Přejít na obsah

Jakou vybrat zahradní sekačku


F40

Doporučené příspěvky

Zdarec, poradí někdo jakou vybrat sekačku (značku, model, funkce) pro zahradu? Měla by být benzínová, s košem a pojezdem. Dalo by se něco vybrat v Mountfieldu, když tam mají slevy? Jo a doporučte také nějakou sekačku-traktůrek na cca 3500 m2. Děkujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rtg61: Prakticky to samy co ty mame z Bauhausu za 5500Kc. Ten motor Briggs&Stratton na ni mame taky, dobrej :p Co do neho lejes za oil? Ja plnou syntetiku 5W-30.

F40: Osobne bych se poohledl jinde. Jinak motory Honda nebo prave Briggs&Stratton. Jestli mas velkou zahradu tak bych na tomhle zarizeni nesetril, abys za dva roky nekupoval neco novyho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matthes: ja uz jsem vyleceny kupovanim veci typu sekacka a pod. z bauhausu atd. Z mountfieldu mam 7let zaruku, coz ty tezko. navic oleo-mac mame krovinak cca 11 let a lije se do toho jen benal. Co se tyka Briggs&Sttraton, uvidime :) zatim ok.

No pokud bys do něj lil jen benál tak ti moc dlouho asi nepojede lol

Bez oleje ani ránu :palec2: jinak :feve: a jde se opravovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, poradí někdo jakou vybrat sekačku (značku, model, funkce) pro zahradu? Měla by být benzínová, s košem a pojezdem. Dalo by se něco vybrat v Mountfieldu, když tam mají slevy? Jo a doporučte také nějakou sekačku-traktůrek na cca 3500 m2. Děkujeme.

Ty chceš sekačku na 3500m2??

Mot.sekačky s pojezdem se dělají a doporučují na max.2500m2,potom už jen traktor nebo rider,ale to už jsme cenově trošku někde jinde.

Kolik chceš investovat do toho výrobku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záruka 2 roky, 7 let nebo 10 let je záruka na skryté vady apod.

Ale v žádném případě se záruka nevztahuje na běžné opotřebení.

On i ten motor, když odejde, tak to může být bráno jako opotřebení běžné vzhledem k provozu a máte po ptákách...

U Ma....u se spoléhá na to, že si to koupí člověk co to moc nevyužije a nebude je otravovat se zárukou.

Už jste někdo něco reklamoval třeba po 5ti letech ?!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to spineshank: to s olejem je snad jasny ne? :) pro puntickare: krome benzinu, oleje a struny nic :)

to peterer: znami po cca 5 letech reklamovali sekacku a bylo vyhoveno. o jake presne slo zavady nevim, ale postavili se k tomu celem. Je jasne ze po 5 letech mela neco za sebou. Ale kdyz budu mit na vyber jestli to vzit v mount nebo bauhausu, radej pujdu k travnickovi. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rtg61: Prakticky to samy co ty mame z Bauhausu za 5500Kc. Ten motor Briggs&Stratton na ni mame taky, dobrej :p Co do neho lejes za oil? Ja plnou syntetiku 5W-30.

F40: Osobne bych se poohledl jinde. Jinak motory Honda nebo prave Briggs&Stratton. Jestli mas velkou zahradu tak bych na tomhle zarizeni nesetril, abys za dva roky nekupoval neco novyho...

Tento typ oleje do těchto motorů vůbec nepatří !!!

Pozor na to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho naděláte. Před sedmi lety jsme koupil v Mountfieldu nějakej krám za 10 ještě po vytočený slevě od Bédy z kola štěstí. Motor Brigs and Straton a olej to vidělo jen jednou jako nový a nikdy jsem nedolil a ani se nekouk. Leju jen benzín N95 a vždy i na jaře to naskočí na první zatáhnutí. Jen třikrát pumpnout balónkem. A to sekačka v sezóně běží každej tejden. Mám rád hezky střiženej trávník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty chceš sekačku na 3500m2??

Mot.sekačky s pojezdem se dělají a doporučují na max.2500m2,potom už jen traktor nebo rider,ale to už jsme cenově trošku někde jinde.

Kolik chceš investovat do toho výrobku?

Pardon, možná jsem to nenapsal úplně jasně. Dotaz byla na 1)sekačku a za 2) traktor do 3500m2.

Všem děkuji za rady, včera už jsme sekačku přece jenom koupili - motor Honda, 5,5 koně, pojezd, sběr do koše nebo mulčování, náhradní nůž a olej, bratru za cca 13,8tis (kupoval to švagr, Mountfield).

Co se týká toho traktoru - jaký je rozdíl mezi traktorem a riderem?

Měli tam vystavený traktor 14,5 koně, šířka sečení 92, mechanická převodovka, sleva ze cca 68tis. na 45 tis. (cifry už si přesně nepamatuju). Jak vysokou trávu ten traktor zvládne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Určitě bych volil sekačku s pojezdem, možná i takovej ten menší traktůrek... Já sám sekám u nás na menší zahradě (500 m2) s tímto strojem: https://www.arecenze.cz/sekacky/vega-46-hwxv/ a jsem opravdu spokojen, dobře se mi ovládá, jen by třeba pro ženskou mohla být o něco těžší, takže pro "silnější" postavy :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojezd je perfektní věc, ale při sekání se mi dostal kousek starého dřeva mezi řemen a řemenici a řemen se přetrhl. Čeká mě tedy výměna, spodek byl hrozně zabordelený ale předpokládám, že půjde odmontovat spodní kryt a řemen půjde dát nový. Ale mám dotaz, lze překlopit sekačku s náplněmi nebo se musí vypustit? Zatím jsem ji vždy jen nadzvedl na bok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je řeč o sekačkách, používám takové ty Mountfield Briggs & Stratton a jsou fajn. I když sekačku doprasím do takového stavu, že ji vezu po částech, známý ji opraví za (výrazně) méně než 1000 kč i s výměnou oleje a filtru a seká jak za mlada. :) Jen prý když se vysype převodovka pojezdu, tak je oprava nerentabilní.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...