Přejít na obsah

Oprava tepleho startu TDI


TDIfun

Doporučené příspěvky

Ty si to porad pletes!! Opakuji, to neni zvednuti davky vagem!!! Tak to neplet prosim, to taky delam zadara pri diagnostice..A taky mam VAG i superVAG

A copak je asi třeba ,aby jsi nastartoval?Já nepotřebuju měnit mapy v jiném rozsahu.Potřebuji jenom změnit start.dávku.Při startu si auto načítá otáčky motoru a k tomu je přiřazená mapa otáček s dávkou mlg nafty.Pouze toto změním VAS,VAG-com.Nic víc nepotřebuju.Auto jezdí naprosto v pohodě,tak proč šahat do ř.j více.¨Pokud to tak děláte,tak to tak děláte a mi je to jedno.Výsledek bude zřjmně totožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj jen na Otavii 2 tohle neudelas. Neni login, neni nic.. Prijel tady za mnou jeden co mel oktu 1 a startovalo to naprosto hrozne. Byl uz prinucen sefem firmy ze dela ostudu at to resi.. Samozreme davka byla vagem na max!!!!!!!!!!!!...Tak co bys doporucil?? vymenit cerpadlo? Ja to poresil po svem a funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máš pravdu,třeba mám špatnou informaci.Doposud jsem nepotřeboval přehrávat softy na autě několikrát za sebou.Ale to nic nemění na tom,že i nastavení přes diagnostiku má stejný výsledek....

To se pletes, nic o tom nevis Ukaz argument jak to delas na Oktavii2 co?? Prestan me zkouset, stacilo mi jak mi tady tvrdis o tom poctu fleschu.Stalo mne to hromadu hodin nad softem nez jsem na to prisel, pak prijde jedne chytrak a snazi se to zneprijemnit. resil jsme to kvuli vam, ja problemy se starty nemam, tak jsem to nepotreboval resit. Chtel jsem pomoct, ale jak vidim co se tady potom deje tak to asi nema cenu. A opet,,,, VAGEM v softu nic neprepises!!! jestli teda vubec vis kde co prepisuje!!!Ale ty si budes mlit tu svou.Vagem udelas max O1 a nekdy to moc nepomuze!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se pletes, nic o tom nevis Ukaz argument jak to delas na Oktavii2 co?? Prestan me zkouset, stacilo mi jak mi tady tvrdis o tom poctu fleschu.Stalo mne to hromadu hodin nad softem nez jsem na to prisel, pak prijde jedne chytrak a snazi se to zneprijemnit. resil jsme to kvuli vam, ja problemy se starty nemam, tak jsem to nepotreboval resit. Chtel jsem pomoct, ale jak vidim co se tady potom deje tak to asi nema cenu. A opet,,,, VAGEM v softu nic neprepises!!! jestli teda vubec vis kde co prepisuje!!!Ale ty si budes mlit tu svou.Vagem udelas max O1 a nekdy to moc nepomuze!!!!!!!

no počkej, děláš to snad především kvůli tomu, že se tím živíš nebo ne. Tvrzením, že to děláš kvůli nám, jsi mně málem rozplakal. Tu "hromadu hodin nad softem" si myslím necháš slušně zaplatit. Pokud je to tvoje osobní know how a nikdo jinej to neumí, pak je to asi v pořádku. Je to věc nabídky a poptávky. Ovšem když zvážím, co za to chceš a jak je to daleko, tak samozřejmě přemýšlím, jestli to je opravdu tak jediněčnej úkon, na kterej krom tebe ještě nikdo nepřišel. Na rovinu, mít to někde u nosu, tak cenu neřeším, ale já to mám tam a zpět 1 000 km. To by mně to ale přišlo dost draho. O ztrátě času nemluvím. Docela bych tudíž uvítal, kdybys to mohl udělat v terénu, až někam pojedeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyz zvazim ze se to resilo vymenou vstriku a kdyz si je koupis nove, tak nevim no. Prisel jsem na to, odzkousel, funguje to.Hotovo a vic to uz nehodlam resit. Kdo chce, vi kde hledat.

P.S.Cena je 3000,- musi se flaschovat jednotka.

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3000,....budu muset asi zvednout cenu,jsem žabař...supervag to bude mít v příští plánované aktualizaci,podobná funkce ,jako u Oct I....A cena bude určitě příznivější!Jinak jirkaK,odkud jsi?VAG je základní diagnostika,kdo sní neumí,těžko chápe další...Samouky to potom stojí hromadu hodin nad louskáním softu v hexu a laborují...

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyz zvazim ze se to resilo vymenou vstriku a kdyz si je koupis nove, tak nevim no. Prisel jsem na to, odzkousel, funguje to.Hotovo a vic to uz nehodlam resit. Kdo chce, vi kde hledat.

P.S.Cena je 3000,- musi se flaschovat jednotka.

tak dlouhý teplý starty určitě nikdo neřešil výměnou vstřiků. Pokud vím, a mluvil jsem o tom i já, tak tu padaly názory jako výměna starteru a baterky. Když uvážím, že se tu startery nabízejí asi za 3 t. a baterie vyjde asi na 2 t., tak jsem na tom úplně stejně, jako když pojedu za tebou nechat si udělat flasch ř.j.. Podstatnej rozdíl je ovšem v tom, že když výměna starteru a aku nepomůže, tak mi ty věci zůstanou a můžu je zase prodat. Ovšem když pojedu na tenhle sáhodlouhej výlet, tak jsem lehčí minimálně o náklady na cestu a celej den je v prdeli. Já vůbec nechci zpochybňovat, že jsi asi udělal kus dobrý práce, ale já bych si nelajsnul dělat takovou diagnozu na dálku. Kde bereš jistotu, že flasch pomůže a není to něco úplně jinýho. Jak říkám, být to 100 - 150 km daleko, klidně to risknu, ale ne 1 000 km. Proto se ptám ještě jednou, jestli se to nedá udělat někde v terénu. Snad taky někdy někam jezdíš nebo ne ?

Jo ještě odbočím. U OI se tyhle napiču starty řešily jednoduchým přenastavením startovacího množství paliva, což mi známej u nás udělal briskně za 2 kila. Velmi často byla ale závada právě ve starteru a pak se to palivo mohlo nastavovat až do aleluja.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě odbočím. U OI se tyhle napiču starty řešily jednoduchým přenastavením startovacího množství paliva, což mi známej u nás udělal briskně za 2 kila. Velmi často byla ale závada právě ve starteru a pak se to palivo mohlo nastavovat až do aleluja. .............................................................................To samo,ale v jiných hodnotách se dělá i OCT.II

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK: to myslíš vážně ?Ten postup. Dáš do toho prachy a čas.Vyčůranost zdůvodníš tím, že díly pak prodáš.

Hlavně, že na servisy nadáváte, že mění jen díly a vystavují faktury. Jo a ze servisu jezdí taky k tobě domů?

to DIAGNOSTIK: to co jsi tu o sobě napsal si velice cením, už jsem dlouho neviděl nikoho aby si sypal popel na hlavu.

Byla udělana nabídka a potencionální klienti se musí jen rozhodnout, kterou cestu si vyberou.

To je vše a do další diskuze se s váma pouštět nebudu.

Ať se vám daří.

PS: My děláme auta jinak a všechny fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to diagnostik: mam príklad auto S octavia 1.9TDI 81KW zle štartuje, príde super popiči človek znalý, ktorý vyrastal s VAG COM a VAS a zvýši dávku paliva, výsledok auto startuje o niečo lepšie ale zle, čo urobíš? (pridávať cez VAG do nekonečna nemôžeš)

mam tu tri auta s EDC16 so zlým štartom spravíš mi to vagom alebo supervagom? ( len aby ste boli v obraze supervag sa ubera smerom VASu, t.j. je tam príručka pre debilou, preto ked chcete vo VW niečo špeciálne tak vám neyhovejú) a koniec koncou v SuperVagu budu tie štarty vyriešene až to vyrieši abritus72, lebo SuperVAG je kopia s minimalnym KNOW HOW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK: to myslíš vážně ?Ten postup. Dáš do toho prachy a čas.Vyčůranost zdůvodníš tím, že díly pak prodáš.

Hlavně, že na servisy nadáváte, že mění jen díly a vystavují faktury. Jo a ze servisu jezdí taky k tobě domů?

Pokud mi někdo říká, že důvodem dlouhýho teplýho startu je velmi pravděpodobně starter nebo akumulátor nebo obojí dohromady, tak bych to asi musel nejdřív vyzkoušet, jestli to tak je, protože změřit se to nijak nedá. Takže to je stejný laborování, jako vrtat se v mapách ř.j.. Nebo seš si na 100% jistej, aniž bys to auto viděl, že ten zásah problém odstraní ? Pak teda dobře, ale pokud to tak nakonec nebude a já tu cestu absolvuju zbytečně, tak vám nedám ani korunu, souhlas ? A stran toho ježdění domů, tak je myslím rozdíl mezi tím, jestli se dělají mechanický úkony, který se jinak, než v dílenských podmínkách dělat nedají nebo se s noťasem na kolenou přehrává SW, což se myslím dá dělat téměř kdekoliv. Nechápu tedy, proč by se to v rámci "služeb zákazníkovi" nedalo udělat jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK:

Copak se dohodnout na následujícím:

Pokud jsou si chlapi z TDIfun jisti, ze prenastavenim RJ se starty zlepší, tak se můžete domluvit na tom, že když přenastavení ŘJ nevyřeší špatný starty, tak Ti uhradí dopravu?

Je to jen návrh!!!

Jinak k OI u obou jsem zvýšil startovací dávku - což nepomohlo. Vyměnil jsem startery a startujou na "drc"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jirkaK:

Copak se dohodnout na následujícím:

Pokud jsou si chlapi z TDIfun jisti, ze prenastavenim RJ se starty zlepší, tak se můžete domluvit na tom, že když přenastavení ŘJ nevyřeší špatný starty, tak Ti uhradí dopravu?

Je to jen návrh!!!

Jinak k OI u obou jsem zvýšil startovací dávku - což nepomohlo. Vyměnil jsem startery a startujou na "drc"...

tak tahle varianta mě taky napadla, ale netroufnul jsem si jí vyslovit. Jde jen o to, jak moc si kluci věří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to diagnostik: mam príklad auto S octavia 1.9TDI 81KW zle štartuje, príde super popiči človek znalý, ktorý vyrastal s VAG COM a VAS a zvýši dávku paliva, výsledok auto startuje o niečo lepšie ale zle, čo urobíš? (pridávať cez VAG do nekonečna nemôžeš)

.....................................Tak tam potom bude zřejmně problém v něčem jiném,než jenom oprva start.dávkou.Co třeba poškozený nastavovač v čerpadle....

já mám s Boleslaví velmi dobré vztahy,co se týče EDC16, některé specialitky mám přímo odtamtut.V tomhle jsou dobří...Oct II jsou dosti háklivé na špatnou naftu.Měl jsem případ,že za tepla velmi dlouho startoval a i cukal.Po vyndání pal.filtru a nalití nafty do něj na stole jím nafta ani neprotekla.Tankujou se sračky,ta nafta byla černá jako boty a majitel skálopevně tvrdil,že tankuje na velkých pumpách....2/3 špatných startů dělá nafta.

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježíš to je debata.startovací dávka jde pomocí Vagu udělat jak na EDC15 tak na 16.Zkoušel jsem to na svoji OII a jde to.Tím se diagnostika zastávám.

Druhá věc je ta,že ne vždy na 100% to pomáhá.U starých OI většinou né,u mojí OII to pomohlo tak o 50%,ale je fatk,že jsem ji zvýšil o 60% z možných 100.Vyzkouším 100% a řeknu.

U OI TDi jsem osobně už vyměnil cca 25 startéru a úspěch byl vždy 100%-potvrdí i několik členů fóra.

U Golfa V TDi DSG kterého jsem koupil cca před 3/4 rokem to taky točilo snad 6 sec.než to chytlo.Dal jsem nový startér a na drc.

Jak píše FUN,určitě to půjde i úpravou mapy,tak u motorářů z MB se pokusím dostat nějaké info o tom kde to udělat a klidně Vám to potom někde po cestě NJ-Praha udělám.Kdysi mi to říkali u 2,0 TDi,ale nějak jsem si to nepoznačil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...