Přejít na obsah

vynechává 1,4 16V za studena


verich

Doporučené příspěvky

Objevil se problém: při studeným startu se motor lehce chvěje jakoby šel na tři válce.Tak po minutě na volnoběh to přestane.Když to dělá tak je to slyšet i z výfuku ,že běží nepravidelně.Když je zahřátý ,tak to nedělá.Motor 1,4 16V 55kW BKY MR2006 najeto 27000km.Setkal jste se s tím někdo? VAG nic nehlásí a botičkama (el.zapalovače) na svíčkách to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jemnu nepravidelnost za studena citim aj ja. Vtedy si aj zaklepka trosku. Ono to prestane asi tak po dvoch minutkach. Aj klepanie aj nepravidelny chod. Cievkami to urcite nebude. Ta ked mi odisla, tak motor sa ledva otacal na volnobech. lol Podla mna to je asi vlastnost motoru. Zatial mam najazdene 160 000km a motor stale v kondici. ;) BKY MR2006

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastnost motoru? No nevím.Před časem to nedělalo. Začlo to tak před měsícem. V servisu tvrdí ,že by to mohl dělat palivový filtr ,který je u tohoto modelu spolu s tlakovým ventilem 3bar. Sada stojí 800kč. Tak to zkusím vyměnit a uvidí se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivovy filter? To asi nebude ono. Potom by sa to prejavovalo i za tepla a nielen za prveho studeneho startu. Napriklad dneska rano isiel pravidelne. Co som tak odsledoval, tak mne to robi ked prechadza zo sytica na normal rezim. Inak mu staci dat trosku plynu a je klud. Tak drzim palce nech je to len takou banalnou vecou. ;) Ja to zatial neriesim, je to firemne auto a rano mu odpustam nejake to klepkanie a trasenie. lol Zatial za tych 160 000km urobil svoju pracu stale za 1 lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samý motor navíc s lpg.Přes celou zimu jsem řešil ten samý problém,auto chytlo napoprvé,ale volnoběh šel nepravidelně někdy při rozjezdu i zhasl. Po chvíli stání na volnoběh nebo opětovném nastartování už to jelo normálně.Vyměnil jsem čidlo teploty motoru,podle servisu dost častá závada,jenže to už bylo jaro a ty velké problémy prakticky přestaly.Nedávno jsem ještě vyměnil lambda sondu před katal.( orig.1070kč).V současné době se motor při studeném startu nezachvěje,uvidím v zimě.Mám ještě v plánu vyměnit benz. filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samý motor navíc s lpg.Přes celou zimu jsem řešil ten samý problém,auto chytlo napoprvé,ale volnoběh šel nepravidelně někdy při rozjezdu i zhasl. Po chvíli stání na volnoběh nebo opětovném nastartování už to jelo normálně.Vyměnil jsem čidlo teploty motoru,podle servisu dost častá závada,jenže to už bylo jaro a ty velké problémy prakticky přestaly.Nedávno jsem ještě vyměnil lambda sondu před katal.( orig.1070kč).V současné době se motor při studeném startu nezachvěje,uvidím v zimě.Mám ještě v plánu vyměnit benz. filtr.

Nad tím čidlem jsem taky uvažoval.Mám to domluvené v jiném servisu ,tak uvidíme.Díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím,že čidlo teploty motoru pomáhá nastavovat bohatost směsi paliva.Druhé čidlo je v expan. nádobce(čidlo chladicí kapaliny) a to ukazuje teplotu na panelu.Vyměnit čidlo tep. mot. je snadné(stojí asi200kč) trvá to asi 20min , vyteče trochu kapaliny,která se pak musí dolít,odvzdušní se to samo.Nevím jestli to vyřeší problém,u mě to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono pokud jim wag vysloveně nevypíše číslo závady,tak to neradí řeší.Já mám příspěvek na lpg foru,kde jsem trochu popsal své problémy.Mě nakonec asi pomohla výměna svíček,auto jezdí doslova jak z praku.Volnoběh drží za studena perfektně.Dal jsem tam předepsané k typu motoru a ne určené na plyn.Jenže to Vám asi nepomůže.V servisu škoda mi řekli,že čidlo tep.motoru je častá příčina špatných studených startů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono sa ani velmi necudujem tym servisom. Ono je to ako hladat ihlu v kope sena. lol

verich: skus este flash riadiacej jednotky motoru. Ked uz ani to nezabere, tak to uz fakt asi nestoji za hladanie tej priciny.

Co myslíš tím flashem? Nějaký reset na tovární hodnoty nebo čipnutí této jednotky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...