Přejít na obsah

Klimatizace - spojka kompresoru


Tripozz

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Prestal mi chladit climatronic - fouka teply vzduch. Pojistky jsem kontroloval, ventilatory se pri zapnuti klimatizace roztoci. VAG nemam k dispozici.

Mohlo by to zpusobovat unik chladiciho media?(auto je stary 6 let).

Divne je, ze pri zapnuti neslysim takovy to cvaknuti kompresoru. I kdyz se mi zda, ze pri sepnuti mirne klesnou otacky motoru(drive to bylo znatelnejsi).

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já vím co stím je: je to rozbitý..... :D lepší odpověď ti nikdo asi na dálku nedá...chladivem to také může být, nebo vadná spojka kompresoru, ovládání...atd...

posloucháš cvaknutí?- lepší je se dívat-za chodu se točí řemenice i čelo řemenice(při vypnutí klimy se čelo zastaví)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, ale kupovat nový kompresor kvůli chybějícímu štítu spojky..........podle toho co píšeš, ti upadl jen přítlačný štít spojky- zajeď na vrakáč a sežeň ho tam za pár korun, nebo od někoho, kdo má k.o. kompresor a je mu kničemu.

Vyfoukej a případně vymej "bordej", nasaď štít a utáhni- je to jednoduchý B) psal jsem to tu již několikrát- jen musíš vymezit vymezovacíma podložkama na hřídel tak, aby mezi řemenicí a štítem bylo cca. 0,7mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám "drobný" problém s Octavií 1. Po nastartování něco hrozně rachotí, nejdřív jsem myslel, že klouže řemen (hnusný zvuk něco mezi pískání a dřením), ale vypadá to na spojku klima kompresoru. Po zapnutí klimatizace (cca 5s po startu) to přestane. Režim ECON - opět to rachotí. Takže to určitě reaguje na ovládání klimy. Co s tím? Namazat, něco drhne?

Díky za případné rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ...tak takle se chová vyběhané ložisko na viskozní spojce klimatizace........že nechladí ....asi další závada.... ložisko špatně sehnatelné.....dle rozměrů.....na 90% aut jsme dávali dvě za sebe ........ložisko z prodejny na Žiškově TOBEX....asi za 800 obě .....,- ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zajímalo by mne,zda se má při vyplé klimatizaci(ECON),protáčet(trochu pocukává,až se protáčí) přítlačná část na řemenici spojky klimakompresoru?V létě mi tato část,při návratu z dovolené vypadla(povolila se zajišťovací matka) a celý přítlačný díl jsem si dovezl na krytu motoru až z Chorvatska domů.Následovala výměna spojky(spálená).Po cca 2měsících ježdění,se mi při zaplé klimě ozývá divný zvuk,který se s otáčkama stupňuje až zaniká(při výplé klimě je klid).Napadá mne,zda není na hřídeli kompresoru nějaká vymezovací podložka(kolik milimetru).Hned po výměně spojky mi lamela pocukávala,teď se téměř pořád točí(ECON režim).Díky všem za odpověď.

Editováno: , autor: karel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne,zda se má při vyplé klimatizaci(ECON),protáčet(trochu pocukává,až se protáčí) přítlačná část na řemenici spojky klimakompresoru?V létě mi tato část,při návratu z dovolené vypadla(povolila se zajišťovací matka) a celý přítlačný díl jsem si dovezl na krytu motoru až z Chorvatska domů.Následovala výměna spojky(spálená).Po cca 2měsících ježdění,se mi při zaplé klimě ozývá divný zvuk,který se s otáčkama stupňuje až zaniká(při výplé klimě je klid).Napadá mne,zda není na hřídeli kompresoru nějaká vymezovací podložka(kolik milimetru).Hned po výměně spojky mi lamela pocukávala,teď se téměř pořád točí(ECON režim).Díky všem za odpověď.

Při vyplé klimě vyplá spojka :) jinak sestava kompresoru i s těma vymezovačkama je : http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry427154

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne,zda se má při vyplé klimatizaci(ECON),protáčet(trochu pocukává,až se protáčí) přítlačná část na řemenici spojky klimakompresoru?V létě mi tato část,při návratu z dovolené vypadla(povolila se zajišťovací matka) a celý přítlačný díl jsem si dovezl na krytu motoru až z Chorvatska domů.Následovala výměna spojky(spálená).Po cca 2měsících ježdění,se mi při zaplé klimě ozývá divný zvuk,který se s otáčkama stupňuje až zaniká(při výplé klimě je klid).Napadá mne,zda není na hřídeli kompresoru nějaká vymezovací podložka(kolik milimetru).Hned po výměně spojky mi lamela pocukávala,teď se téměř pořád točí(ECON režim).Díky všem za odpověď.

Dík MildaJ.Tak jsem na to koukl pořádněji(porovnal jsem se starou) a zjistil jsem,že mi uletěly na přítlačné částí ty gumové "silentbloky"(3ks) a plechová pérka jsou taky trochu mimo pozice.

Editováno: , autor: karel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím lidi,jestli tohle téma nebo řešení závady někde je omlouvám se...Mám problém.mam octavii 2002,1.9 81kw(107kw chip) manual klima...letos sem si ji naplnil ale problem je v tom ze kdyz zapnu AC svítí ale nespíná mi větrák dochlazování ani kompresor,mag.spojka spíná zkoušel jsem natvrdo přes baterku.potom jsem prisel na vypálenou pojstku č.5 (7.5A) vyměnil jsem ji,nastartoval zapnul klimu a vsechno v pohode,chladilo skvěle,problém je v tom ze to funguje když mam zařazený neutrál,jenom jsem trošičku zmačknul spojku abych zařadil a pojistka se spalila,a klima vypla,větraky se netočily,nejde ani klapka recirkulace vzduchu,pojstku sem vyměnil všechno zase OK,jakmile sem zmačknul spojku tak znova...Může být vadný spojkový spínač?nebo nesetkal se někdo z nečím podobným?Díky za pomoc a ještě jednou se omlouvám pokud se to už řešilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém vyřešen...kablík od pojstky č. 5 který jde ke konektoru vpravo vedle baterky přerušen.pěkně přestřihnut nahrazen novým,takže musel být nový i k ovládáncím panelu klimy,z toho dále přes konektor spínače ventilátoru,dále do tlakového spínače a z toho do řídícího relé pod baterkou....(skoro celá elektrika klimy-práce 8H),ale doteď jsme nepřišli na to proč to zkratovalo po zmačknutí spojky a nakonec i brzdy????(všechny spínače odpojeny,spojky i brzdy kdyby nahodou nekde přerušen ale ne)...(nameřeno 30A při skratu?kde je 10A pojistka :-D,měřák odepsaný..:),teď klima mrazí na plno :)

P.S : NIKOMU NEPŘEJU !!! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím, mám problém ktorý potrebujem čo najrychlejšie odstrániť. Mám O1 81kW ASV s Climatronicom. Pri naštartovaní motora mi hučí kompresor klimatizácie ktorý je poháňaný drážkovým remeňom. Celá spojka kompresora je zhrdzavená a ma obrovskú voľu a čerká (asi vybite ložiská ak tam nejaké sú). V priebehu 1-2 minut sa mi remeň a kompresor klímy nahreje na takú teplotu že cítíť smrad gumy (pálenie remeňa) bez ohľadu na to či je klíma zapnutá alebo nie. Bojím sa ísť s autom na cestu pretože mi može bez problémov prasknúť remeň. 

 

Chcem sa spýtať či to vyrieši len výmena spojky kompresora (http://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/1j0820811h-spojka-kompresora-klimatizacie-cn-8124.html)

alebo bude potrebné vymeniť celý kompresor ? .. Viete ako sa tá spojka rozoberá ? 

 

Ďakujem za skoré reakcie a ochotu pomocť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...