Přejít na obsah

Nesvítí světla


jiri26

Doporučené příspěvky

Tak můj kolega dopadl s Fabkou (1.2 HTP r.2005) úplně stejně a jelikož si s tím nevěděl rady,jel s tím za nějakým "velmi šikovným" autoelektrikářem, který mu vypínač z palubky vyndal šroubovákem (holt asi nevěděl jak na to) a začal zkoušečkou napichovat dráty a hledat závadu,pak tam dokonce někam píchnul smyčku z drátu (tím se mu podařilo rozsvítit světla), ale po tomto úkonu přestala jít šťáva do parkovačky v levém zadním světle. Závadu kolegovi neopravil páč nevěděl vůbec která bije. :blink:

Pak kolega zašel za mnou,spínač jsme vyndali a změřily (byl pěkně vypečený - obzvláště ten kontakt co spíná potkávací světla) tak jsem ho dal dohromady aby fungoval než koupí nový a tady kolega pěkně narazil. Objednaný spínač už dvakrát vracel, protože pokaždé byl jiný než potřeboval (hlavní spínač byl OK,ale naklápění a ovládání podsvětlení mělo jiný konektor),takže zatím jezdí na ten špatný a čeká na třetí kousek, jestli už to bude ten pravý. (pozn. bohužel přehodit jen hlavní vypínač nebo ten zbytek nebylo možné,protože ten přední kryt který to drží pohromadě byl u každého jinak lisovaný a nepasovali západky jednotlivých komponent). :wallbash:

Napadá někoho proč nejde šťáva na zadní světlo? Nejde totiž ani po napojení nového spínače (pojistky jsou OK a všechno ostatní funguje).Bohužel Vag nemám, mám k dispozici pouze Lexii/PP2000 a s tou to nenapíchnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ta sama zavada postihla i me,,svetla z niceho nic prestaly svitit, osvetleni interieru fungovalo, svetelna houkacka taky, parkovacky taky, pojistky byli v pohode i zarovky, zavada byla ve spinaci - jsou tam takove pacicky ktere pri otoceni spinace se dotykaji a spinaji svetla atd. bohuzel se mi taky roztavil kousek plastu a zabranoval ve spoji (zapnuti svetel) vyresil sem to takto ocistil sem to a pripajel prmo pacicku ke spoji tudiz sem si vyrobil zadarmo denní svíceni :-)

proc se utavil kousek plastu ve spinaci a tudiz zamezil rozsviceni svetel bylo zrejme kvuli toho ze sem mel ve svetlech silnejsi zarovky s vetsi svitivosti takze sem tam dal normalni H4 55w + 50 %. hold machrovinky se nevypláci. jinak spinace se pohybuji v cenach jak kde auto kelly sem ho videl za 2 000 coz me omylo ale brouzdanim na netu se da najit i pod 1500 jinak pro ty z ostravy na vrakaci v hlucine 750

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

hele všimnul jsem si na autě, že mi nesvítí zadní pravé světlo klasický příklad, když mi prdne žárovka, ale při koupi nové, a její výmněně se mi světlo beztak nerozsvítilo.Vyzkoušel jsem žárovky v celém pravém zadním světle, a všechny fungujou krom té koncové, ta se prostě ne a ne rozsvítit,pojistky ok nevíte jestli by to mohlo být také tím spínačem?Jedná se o Fabii r.v. 2000

dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může být i spínačem. Ten má větve obrysovek rozdělené na levou a pravou. Ale to by Ti nesvítila ani pravá přední obrysovka.

To samé, kdyby byla prdnutá pojistka. Číslo Ti nenapíšu, páč nemám Fábii. Tady jsi v OI.

Zkus ještě zapnout pravý blinkr a vypni zapalování, a vytáhni klíč (pro jistotu), měla by se rozsvítit pravá strana obrysovek. Pokud bude svítit, je v háji spínač, pokud ne, spínač může být OK, problém bude v pojistkách nebo někde v drátech.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík moc,

dnes jsem to zkoušel, a nechytla se ani přední parkovačka ani na blinkr ani přez spínač světel, jinak eletronika v celém autě běží perfektně.Pojistky prohledané už podruhé a nikde nic špatného.Achjo proč vždycky v zimně se to auto takhle sype!No zítra bude snad víc času tak to proběhnu ze zkoušečkou snad se zadaří.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj

potřebuji taky poradit, dneska (už za tmy) jsem jel domu s O1tdi 66kw 00 mr 01

a během jízdy mi přestaly svítit potkávačky asi tak na 2 vteřiny

(moc prima v tmavym lese) pak ale naskočily tak jsem si řek pojistka - zejtra kouknu,

ale za cca 1km zas a asi na po 4tý jsem si všimnul, že je to když přepnu z dálkovejch

na potkávačky tak se někdy nechytěj, pak už to na štěstí neudělalo samovolně

ale jenom po zpětpřepnutí z d.s. - když jsem si to uvědomil, tak jsem jízdu dokončil

jen na p.s. - který už bohu dík nevypadla

(po zamletí páčkou od sebe/k sobě zasejc naskočí p.s.)

a já se ptám:

může to být 1 - 2 páčkou? (blinkry a tlumený/dálkový) a nebo to bude někde dál?

a esli joo, vyměnim si jí sám jako na favoritu a nebo je to na sundání volantu -

jsem amatér a nehodlám se pouštět samovolně do žádných větších akcí ....

nechtěl jsem zakládat novou nit, proto prosím o radu, auto potřebuji denně

díky moz za rady s pozdravem m78k

postskriptum: když jsem volal mojemu autoelektrikáři, tak mi řek, žu u oktule

se s tím ještě nesetkal - což mě děsí docela ...

Editováno: , autor: m78k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Host Bartik24

Mám octavii 1.8t r.2001 a nefungovaly my parkovačky na celé levé straně, zkoušel jsem vyměnit žárovky, nic, vyměnit panel žárovek, nic, pojistky, nic a pak vyměnit panel ovladání světel a světla svítí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, mám problém se světly. Na mé OI přestaly svítit všechny obrysovky a zadní potkávačky. Při zapnutí spínače světel na obrysovky se rozsvítí jen palubka a jinak nic, ani jedno světlo nesvítí. Po zapnutí spínače na potkávací se rozsvítí jen přední potkávačky, jinak nic. Brzdovky a zpátečka normálně svítí. Zkoušel jsem už jiný spínač z druhé OI, kde světla fungují, prošel jsem i pojistky a taky nic. Auto má doinstalovaný automatické svícení, které před časem taky přestalo fungovat. Nevím jestli to může mít spojitost. Nevíte někdo kde je chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Mám O1, model 2001, 1.9 TDI. Včera se mi stalo, že při přepnutí z dálkových na světla tlumená předek úplně zhasnul. Přepnul jsem zpátky na dálková a pak zase tlumená. Ještě jednou se předek rozsvítil a pak už nic. Obrysová světla svítí, mlhovky a dálková také. Nesvítí jen tlumená a to ani kontrolka na palubce. Teď jsem zjistil takovou fintu, že když zapnu buď levý nebo pravý blinkr, tak se světla rozsvítí. Při přepnutí z dálkových však už tlumená opět nenaskočí. Myslíte, že je 100% problém v levém přepínači, nebo může být zrada i někde jinde? Nerad bych kupoval zbytečně tu levou páčku. Díky za radu.

ahoj,

prosím o radu, mám podobný problém.

Ráno po startu jedu do práce, přepnu páčkou na dálková světla  (není problém), ale jak přepnu zpět na tlumená, tak mi zhasne předek a rozsvítí se o něco později. Docela mě to vylekalo, když jezdím v úplné tmě  a nepotkávám ještě moc aut.

Nevíte někdo prosím, kde hledat příčinu? Neřešil jste to už někdo? díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

prosím o radu, mám podobný problém.

Ráno po startu jedu do práce, přepnu páčkou na dálková světla  (není problém), ale jak přepnu zpět na tlumená, tak mi zhasne předek a rozsvítí se o něco později. Docela mě to vylekalo, když jezdím v úplné tmě  a nepotkávám ještě moc aut.

Nevíte někdo prosím, kde hledat příčinu? Neřešil jste to už někdo? díky za odpověď

už sa to tu riešilo a sú na to aj samotné témy ;)

napr:

http://forum.skodahome.cz/topic/125513-porucha-pri-prep%C3%ADnan%C3%AD-dia%C4%BAkov%C3%A9ho-svetla/

http://forum.skodahome.cz/topic/124002-vynech%C3%A1vaj%C3%ADc%C3%AD-sv%C4%9Btla/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně blbly směrovky. Taky známý problém s páčkou a taky tady několikrát popsaný.

Stačilo do jeho útrob, v různých polohách páčky, stříknout kontoxu. Jsem si říkal, než jí budu kupovat, zkusím něco levného a rychlého. Už to takhle funguje rok a půl, skoro 30 tkm.

Zkus to taky. Za to nic nedáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdar.

 

potřebuju poradit. Měnil jsem si xenonové žárovky na oktě za nové. dělal jsem to podle návodu co jsem tady našel. vše v poho. po namontování zpět mi nesvítí obrysová světla a zadní světla. xenony svítí. měl jsem ještě nastaveno automatické rozsvícení po nastartování to také nejde. kde se mohla stát chyba? jo pojistky jsem kontroloval a vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim,

 

obnovim toto vlakno s otazkou na rozdiel medzi prepinacom s prednou a zadnou hmlovkou vs prepinac len so zadnou hmlovkou. Odisiel mi tento prepinac(overene) na Octavii 1 tour, r.v. 12/2006, kod motora BFQ. Tato octavia ma len zadnu hmlovku. Potrebujem teda kupit novy hlavny prepinac svetiel a neviem ktory. V uvahu pripadaju tieto:

 

1. prepinac len so zadnou hmlovkou: http://www.cc-autodi...tel-vicenas-4_4 (55eur)

2. prepinac so zadnou aj prednou hmlovkou: http://www.cc-autodi...2_2?brand=SKODA (35eur)

 

20 eur rozdile je celkom dost, tak by som sa chcel opytat, ci je mozne pouzit variantu 2 bez nejakych uprav a bude vsetko fungovat ako ma? Samozrejme poloha prednej hmlovky by sa nespinala a takpovediac by tam bola na nic.

 

Dakujem za odpovede!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...