Přejít na obsah

Climatronic - závady, problémy


isquash

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

chci se zeptat zde zkušených členů a automechaniků, kteří by mohli vědět, zda má Octavia II v klimatizačním systému klapku V213 nebo jí měl jen Volkswagen? Vyměnil jsem panel klimatroniku za nějaký z Volkswagenu a od té doby mi VCDS hlásí chybu 00041 s odkazem na motor klapky v213. Dříve se chyba neobjevovala, až po té výměně. Chybu nejde smazat, resp. smažu ji a vrátí se hned zpět. Reset klapek nic nevyřešil, nemám pocit, že by něco ve ventilačním systému nefungovalo. Google jsem zkoušel prolézt (dělám to vždy, než se zeptám někde na fóru či FCB), ale nic mi to nedalo. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci,

snad mi někdo poradíte.

Včera jsem nastartoval, klima normálně vychladila mého černého oře, frčím domů z práce. Zastavil jsem na světlech, při rozjezdu jsem tam asi foukl 3 místo 1 tak to samo sebou zdechlo. Od té doby to nechladí. Na diagnostice (pouze komfortky a klimy, ostatní jsem neprojížděl) mi vyčetlo závadu na sdruženém přístroji (přerušovaně), po smazání se závada už neobjevila, přesto to tím nebylo. Kompresor jsem před rokem měnil (Hella), chladič 2 roky starý, bez známek prosakování. Pojistky zkontrolovány. Doma jsem zkusil vyměnit climatronic za starší co špatně ovládal klapku topení u spolujezdce, beze změny.

Editováno: , autor: Prema86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar .Prosi o radu

 

 

                Addresa 08: Klima/topení       Labely: SVO\5K0-907-044.clb
Objednací číslo řídící jednoky: 3T0 907 044 BL    HW: 3T0 907 044 BL
           Systém a/nebo verze: Climatronic   H18 0506
                      Kódování: 0000000002
                   Číslo dílny: WSC 73430 790 00098
              ASAM Dataset: EV_Climatronic A01010 (VW36)
                       ROD: EV_ClimaAutoBasis_VW36.rod
                      VCID: 7DF4627DEC3AC463A8-8028

 

13701456 - Omezení funkce kvuli chybející odezve
          U1111 00 [009] - -
          [Rozšířené detaily UDS závad jsou podporovány pouze současnou generací interfejsů (HEX-V2 a HEX-NET)]
          Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 6
                    Frekvence závad: 1
                    Počítadlo resetů: 116
                    Kilometry: 100882 km
                    Datum: 2000.00.00
                    Čas: 06:21:11

 

 

Editováno: , autor: exer20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,dokázal by někdo poradit co to je za chybu 13701424 - Omezení funkce kvuli chybející odezve 
          U1111 00 [009] a

13701456 - Omezení funkce kvuli chybející odezve 
          U1111 00 [009]

octavia 2,tdi 77kw BXE. V autě je před rokem měněný klimakompresor a chladič.Je přehozený panel climatroniku z fl.Vše fungovalo bez problému.Ted zničehonic přestala fungovat klima.Ventilátory neběží. Přidávám log z diag.O  chybovém hlášení s čidlem kvality vzduchu vím. 

Díky za rady.

Log-Log O2 Climatizace.txt

Editováno: , autor: ASTINEK
upravení dat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
před 4 hodinami, 2607 napsal:

Tak jsem se na to koukl a zjistil jsem, že se tato klapka při kalibraci klapek nehybe. U kalibrace by se měly hýbat všechny klapky ne?

Myslím tim to béžové táhlo, že se nehybe.

 

Tak jsem odpojil motorek a při hýbat klapkou manuálně, teploty z vydechu fungují jak mají. Rozebral jsem motorek a vevnitř je vše v pořádku, žádné vylamane kolečka. Pak jsem s koleckama tocil a pak připojil konektor a táhlo. Klapka šla do nějaké pozice a pak už nereagovala. Chci se zeptat, jestli se musí diagnostikou nastavit nějaké krajní pozice? Kalibrace pomocí tlačítek na tento motorek nefunguje(nevím jestli ma) Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, koupil jsem ojetou Octavii a část nejde nastartovat. Ale problém je zde docela zvláštní, že když jsou otáčky motoru vysoké, klimatizace se zapne a funguje.

Plánuji jej vyměnit za jiný, ale přesto chci vědět, co je příčinou nebo jak to opravit? Nějaké návrhy. Poděkovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...