Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

Dotaz - na novém SU jsou 16" - 18" alu - jaké budete dávat na zimu pneu vč.značky a raději alu jak plecháče ? Cena se u disku moc neliší od alu - ale jakou zvolit značku ? Nebude nějaká akce u škodovky,zatím nic není nikde uvedeno.

Koupim tam original 17" alu Callista + pneu Michelin Pilot Alpin 3 225/45/17. Když tam dáš plechy, tak to auto na půl roku totálně designově znehodnotíš-můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jak píše ŠKODA Auto :

Svým zákazníkům pouze doporučí, aby za "extrémních zimních podmínek" nejezdili s aluminiovými, ale s železnými disky kol. Právě v nich totiž problém zřejmě spočívá.

A tady u nás žádné extrémní podmínky si myslím nehrozí......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jak píše ŠKODA Auto :

Svým zákazníkům pouze doporučí, aby za "extrémních zimních podmínek" nejezdili s aluminiovými, ale s železnými disky kol. Právě v nich totiž problém zřejmě spočívá.

A tady u nás žádné extrémní podmínky si myslím nehrozí......

Skodovka udajne nabizi specialni lity 17 jmenem FLASH primo pro zimni pouziti.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Marek: a nenapadlo tě že může být pravda. Stačí někde projet větším množstvím rozbředlého sněhu - teplota pár stupňů pod nulou a dlouho nebrzdit.

Znám hodně lidí co maj v zimě AL a nikdy žádnej problém....i náš šéf má A8 4,2 a jezdí na AL....a nic...to je divný co? Ale nebudeme se přít.....jedno je jasné...na zimu jsou lepší plechy a užší gumy...na tom se schodneme co....

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nevim, nevim, kupovat original alu, kdyz je k dispozici takovy vyber za lidove ceny. Viz treba http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonf...yp=model%202008

Jinak na zimu bych dal spis 16ky, prece jen v zime se hodi vyssi profil nez extremni jizdni vlastnosti do sucha.

U prodejce nyní mají akci na zimní pneu doporučují na SU II 16" 205x50 Gudyer - celá sada alu disky ROYAL stála přesně 24.000 - je to podle VTP a dobrá cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Koupim tam original 17" alu Callista + pneu Michelin Pilot Alpin 3 225/45/17. Když tam dáš plechy, tak to auto na půl roku totálně designově znehodnotíš-můj názor

Objednal na SII Michelin Primacy Alpin PA3 XL 94 H .....uvažoval jsem i o Michelin Pilot Alpin PA3 XL 94 V , ale našel jsem test nějakého německého časopisu, kde testovali pneumatiky V (do 240km/h) proti H (do 210km/h) asi 7 top značek a od stejného výrobce vždy lépe obstála H pneumatika. Pneumatiky V vedly na suchém povrchu, né o moc, proti tomu H pneumatiky vedly výrazně na mokru a sněhu. Proto jsem šel do pneumatiky Michelin Primacy Alpin PA3 225/45 R17 XL 94 H...

Editováno: , autor: ktx3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal na SII Michelin Primacy Alpin PA3 XL 94 H .....uvažoval jsem i o Michelin Pilot Alpin PA3 XL 94 V , ale našel jsem test nějakého německého časopisu, kde testovali pneumatiky V (do 240km/h) proti H (do 210km/h) asi 7 top značek a od stejného výrobce vždy lépe obstála H pneumatika. Pneumatiky V vedly na suchém povrchu, né o moc, proti tomu H pneumatiky vedly výrazně na mokru a sněhu. Proto jsem šel do pneumatiky Michelin Primacy Alpin PA3 225/45 R17 XL 94 H...

Ahoj,

mám malý dotaz - proč kupujete pneu s váhovým indexem 94, když podle váhy vozu musí stačit 91? V čem je tak výrazný rozdíl?

Díky

Karel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám malý dotaz - proč kupujete pneu s váhovým indexem 94, když podle váhy vozu musí stačit 91? V čem je tak výrazný rozdíl?

Díky

Karel

Nalozeny Superb vazi kolem 2100kg a rozlozeni vahy je urcite mnohem viz na predni napravu. Rozhodne bych netvrdil, ze musi stacit 91. Vahovy index 91 odpovida maximalnimu zatizeni pneu 615kg, coz ti pri rozlozeni vahy na napravach 60:40 (nevim, kolik je to ve skutecnosti, jen tipuju) uz nestaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nalozeny Superb vazi kolem 2100kg a rozlozeni vahy je urcite mnohem viz na predni napravu. Rozhodne bych netvrdil, ze musi stacit 91. Vahovy index 91 odpovida maximalnimu zatizeni pneu 615kg, coz ti pri rozlozeni vahy na napravach 60:40 (nevim, kolik je to ve skutecnosti, jen tipuju) uz nestaci.

COC list 1,8TSI hmotnosti 1200kg/1250kg váhové indexy 92 a 94, ale autorizované servisy to neřeší "kupte 91 jsou levnější" ani se neptají co je to za motorizaci a automaticky vybírají zimní 91

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

COC list 1,8TSI hmotnosti 1200kg/1250kg váhové indexy 92 a 94, ale autorizované servisy to neřeší "kupte 91 jsou levnější" ani se neptají co je to za motorizaci a automaticky vybírají zimní 91

No a máte s tím teda někdo nějakou zkušenost? Mě právě taky v servisu nabídli 91 (mám 2.0 TDI PD), že je to levnější a že to stačí. Tak nevím, jestli jim na to mám kývnout nebo vzít radši 94...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a máte s tím teda někdo nějakou zkušenost? Mě právě taky v servisu nabídli 91 (mám 2.0 TDI PD), že je to levnější a že to stačí. Tak nevím, jestli jim na to mám kývnout nebo vzít radši 94...

Kupoval jsem SII letos v únoru a nechal jsem ho obout u prodejce Škody ještě na zimní kola. Koupil jsem zimní kompletní kolo, disk 7,0J x 16", pneu Continental 205/55 R16 94 CWS TS 830. Mají v nabídce ještě zimní kompletní kolo, disk 7,0J x 16", pneu Conti 205/55 R16 91 H CWS TS 810. Když je nabízejí, tak tam asi ty 91 H být můžou. U obou sad je cena za kompletní kolo 4 400 Kč za jeden kus. Minulý týden jsem přezouval a můžu říct, že se těším na jaro. Připadám si na zimákách, jako bych jezdil ve člunu. Na léto mám 18".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...