Přejít na obsah

Oprava tepleho startu TDI


TDIfun

Doporučené příspěvky

Tak to tady pročítám a fakt nevím, jaký si z toho udělat závěr s těmi teplými starty.

Píše se tu, že flash vyjde na cca 3000 a startér přibližně taky tak.

Cosby psal, že je to bylo po výměně několika desítek startérů OK.

Tak jak to je? Pokud tím flashem vlatně oddaluji výměnu startéru, není lepší dát ten startér???

Nebo to může být něčím jiným?

Mám OI 81kW a poslední týdny se zhoršily starty za tepla. Za studena hned (měnil jsem zrovna žhaviče).

Zkusím ještě vypustit (odkalit) palivový filtr a zkontolovat, jestli není vedení nafty zavzdušněné.

Jak pomocí VAGu zvednu na OI tu startovací dávku? (za pokus to snad stojí...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A take ani nemusi pomoct.. Mel jsme tady O1 a ta tocila snad 20sekund.. Nemusel ani menit starter a vyresil to SW.. Otazka je kolik stoji new origo starter oficialne na O2,ne naka corka a jak dlouho bude v takove kondici aby drzel vyssi otacky pro dobrej start.. ????

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A take ani nemusi pomoct.. Mel jsme tady O1 a ta tocila snad 20sekund.. Nemusel ani menit starter a vyresil to SW.. Otazka je kolik stoji new origo starter oficialne na O2,ne naka corka a jak dlouho bude v takove kondici aby drzel vyssi otacky pro dobrej start.. ????

Dle mého názoru, pokud startér točí ve standardních otáčkách a motor nastartuje "v uvozovkách" na první otočení za studena, poté za tepla motor točí ve stejných otáčkách jako za studena, ale déle trvá než motor nastartuje, tak chyba asi nebude ve startéru.

Přikláněl bych se spíše k nějakému čidlu, které špatně vyhodnotí data, které se poté zasílají dál do jednotky (čerpadla, střiků apd.). Potom možná doladit SW, ale to se mi moc nezdá, spíš mi to přijde vyhazování peněz, i když ...., pokud to pomohlo někomu, tak to bude asi pravda. Pokud samozřejmě přispívající osoby vycházejí ze svých konkrétních situací a nikoli od tzv. "jedna paní povídala".

Přeji hezký večer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého názoru, pokud startér točí ve standardních otáčkách a motor nastartuje "v uvozovkách" na první otočení za studena, poté za tepla motor točí ve stejných otáčkách jako za studena, ale déle trvá než motor nastartuje, tak chyba asi nebude ve startéru.

To je ale tvůj názor. Zkušenosti , které většina z nás má s tím to problémem.

1. Kvalitní akumulátor

2. Starter

Pokud toto nepomůže tak potom teprve jiné řešení. Třeba to co tu nabízí TDI Fun

Musíš si pročíst i starší temata . Tento problém se tu omílá pořád dokola. Vždycky někdo zpochybňuje a skutečnost je téměř vždy starter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kdyz ho odpojis tak nasimulujes studenej start. Problem neni v cidle ale pokud ho odpojis a chytne dobre, mam reseni.Jak to ma vyreseno Davidek.C a presne tohle delame jako test ze onen problem opravdu neni nejaka zavada na motoru. odpoj cidlo a zkus, kdyz teplej chytne dobre proc menit start atd... cidlo vymenit nepomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja som bol dnes v servise pretože mám problém s teplým štartom. Na diagnostike neukázalo žiadnu závadu a mechanik mi povedal, že by to mohol byť štartér. To mohol by byť by ma po návrhu kúpy repasu u nich v servise má stáť vyše 400 euro + robota a to už začína byť dobrá sranda na to, že to štartér nemusí byť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nic moc, po tolika mesicich co to delam ja a to jsi tvrdil pred pul rokem ze to supervag umi. A jen reknu tolik, ze ne vzdy zvednuti davky pomuze. Diagnostika je limitovana max hodnotou a ja si nastavim co chci a jak chci. Take jsem opravoval dost O1 kde byla davka zvedla naplno a pomohlo to jen minimalne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...