Jump to content
isquash

Climatronic - závady, problémy

Recommended Posts

Čaute kde najdu čidlo tlaku klimatizace? Mám o2 2008 s climatronicem. Jde lehce vyměnit? Je nutné odsat chladivo? Mám nový kompresor Valeo, nové chladivo, žádná netesnost ale klima neklimuje. Sepne ale nechladi. Podle obrázku tipuji čidlo, nebo má někdo jiný nápad?a90da8c0faf9a5fe39105d6db92f8b2a.jpg&key=61894c2a612c5128d8c0bbf1784008816d05ca678b692c345da855d219c48099

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk

Čidlo tlaku klimatizace je dole u chladiče klimatizace, zhruba před kompresorem klimatizace,na vysokotlakém vedení.Můžeš ho demontovat bez odsátí chladiva,je pod ním ventilek který nepustí chladivo ven 

• Like 1

Díky. Myslíš, že tahle chyba může být způsobena tímhle čidlem?

Může být v háji čidlo tlaku,skus ho vyměnit.Už se mi to jednou podařilo rozchodit lehkým poklepáním po tom čidle,je v něm nějaký kontakt a asi zůstal přilepený.Vyměň čidlo,je to dost častá závada.

Dobře koupil jsem čidlo HELLA a jen jsem zatím předběžně na něj podíval a bude asi pěkná pakárna ho vydolovat ven...

Tak jsem to udělal vrchem. Po výměně se rozsvitily nové chyby... Po smazani se okamžitě vrátí. Po čem prosím jít? Když to nové čidlo nechám namontovane a zapojím na konektor to staré po tak se rozjede Sahara a je to bez chyby. 1438c2db656e484b01b997f2b74e9a0f.jpg&key=97fb7f0788bdb130f04629fb5e9c59a60b1ad14ca6f16fc6f6e4f814d8a166e2

Je na tom starém čidle nějaké číslo?Možná by to chtělo porovnat jestli je ta HELLA záměnná za origo,nebo není vhodná pro tento model auta.Jednou sme řešili něco podobného a nakonec se zjistilo že bylo auto po nehodě a musela se vyměnit elektroinstalace od čidla až,nevím kam,protože to nakonec skončilo ve Škodovce kde na to došli a opravili to.

ty tvý obrázky jsou tak mrňavý, že z toho nejde nic přečíst..

-jestli ti klima "jede" při vyšroubovaném čidle (moc bych to nezkoušel- můžeš si způsobit problém. Přeci jen to čidlo má i ochrannou funkci), nebude chyba v drátech (komunikace s čidlem probíhá). 

- jestli máš problém při namontovaném čidle, bude problém v tlaku. A to buď opravdu= tlak je mimo toleranci, nebo si aspoň "čidlo myslí" že je mimo toleranci (vadné/jiné čidlo).

Doporučuji kontrolu tlaků v okruhu- ten kdo ti to plnil by ti to měl zkontrolovat, jestli to neumí, tak honem pryč od něj. Kdyby někdo věděl tlakové hodnoty čidla (já je neznám) bylo by to fajn.

Obecně, pokud je čidlo na výtlaku, pak v běžném autoprůmyslu by mělo při určitým tlaku sepnout saharu (nebo druhou rychlost) , při určitým tlaku (příliš vysokém/nízkém) vypnout kompresor. A to buď přímo (on/off spinač) , nebo ve spolupráci s Ř.J. (průběžné měření tlaku)

No podle VIN je to čidlo HELLA zamenne za origo. Pojedu asi překontrolovat tlak v systému protože si fakt nevím rady. Jinak dnes ráno kdy byl 1°C bylo vidět na spotřebě (econ 0.5L/h econ off 0.7L/h). Teď když je venku 18°C klima nesepne... Každopádně asi vyměním čidlo za původní.