Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

@vigo.dl Popíšu ti to od začátku jak je to s Nokiany u mě:

Při koupi auta byly na autě /květen/ jednu sezonu jeté zimní Nokiany. Jaký byl můj údiv doma, když jsem zjistil, že jsou celkem ojeté, přední více, zadní méně. I podle DOT a toho, že to byl nový model sezony 2015/2016 jsem zjistil, že opravdu nejsou na autě déle, to mě překvapilo.

Druhé překvapení nastalo při sundavání kol z aut a přehození na letní. Jedna přední guma měla bouli. Řešil jsem s Nokianem reklamaci, kterou i když nemám fakturu ke gumám vyřeší. Přijel nějakej chytrolín z Nokianu a řekl, že to není vada gumy, ale že jsem to způsobil já, potažmo minulý majitel ... hodně arogantní člověk a chytrolín ... takže za mě u gumy za 3500kč kolik v té době stála špatný přístup k zákazníkovi...Takže padlo rozhodnutí koupit dvě nové. Říkal jsem si zkusím Barumky, když to bude špatné, přehodím je na zadek a na předek nechám Nokiany. Velmi mile mě Barumky překvapily, ať tím, že stojí v 18" 225/40 skoro polovinu ceny než třeba Nokiany či jiné pneu, tak jízdnimi vlastnostmi a chováním v zimě a že v minulé zimě 2016/2017 bylo sněhu opravdu hodně a vyzkoušel jsem je řádně...no a při letošním přezouvání na zadek jsem zjistil, že přední barumky nemaji asi 0,5mm vzorku, zatím co nokiany na zadku mají po 2 sezonách 5mm, takže letos jsou tam naposled. Mizí před očíma... a to je druhý důvod. Nenajezdím toho mnoho, a pneumatiky jsou ojeté hodně, kdybych najezdil za zimu 20k km tak neřeknu, ale za zimu jsem najel asi 8000km !  Takže proto u mě tyto gumy nedopadly nejlépe a ani jízdními vlastnostmi, chováním na sněhu atd. mě nepřekvapily natolik, že až budu kupovat druhé dvě gumy, měl bych po těchto sáhnout a klidně sáhnu znovu po Barumkách, případně ověřené Continentaly.

Ještě doplním, že na léto mám taky 18" 225/40 Barumky a už je mám na těch kolech 3. sezonu, gumy jsou parádní a také se málo sjiždí. Stále mají 6-7mm vzorek ... táta najezdí polovinu kilometrů, má tam nexen a ty tak mizí před očima :-)

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono v r18 je jedno co nazujes. Ty pneu stejne moc dobre nefungujou at to jsou nokian/fortuna. Ja jsem unesenej z Vraniku co ma mlada na fobii. To auto proste neutrhnes. A kdyz jo,tak se chyti a jede dal. Ale tam ma r14. Kamarad je jezdi na OII v R15 a stejna vec. Jen zo vypada jak traktor z boku :D . Na SII jezdim nokiany R16. Najezdim 12-18tkm pres zimu,takze zimaky mam na sezonu,potom jsou na prodej. Barumky jsem mel taky a jsou mekky. Hlavne boky na r16.  Jedna sada ma cca 5.5mm,tak ji svihnu na zadek a na predek zkusim vredensteiny. Mel jsem je i jako letni a na vode fungujou krasne. Nexeny ted dava skodovka na auta a pry to neni nejhorsi. Ja leto jezdim vesmes conti2/conti5 a na drzeni stopy si nestezuju. Jen v breznu jsem nasadil funglovky a ted maj cca 2.5-3mm. Co mam zkusenosti s pneu,tak pneu,co drzi se proste musi sjizdet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, CentriFUGA napsal:

@vigo.dl Popíšu ti to od začátku jak je to s Nokiany u mě:

Při koupi auta byly na autě /květen/ jednu sezonu jeté zimní Nokiany. Jaký byl můj údiv doma, když jsem zjistil, že jsou celkem ojeté, přední více, zadní méně. I podle DOT a toho, že to byl nový model sezony 2015/2016 jsem zjistil, že opravdu nejsou na autě déle, to mě překvapilo.

Druhé překvapení nastalo při sundavání kol z aut a přehození na letní. Jedna přední guma měla bouli. Řešil jsem s Nokianem reklamaci, kterou i když nemám fakturu ke gumám vyřeší. Přijel nějakej chytrolín z Nokianu a řekl, že to není vada gumy, ale že jsem to způsobil já, potažmo minulý majitel ... hodně arogantní člověk a chytrolín ... takže za mě u gumy za 3500kč kolik v té době stála špatný přístup k zákazníkovi...Takže padlo rozhodnutí koupit dvě nové. Říkal jsem si zkusím Barumky, když to bude špatné, přehodím je na zadek a na předek nechám Nokiany. Velmi mile mě Barumky překvapily, ať tím, že stojí v 18" 225/40 skoro polovinu ceny než třeba Nokiany či jiné pneu, tak jízdnimi vlastnostmi a chováním v zimě a že v minulé zimě 2016/2017 bylo sněhu opravdu hodně a vyzkoušel jsem je řádně...no a při letošním přezouvání na zadek jsem zjistil, že přední barumky nemaji asi 0,5mm vzorku, zatím co nokiany na zadku mají po 2 sezonách 5mm, takže letos jsou tam naposled. Mizí před očíma... a to je druhý důvod. Nenajezdím toho mnoho, a pneumatiky jsou ojeté hodně, kdybych najezdil za zimu 20k km tak neřeknu, ale za zimu jsem najel asi 8000km !  Takže proto u mě tyto gumy nedopadly nejlépe a ani jízdními vlastnostmi, chováním na sněhu atd. mě nepřekvapily natolik, že až budu kupovat druhé dvě gumy, měl bych po těchto sáhnout a klidně sáhnu znovu po Barumkách, případně ověřené Continentaly.

Ještě doplním, že na léto mám taky 18" 225/40 Barumky a už je mám na těch kolech 3. sezonu, gumy jsou parádní a také se málo sjiždí. Stále mají 6-7mm vzorek ... táta najezdí polovinu kilometrů, má tam nexen a ty tak mizí před očima :-)

 

Na golfu mame 16 barumky na zimu taky a chtel jsem je koupit i na supa ale naskytli se mi za 10tkc zmíněné contiky r18 tak jsem neváhal. 

Barumkam verim ze funguji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vigo.dl  Jelikož jezdím jen 18" tak nevím, ale superb je tak pohodlné auto a dobře odhlučněné auto, že to není na komfortu nikde znát, nemám s tím problém a že tu bylo letos hodně sněhu a jezdím často a hory a vše ok :-)

Táta má na superbu zimní 16" a na jízdě rozdíl nepoznáš ... na vzhledu zásadní :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Rád bych se zeptal, jestli je možné na ráfek 6JX17 ET45 (primárně určený pro pneu 205/50 R17) nasadit gumu 225/45 R17.

 

Mám zimní ALU disky 6JX17 ET45, na které jsem omylem koupil špatný rozměr pneu, konkrétně 225/45 R17 94H - Continental - TS-860 FR XL. Takže nyní řeším, jestli gumy složitě vracet a koupit 205/50, kterých je na trhu velmi málo, anebo to zkusit nasadit. Netuším ale, jestli je to vůbec proveditelné a hlavně jestli je to dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já jsem se chtěl alespoň přes zimu vozit trochu pohodlněji a šel jsem cestou R16. Léto jezdím na R18 - po těch našich silnicích teda nic moc komfort. Dlouho jsem vybíral, chtěl jsem aby byly také tiché při jízdě. Nakonec jsem zvolil GOODYEAR ULTRAGRIP 9 205/55 R16 94H. Pneu funguje zatím velice dobře, ale co řeším je fakt, že jsou na komfortu srovnatelné, možná i horší než letní R18, kde je profil pouze 40. Zřejmě to způsobuje hmotnostní index 94, kde bude tvrdší bočnice. Když jsem zkoušel vypůjčenou sadu 91H, tak ta byla daleko komfortnější... 

 

Jaký máte hmotnostní index na variantě R16 ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu není u mého auta v komfortu rozdíl 225/40 R18 letní Continental SportContact 5 92Y a nové zimní 205/55 R16 94H.

 

Také nepozoruji "gumovost"  v jízdě u těchto menších kol, kde je profil 55 a šířka pouze 205. Dost majitelů uvádí, že na R16 jim auto v zatáčkách a při vyšších rychlostech plave - já to nějak nepozoruji, samozřejmě lépe drží 225/40, ale čekal jsem to daleko horší.

 

Zřejmě pneumatika 94H má tvrdší bočnici, takže se tolik v zatáčkách "nebortí" jako 91, ale za to je méně komfortní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Rychlostny index nemusis dodrzat a mozes dat aj mensi, hlavne u zimnych gum. V tom pripade by si si mal nastavit varovanie na palubnom "zimne pneu" podla indexu na pneu. Tento tyzden sa to tu riesilo. Tema je sice pre letne pneu, ale rozoberal sa prave index rychlosti (strana 4).

 

 

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, v létě jsem přesedlal z SI na SII FL, nyní řeším zimní sadu kol. Mám možnost koupě elektronů, přesně takových, které mám na letních, tedy s rozměrem 225/45/17. V TP mám uveden pro zimáky pouze rozměr 16. Otázka zní pokud zvolím na zimu gumy o rozměru 225/45/17, dostanu na ně řetězy, aby to nikde nedrhlo? 

Díky za radu, či vlastní zkušenost. 

SII kolo.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsi přišel na to, že máš v TP uvedeno pro zimní jen 16" 

Pokud máš v TP 17" platí pro léto i zimu, občas bývá třeba napsáno, že mohou být gumy s nějakým menším rychlostním indexem pouze M+S, ale nikdy jsem neviděl, že by bylo napsáno, že tam 17" zapsané v TP máš jen pro letní provoz - vyfoť TP - chci to vidět :-)

 

ad řetězy - dokonce i škodovka píše, že řetězy jsou pro MAX. 17" 225/45 R17 ... ale v klidu a bez drhnutí je mám i na 18" 225/40 18 i když ta NESMÍ být ... nic nedrhne, úplně v pohodě a to mám obyčejné řetězy, žádné snížené...loni v zimě testováno na jízdách na kopec - 800-1400m.n.m. několikrát, takže cca 30km jsem s nimi ujel ... jediné na co se připrav - řetězy těm hliníkovým kolům moc dobře nedělají, já mám 18" tehmisto ale jen na zimu a jsou už zničené, ale na nová, hezká kola bych sháněl nějaké řetězy přímo na ALU, jinak ti je to odře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...