální. Proto dávám i ruční brzdu, která to drží a kdyby to mělo popojíždět, tak je tam i rychlost....

každopádně myslím, že ručkou se nic nezkazí a radši chci mít jistotu, že jsem udělal to, co jsem mohl, abych zabránil případnému odjetí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zub? spis o uvrat nejakeho valce, ne?

Ja rucku pouzivam vyjmecne, otcova skola...taky jen rychlost 1/R, na pouzivani rucky mi vadi to, ze po delsim case je vytahana, rozkvedlana a vyzaduje udrzbu, nekdy je cela volna, podle typu ridice a jeho sily v rukou...ale ve finale je to uplne jedno, delejte si co chcete, kazdy ma svuj styl :-)

a pokud nekomu vyskoci rychlost, to je stejne jako kdyby zapomnel zatahnout rucku, oboji se muze stat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BObíku dobrá nová otázka lol co když odpovím, že všecko? Záleží jak mám náladu, občas startuju s rychlostí i bez spojky no a pak.. to zdechne a skočí lol

Jinak parkuju se zpátečkou a ručkou (síla zvyku) jak mi to říkali v autoškole si moc nepamatuju, ale tuším, že chtěli at nechám rychlost na ručku si nevzpomínám..

Když někam jdu jenom na chvilku, tak ručka a neutrál..

Že jsme nemohli vyjet se mámě stalo nedávno - nechala auto měsíc na chatě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a startujete se spojkou na rychlost

se spojkou na neutrál a nebo na neutrál bez spojky lollollol

Startuju na 1. ťuknutí lol;)

Ručku dávám vždy k rychlosti, případný odtahovce (pokud to není "jeřáb" :help: ) totiž obě bloklý nápravy zásadně prodlouží dobu nakládky auta a mám víc času k záchraně :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je rozumný :palec:

2 all: já dávám kvalt (zamykám zpátečku) a trochu ručky

2 Bobika: startuju se spojkou a v neutrálu => zvyk z autobusu

2 P2M: taky občas startuju na první našlápnutí :D

BTW. u Karosy nenastartuješ, máš-li zařazeno. Taky docela jednoduché a účinné ;)

Editováno: , autor: pentadius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...