Přejít na obsah

zlomený vystřelovák


jeckjack

Doporučené příspěvky

Ahoj, tam se mi v týdnu stala nemilá věc. Když jsem otevřel vystřelovák tak mi upadla planžeta. Prostě byla zlomená. Klíče mám cca měsíc, zakoupené od firmy Rakso, konkrétně

tento typ

na fotce je vidět, kde se planžeta zlomila. je to v části která je uvnitř klíče a planžeta za ni drží. Dle mého je to konstrukčně špatně vyřešené, vybrání je příliš velké a profil je moc oslabený. Bojím se i když planžetu vyměním za novou, nebude tak dlouho trvat aby se to nestalo znovu. Tentokrát jsem měl štěstí, že jsem si toho všiml a planžetu viděl kam padá, ale nedej bože abych byl někde pryč a planžetu ztratil... to se pak můžu jít klouzat.

Jak byste situaci řešili? nejraději bych celý výrobek vrátil, ale obávám se, že to už nebude možné, jelikož je namontovaný v autě, některé kabely jsou zkrácené, klíče vybroušené...

Takže asi zkusím reklamaci...

post-17694-1220721504_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ma byt ten novy typ,ten zesíleny, ne? :kuk: Já to mam taky doma,ale po delším prozkoumaní jsem montáž vzdal a koupil obyč. klíčenku dálkač, je to obrovsky aušus oproti origo Škoda vystřelováku. Jinak mam doma planžetu z origo vystřelováku i s tím dílem co ji drží a je to vzájemně vyměnitelné s neorigo vystřelovákem. Ale ty plasty na tom neorigo mají takou vůli, že se ta planžeta vikle, tak jsem tem vystřelová vzdal, asi tak, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky od nich klíče,zatim jsou v provozu jen asi půl roku a až na vůly v kloubu ok.Navic jsem od nich kupoval i central u ktereho bylo vadne jedno servo.Domluva po telefonu bez problémů.Poslal jsem vadné zpět a obratem poslaly nové.Tzn.řešení reklamace bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, reklamace je fajn a věřím, že nebude problém, ale... nechce se mi moc posílat nějaké firmě (ať už sebedůveryhodnější) vybroušenou planžetu ke svému autu s adresou... :unsure: Poslal jsem do firmy Rakso mail, tak jsem zvědav jak se k tomu postaví. Ale třebas je řešení jednodušší jenom ho nevidím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj kuci s tím vystřelovákem jsem měl úplně stejný problém. Řešení je jednoduché. Koupil jsem nevybroušené originální vystřelovací klíče, vytáhnul plošnák z Rakso klíče a dal do origo klíče. Akorát ten plošňák od raksa je o něco málo větší takže se musí vnitřek origo klíče trochu vybrousit aby se tam vlezl je to hodiňářská práce ale jde to.Už mám hotový jeden a budu dělat ještě druhý. Kdyby měl někdo zájem můžu dát foto jak budu mít čas. Jinak já mám výbavu junior ale kdybych měl origo centrál z výroby zvolil bych variantu jako Dave33 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže se po dnešku můžu připojit k vám, zlomeným planžetám... :feve: taky mám koupený produkt od Rakso, a už to je ten zesílený typ, ale dneska jsem si všiml že je to nějak divně vykřivené ta planžeta, poté jsem ji rozdělal a rozpadlo se to jak pírko, úplně stejně prasknuté, jak je to zobrazeno na té fotce... a to jeden vystřelovák mi rubnul celý v půlce, a šel na reklamaci a po 2 měsících stále reklamace nevyřízena, přišel mi od nich balíček zpátky s klíčem, ani nerozbaleno, jen posláno zpět! tak to jsem nechápal, takové jednání !!

nicméně, to byla poslední kapka, už se chystám taky na origo klíče a předělání, nejlepší možná varianta, možná by bylo dobré sem dát fotky, kde je to potřeba vypilovat, aby to bylo ok... a potom už konečně budou klíče jak se patří ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám z toho celého rozporuplný pocit. Na můj mail mi došla stručná odpověď, že se s tím ještě nesetkali a kontaktují dodavatele... ale našel jsem zde na fóru od člena rakso.cz (konkrétně na tomto vláknu) zmínku že se se zlomenými planžetami již setkali...

Konkrétne cituji: "V prodeji již NOVÝ TYP Vystřelovacích klíčů. Je pravdou, že předchozí provedení u některých jedinců prasklo v uchycení planžety. Je nutno, pokud je zamknutý volant, pootočit volantem a poté klíčem. Za to žádný prodejce nemůže, hlavně když jde reklamovat...Ale neřešme minulost..."

Bohužel tohle pro mě není minulost ale současnost... :feve: a nejsem nějakej hňup abych zlomil klíč když je zamčený volant :doh

ještě chvíli budu čekat na nějakou reakci z firmy Rakso a pak je začnu popohánět ;)

>stehlino: fotky určo hoď, taky jsem o téhle variantě přemýšlel... a na kolikpak tě tohle upravení Rakso sady vyšlo?

Editováno: , autor: jeckjack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jinak závěr celé věci je takový, že mi z Raksa poslali novou planžetu. Což je na jednu stranu od nich dobré a slušné, ale stejně je to ten samý materiál, a stejně vykouslé uchycení té planžety v klíči, takže se obávám že i když to aplikuji, tak to nebude mít dlouhého života. :feve: A někde na výletě zjistit že jsem ztratil planžetu.. tak si budu moct leda hodit na nějakou větev tažné lano :) Zatím to používám jako klíčenku a klíč mám starý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak závěr celé věci je takový, že mi z Raksa poslali novou planžetu. Což je na jednu stranu od nich dobré a slušné, ale stejně je to ten samý materiál, a stejně vykouslé uchycení té planžety v klíči, takže se obávám že i když to aplikuji, tak to nebude mít dlouhého života. :feve: A někde na výletě zjistit že jsem ztratil planžetu.. tak si budu moct leda hodit na nějakou větev tažné lano :) Zatím to používám jako klíčenku a klíč mám starý...

tak ještě zlom dvě a pak můžeš odstoupit od kupní smlouvy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...