Přejít na obsah

Jak na zarezlý zámek tažného zařízení (bajonet)


micho123

Doporučené příspěvky

ano, zámeček i s tyčkou se dá objednat jinde.

V pátek jsem byl ve škodovce a ochota nulová, ať prej zkusím zámečníky, který mi klíč udělají ke stávajícímu zámku. Dnes jsem byl v http://www.trezory-vama.cz/

a zámeček mi vymění (180+práce). Klíč udělat k tomu původnímu se jim moc nechtělo, zámečník říkal, že je to moc drobnej zámek, aby mu neprasknul. Odpoledne to bude hotové.

Editováno: , autor: luckyluck001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem si ho mailem na www.autopodbaba.cz, protoze to mam blizko a kupodivu ochotny a pry do druheho dne(na sklade MB). Zitra si pro nej jdu, tak neplatim postovne a cena 399,-. S neochotou jsem po zkusenostech taky pocital a radsi zvolil mailovou komunikaci, abych zbytecne neztracel cas, ale jsem zatim mile prekvapen, uvidim zitra :).

luckyluck001:

Pro autorizovany servis skoda by tento dil nemel byt zadny problem objednat, nemel jses nechat takhle odbit, ale stalo se mi neco podobneho, tak vim, o co jde...Mozna si pro dobry pocit na dotycneho stezovat u nadrizeneho, ale to uz je jina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Danikm: byl neochotnej a naštěstí jsem so vyřešil jinak, lépe a levnějc... je možný, že to bylo 30 minut před zavíračkou a kvůli 60,- Kč co by z toho měl, tak ani nehne prstem... Já vím, že už tam nepůjdu. Bylo to Auto Svoboda na Sokolovský... Špatnou zkušenost mám i s Auto Elso v Čakovicích (ale to je 6-8 let zpátky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem zkoušel namontovat tažné a paráda... napůl... Odemknout mechanický tyčkový pochystátor jde, tažné nasadit jde, ale pootočit pochystátorem do zamčené polohy nejde... holt několik let nepoužívání se poznamenal na korozi té části na autě. Takže už jen oškrábat rez, namazat, oškrábat, promazat a znovu vyzkoušet :kol-28: Ale už je téměř vyhráno... Hurá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Koupil jsem auto, kde taky majitel tažné 7 roků / 150tkm nesundal, nevyčistil, nenamazal... Klíčky k němu mám, ale klíček ani nešel zastrčit. Zkoušel jsem různé olejíčky, nakonec pomohla brzdovka pěkně stříkačkou a jehlou až do zámku. Momentálně mám odemčeno a zámek pro jistotu venku, ale pákou se nedá otočit, abych hák vytáhnul. Zatím jsem z obou stran mechanismu nastříkal oleje a brzdovku, uvidím zítra, nechci to zlomit, jako se to podařilo Galaherovi. Klíčkem točit určitě ve směru hodinových ručiček o 90°.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dvanáctihodinová pleťová maska z brzdové kapaliny se vyplatila. :-) Dneska jsem přišel k autu a byla nasáklá opravdu všude, je to opravdu velmi vzlínavá kapalina. Za použití mírného násilí jsem páku uvolnil a za použití většího násilí jsem dostal hák ven ze zarezlého pouzdra. Dodatečně jsem si uvědomil, že jsem měl víc štěstí než rozumu, protože ta páka je vlastně z poměrně tenkostěnné trubičky, takže při manipulaci s ní by určitě měla být vyztužená zasunutým čepem zámku, nebo aspoň nějakou kulatinou o průměru 12mm. Takže jsem ji málem taky ulomil...

Ve škodovce jsem si objednal záslepku tažného zařízení (1Z5 803 594) a krytku nárazníku (pro Fabii Combi 6Y9 807 499 A), snad to trošku pomůže proti korozi, když se to pořádně namaže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, mám podobný problém. Koupil jsem auto s origináním tažným zařízením od Profsvaru a nebyl k tomu klíček. Zajel jsem do klíčnictví, zda by mi nevyrobili klíče, ale zdálo se jim to moc zarezlé, tak se pokusili zámek odvratat. Nyní když do zámku vložím šroubovák tak můžu zámkem pootočit cca o 90 stupňu po směru hodinových ručiček, jak se to píše v návodu, ale za boha nemohu potlačit pákou dopředu, aby se koule odjistila. Bojím se, že když použiju příliš velké násilí, tak se to celé urve. Nemá někdo náhodou nějaký nápad, jak to sundat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

rád bych vás požádal o radu. Velice výhodně jsem sehnal originál tažné od firmy PEKA (na rameni je i orig. číslo škoda dílu), ale mám problém s demontáží ramene. Klíč je zlomený v zámku, ale vypadá jako celý zasunutý. Poradíte mi, jak bude nejlepší to vyřešit, abych mohl rameno sundat? Navařit nějakou páku na zbytek klíče nebo zámek odvrtat a používat bez zámku?

Díky

DSC_1022.JPG

DSC_1023.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako mám dať dole ťažné zariadenie, keď som stratil kľúč?

Skúšal som prevŕtať zámok, avšak neviem, či sa mi to podarilo nakoľko sa páka ani nepohla, poprosím o radu, či mám vŕtať viac alebo nejaký iný spôsob, ako zvesiť ťažné.

Ťažné je originál od Škody 1Z0 803 881A

Ďakujem za rady a pripájam fotky.

 

IMG_5414.JPG

IMG_5669.JPG

IMG_7320.JPG

IMG_7403.JPG

IMG_7475.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten plastový kryt kolem vložky zámku a tyče okolo lze stáhnout a pak vyklepneš celou vložku zámku a dá se to rozhýbat, ale ty jsi předběhl a vyvrtal's vložku , takže musíš koupit novou. :worthy Aaaanebooo jsi sehnal čorku. :ph34r:

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Casy napsal:

Ten plastový kryt kolem vložky zámku a tyče okolo lze stáhnout a pak vyklepneš celou vložku zámku a dá se to rozhýbat, ale ty jsi předběhl a vyvrtal's vložku , takže musíš koupit novou. :worthy Aaaanebooo jsi sehnal čorku. :ph34r:

Ďakujem za reakciu. Áno viem, bola chyba to vŕtať, ale už sa stalo :feve:. Čo tým myslíš, že som zohnal "čorku"? :o.

A to, že musím kúpiť novú vložku - s tým som zmierený, nakoľko nemám kľúč od vložky po pôvodnom majiteľovi :rolleyes:.

Editováno: , autor: RomanoSim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj páni kolegové, vím, že diskuse je už 14 let stará, ale třeba to někdo zachytí a poradí. Koupil jsem Ovci 2 i s tažným "odnímatelná koule" která nebyla X let sundaná a samozřejmě bez klíčků zamku. Zámek jsem koupil což byl nejmenší  problém.  Teď  řeším  jak otočit tím vlastním zámkem bajonetu.  To snad srostlo. Má někdo návod a řadu jak to rozhýbat.  Zkouším WD ,Coca colu a nedaří se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...