Přejít na obsah

Jak na zarezlý zámek tažného zařízení (bajonet)


micho123

Doporučené příspěvky

Ahoj, vše jsem zde prolez, ale přesně můj problém nenašel. Mám origo tažné (je podobné jako v příloze, jen je na opačné straně od zámku jakýsi plochý profil, který se zatahuje přes profil na autě) a potřebuju ho sundavat - OI 01. Zámek jsem prostě nerozchodil (včetně máčení ve WD....) - zkoušel ho někdo odvrtat? Má to smysl? Půjde to pak sundat? Jde poté zámek vyměnit? Když bude odvrtaný zámek, nebude hrozit riziko, že by se tažné samo uvolnilo?

Díky za čas a případné rady, Mějte se Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

prosim te nezlob se ze to sem pisu, ale taky se zeptam na toto tazne - mame ho na fabii, ale bohuzel nemohu nalezt klicek, asi se zatratil - jak ho mohu objednat ? nebo mam zajit do klicnictvi - prosim poradte me taky -- dekuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že zámek postříkáš olejem,tak se to nemusí uvolnit hned a třeba ani do druhého dne,mj. když jsem nepovolil zarezlý šroub nebo zámek,stačilo stříkačkou nakapat brzdovou kapalinu a účinek se dostavil stříkačku i s jehlou seženeš v každé lékárně(bez předpisu :D )

octavko:každý klíčník by toměl umět odemknout ale nevím jestli vyrobí klíč!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky nemohl otočit klíčkem a vyndat zámek, ale nakonec se mi to po 14 dnech občasného prostříkávání WD-40 a poklepávaním prkénkem povedlo :palec2: .

Klíček je klasický FAB a za 20kč ti ho bez problémů udělají tam, kde dělají náhradní klíče. Když nemáš žádný klíč, tak asi zrovna nový zámek.

Nevím zda to máš úplně stejný typ TZ, pokud ano, tak výrobce je Prof Svar (Mnichovo Hradiště). Pokud to máš kousek, tak se tam můžeš stavit, pokud ne, tak se dá ve škodovce objednat náhradní zámek i s klíčem (dle tvrzení Fy Prof Svar).

Editováno: , autor: Drummer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

tak panove volal jsem tam a profesionalne mi vse zdelil i zaslal ilustr. fotky na email - ihned jsem to objednal a za cca 350kc s postovnym me prijde novej zamecek s nov. 2 klickama a C poj. krouzek.

maji zelenou linku - 800 555225

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem ten zamek odvrtal misto nej navaril motylkovou matku a funguje to ok

Super - jeste dotaz (nemam predstavu, jak je tam danej). Staci ho klasicky odvrtat a pak to necim vytrhnout? Je tam normalne vlozenej? Predpokladam, ze ten system s tou matkou me napadne, az zjistim, jak to vypada vevnitr.

DIky M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak panove volal jsem tam a profesionalne mi vse zdelil i zaslal ilustr. fotky na email - ihned jsem to objednal a za cca 350kc s postovnym me prijde novej zamecek s nov. 2 klickama a C poj. krouzek.

maji zelenou linku - 800 555225

Prosimte tak jsem tam volal a profesionalne mi sdelili, ze si mam prijet :aggressive: , muzes mi pls napsat, co ti odpovedeli? Predpokladam, ze sundani bez klicku a sundani zarezlyho bude mit stejnej postup. Abych tam s tim jezdil, to se mi moc nechce....

Diky M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

takze pokud drzis bajonet v ruce tak kolem toho zamku je kus hmoty - to vypac smerem ven - tukni ze spoda a povyjede ven - jeste tam je zavlacka - C - podavam fota :

Ten pan me napsal mejl a vse jeste popsal po teleonu - pak rekl pokud budu chtit tak mu mam napsat zpatky email ze chci objednat ten zamecek - jinak jeste me rikal rikal cisla dilu a do jakych aut to montuji a tak nejak jsem se zakecal - ale hlavne objednal - treba uz jsi byl ten den nekolikaty clovicek s tou stejnou poruchou - to se pak nediv kdyz mu jeden den zavola xxx lidi na tu stejnou zavadu :)

post-3876-1222419894_thumb.jpg

post-3876-1222419904_thumb.jpg

post-3876-1222419911_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze pokud drzis bajonet v ruce tak kolem toho zamku je kus hmoty - to vypac smerem ven - tukni ze spoda a povyjede ven - jeste tam je zavlacka - C - podavam fota :

Ten pan me napsal mejl a vse jeste popsal po teleonu - pak rekl pokud budu chtit tak mu mam napsat zpatky email ze chci objednat ten zamecek - jinak jeste me rikal rikal cisla dilu a do jakych aut to montuji a tak nejak jsem se zakecal - ale hlavne objednal - treba uz jsi byl ten den nekolikaty clovicek s tou stejnou poruchou - to se pak nediv kdyz mu jeden den zavola xxx lidi na tu stejnou zavadu :)

Diky, tak toho jsem se presne bal, protoze pokud to odvrtam (nejde mi s tim otocit, takze by to zrejme ani vyndat neslo) a bude to zarezly nekde vevnitr, tak to stejne nevytahnu. No nic, budu muset zatim jezdit s tim a az pojedu nekam na MB, stavim se u nich. Jinak chlapka samozrejme chapu a nedivim se mu. Mimochodem jak se Ti to podarilo vyndat, kdyz jsi nemel klic? Tys to mel odemceny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

tak treba ja - zaplat pan buh ze to nemam na aute - nevim jak bych to sundaval z auta bez klicku, mozna i to tak jde protoze me pan povidal a mate to na aute nebo to mate venku - jinak kdyz jsem mu neco zacal rikat ze jsem to chtel odvrtat tak me hned zarazil a povidal - chran buch do toho nejak vrtat a rezat :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

asi kdyz si ponicis i tu tycku - nejen tu fabku tak jsi mozna v haji asi chtel rici, ale o nejakem odvrtani nechtel slyset ani slovo - se me zdalo jako by me dal pres prsty - auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak treba ja - zaplat pan buh ze to nemam na aute - nevim jak bych to sundaval z auta bez klicku, mozna i to tak jde protoze me pan povidal a mate to na aute nebo to mate venku - jinak kdyz jsem mu neco zacal rikat ze jsem to chtel odvrtat tak me hned zarazil a povidal - chran buch do toho nejak vrtat a rezat :kuk:

To mi jako jediny bohuzel rek taky a kdyz koukam na ty fotky, asi to ani nebudu zkouset....

Dik, mej se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kluci muzete rozebirat kdyz tu mate tak krasny navod :)

Zuper fotky, díky, ale pro mě bohužel stále pasé (zamklý na autě). O víkendu jsem učinil poslední pokusy s brzdovkou, WD, nahříváním, poklepáváním, nadáváním,.... ;)

Ale ještě mě napadá jedna věc, jak tam máš na tý poslední fotce vyndanou tu celou fabku s tou tyčkou - na opačným konci od tý fabku je jakási ploška a zdá se mi, že podobná to zamyká zvenku. Ta ploška jde přímo přes to tažný, nebo je to jen dlouhá vložka, která ovládá další mechanismus na konci? Poku jo, tak mě napadá tu plošku odříznout a pak to v klidu doma opatrně odvrtat. Přišlo Ti to už z tý fabriky, to Ti pošlou celou tu tyčku?

Dik, měj se M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...