Přejít na obsah

Chladící kapalina


Sinius

Doporučené příspěvky

No, záleží taky jakým způsobek došlo k úniku kapaliny. Bod varu vody je za normalního tlaku 100°C. Za to ethylen glykol 200°C. Takže pokud se hladina kapaliny změnila odpařením vodné složky, tak stačí podle mě jen dolít vodu. A jestli dolivat G12, tak jen ve správném poměru s vodou, protože samotná nemrznoucí směs neslouží k chlazení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ste ma presvedcili.pred vcerom som kupil cely liter G12+ a ktomu aj hustomer dokonca som zainvestoval a kupil

cesky a nie polsky. Pred tym to malo tak do -22 , po dolievke neviem akosi som zabudol ...

No tak mam doma liter G12+, keby dakdo potreboval DOLIAT... :specool:

Flaknul som tam asi deci a pol.

Ale na buduce samozrejme dolejem destilku aby to lepsie chladilo a aby som ju nerozmaznaval,nech si zvyka :D

Inak flaska ma zaruku 5 rokov /original skoda G12+/.

Sami zda,ze je zmienka, ze chladiaca je naveky,ale daco mi hovori ze po X rokoch neni odveci ju vymenit.

Ale o tom sa tu mozno dakedy rokovalo ...

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hloupost. Ethylen glycol nema takovy soucinitel tepelne vodivosti. Coz je u chladici smesi prioritni udaj. Tudiz neni tak dobrym chladivem jako je voda, ktera by sama o sobe byla nejlepsi, kdyby v zime nemrzla a s urcitymi primesy nemela korozivni ucinky.

Je potreba, aby byla chladici smes ve spravnem pomeru nemrznouci smesi a vody. Samo, ze to nemusi byt uplne presne. Ale dolivat treba jen G12 neni dobre.

Editováno: , autor: Braver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomaly prichadzam na to,co sposobilo ten mierny pokles tej G12.

Asi daka haved dostala chut na tu G12 a tak sa kusla do tej hadice co ide z nadrzky.Vid foto.

Pokial mi to ozieralo tapacirung,to mi az tak nevadilo,ale co je moc to je moc.

Mierne to tade slzi.

Inak co stoji ta hadica na 1.2jku?

post-722-1222818090_thumb.jpg

post-722-1222818098_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci nechcem vytvarat novu temu tak sa spytam tu menil som termostat vsetko ok ale zistujem ze mi sem tam trochu vytecie chladiacej kvapaliny s nadrzky ide to cez ten vypustaci otvor (ked sa preleje nadrzka) ... preco?? hladinu mam v pokoji pri min .. a ked sa zohreje motor na prevadzkovu teplotu tak je medzi min a max... inac ked som menil novy termostat a nalieval som chladiacu kvapalinu do nadrzky tak som ju raz-tusim dvakrat prelial a vytieklo mi to cez ten otvor nemoze to byt tym ze mi tam este ostalo v tom otvore trosku tej kvapaliny aked sa to zohreje tak je riedsa a vyteka?? diki moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vikino zavzdusnene?? fabia si sama odsvzdusnuje chladiacu sustavu.... ked dolievas kvapalinu chladiacu do nadrzky (po vymene termostatu) tak raz dva ju mas plnu ... a ked nastartujes krasne zacne klesat a tym padom sa aj odvzusnuje.. proste nalejes klesne nalejes a klesne az kym neprestane klesat hladina a ostane stala... a colins tesnenie pod hlavou mam dobre bolo menene asi pre 10 tisic Km..... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a rucicka na palubovke neprechadza nikdy za stred pola drzi sa vzdy na prostriedku aj ked auto ponahanas a potom odstavis ? niekedy je to tesnenie strelene len malo ze voda nepretecie do oleja ale pri velkom tlaku v motore sa vzduch pretlaci k vode a nakolko je nadrzka odvzdusnovacia tak talk vzduchu z motora vyhadzuje aj vodu z nadrzky a potom treba dolievat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vikino no ok:) ale keby som mal zavzdusnenu sustavu prejavovalo by sa to inak nie?

Prehrievaním a vyhadzovaním vody z nádržky ja netvrdím,že je to tvoj prípad ale jedna z možností.Nedávno som sem dával screen ako sa to robí

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RESO:Řešil jsem stejný problém na felině 1.3mpi.Taky bylo nový těsnění pod hlavou,ale motor si(dle pozdějšího vyjádření servisu) při počátečním ohřívání přisál vzduch pod špatně udělaným těsněním(nádržka přetekla) a jak se ohřál na provozní teplotu,těsnění se zatáhlo(roztáhlo) a vše už chodilo normálně.Auto pak šlapalo jako hodinky třeba 500km v kuse.Ovšem přišel další studený ranní start a nádržka opět přetekla.Těsnění bylo po výměně 5000km tak jsem o něm vůbec nepřemýšlel,měnil termostat,víčko nádržky,trápil se blbostma,ale klid opravdu přišel až po reklamaci těsnění!Ale teď si čtu že ti to dělá jen kapku,tak se třeba jen po výměně změnil tlak v soustavě a po určitém úbytku kapaliny bude klid...tak držim palce :palec2:

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...