Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

Rozdil mezi 225/17 a 205/16 je v plavani fakt velky. 205/17 nevim, nikdy jsem nemel. Pokud mam jet s 205/16 na dalnici pres 160, tak se bojim, jak je auto nestabilni. S 225/17 se ani v 180ti nebojim.

Editováno: , autor: 5icz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem rozdíl mezi 205 R16 a 205 R17...

 

Je jasné, že širší pneu je obecně stabilnější, ale asi máte jiné auto než já....já se cítím i na zimních 205 ve 180 bezpečně  :kol-31:   A jen tak mimochodem, např. policejní Passat jezdí v zimě taky na šířce 205 , R17.....Superb nevím, ten mě ještě nezastavil :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Vloni jsem jezdil na origo kolech Flash na gumach 205/cosi/17. Predtim jsem byl zvykly na letni 225/40/18. Jake bylo moje zdeseni, kdyz jsem se na tech 17 poprve projel. Na co jsem byl zvykly ze sirky 225, jsem tady musel hodne rychle zapomenout. Najedou bylo auto strasne nestabilni, fuj. Takze i rozdil mezi temito dvema rozmery je (pro me) propastny! Letos uz jsou tam 225/40/18 Nokian A3 a dobry! Nezda se mi, ze by hucely. A ten asymetricky dezen je podle me do tech mojich podminek uplne idealni. Superb 3.6 FSI

Editováno: , autor: camron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, já vyměnil zimní sadu 16 za 18...Ty 16ky na Superbu vypadají fakt hrozně...Na 18ky jsem zvyklý z léta...naskytla se mi výhodná koupě zánovní sady kol Sirius tak jsem neváhal...A že by byly 18ky méně pohodlné si nemyslím, ale možná za to může ten zvyk na 18ky z léta...

post-88088-0-25554300-1451249724_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Řešení je snadné, viz příslušná legislativa:

 

F) Technické požadavky na výbavu vozidel koly, pneumatikami a protiskluzovými řetězy:

2. V případě vybavení vozidla zimními pneumatikami, dle odstavce 13 s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, musí být uvnitř vozidla a na vždy viditelném místě z pohledu řidiče upevněn výstražný štítek, který udává nejnižší hodnotu maximální rychlostní kapacitu pneumatik pro jízdu na sněhu. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle, například palubním počítačem.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Čauec, jelikož se reálně blížím ke koupi SII, jenž nemá zimní kola, řeším co pořídit. Na rovinu řeknu, že jsem do této doby jezdil Fabií, nebo jsem byl úplně bez auta, takže rozměr kol jsem nikdy neřešil. Letní má 18" 225, zimní bych za sebe radši něco "pohodlnějšího". Mám pořídit 17" 205 nebo 225? Vůbec netuším, jaký je v praxi rozdíl. A na 225 nejsou origoš řetězy, našel jsem třeba jen od Thule, čehož se asi bát nemusím, nebo jo? Fórum jsem pročetl, googlil, ale praktická zkušenost je stejně nejlepší. Díky

Editováno: , autor: vigo.dl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...