Přejít na obsah

Brzdová světla O1 - nejdou


VladaTP

Doporučené příspěvky

Ahoj,

začala mi blikat kontrolka žhavení a maxík napsal Motor do dílny. Tak jsem kouknul VAGem a našel závadu 16955 - Spinac brzdovych svetel -F Nesmyslny signal. Říkal jsem si, že bude vadný spínač v pedálu, tak jsem ještě koukl do VAGu na Motor - Blok naměřených - Skupina 006 - Brake Pedal, ale tam když na brzdu šlapu nebo jen rukou mačkám spínač na pedálu, tak se prostřední hodnota mění z 0 na 1. Podle toho soudím, že spínač je v pořádku. Pojistky jsem také kontroloval, žárovky jsou také ok a konektory vzadu u světel jsem také pro jistotu dotlačil. Ostatní světla jsou v pořádku.

Má někdo nějaký nápad, kde by mohl být problém?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych začal tím nejjednoduším: půjčil bych si od někoho jiný spínač pedálu

a vyzoušel funkčnost. Postupnou vylučovací metodou bys měl přijít na to, kde je zakopaný pes.

Určitě bych přes VAG vymazal závadu a za nějaký čas to znovu prověřil, jestli se ukáže.

Asi takto bych na to šel vlastními silami já..

Jinak zkontolovat bys měl:

č. chyby: 16955 - Spínač brzodvých světel - nevěrohodný signál

Příčina: vadný spínač brzdových světel, vadný spínač brzdového pedálu, přerušené vedení

Možné projevy: bliká kontrolka žhavení, nefunkční brzdové světlo, špatné jízdní vlastnosti

Postup odstranění závad: kontrola vedení, kontrola spínače brzd. světel, nebo jeho výměna,

kontrola spínače brzd. pedálu, nebo jeho výměna

Tak co? Sedí to? :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybu jsem samozřejmě smazal a objeví se znovu po pár minutách. Do VISu jsem samozřejmě koukal, takže ten postup jsem viděl.

Zkusím vyměnit ten spínač, ale podle mne, kdyby nefungoval, tak se VAGu nemění ta hodnota 0/1 když ten spínač mačkám.

Jinak každopádně díky za radu.

Editováno: , autor: VladaTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, a mění se ti to při měření jednotlivých hodnot na 1 nebo na 11? Protože by se měla měnit hodnota z 000 na 011. Spínač brzdových světel je dvouokruhový. Jeden okruh by měl být pro ŘJ a druhý pro brzdová světla.

Chybu jsem samozřejmě smazal a objeví se znovu po pár minutách. Do VISu jsem samozřejmě koukal, takže ten postup jsem viděl.

Zkusím vyměnit ten spínač, ale podle mne, kdyby nefungoval, tak se VAGu nemění ta hodnota 0/1 když ten spínač mačkám.

Jinak každopádně díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...