Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
neon

Jaké zimní pneu a alu na SII ?

Doporučené příspěvky

Tak to teda nevím proč jsi zrovna vybral Dunlop Winter sport 5, nicméně vítězem téměř všech zimních testů jsou pneumatiky Continental WinterContact TS 860 H 210 km/h, a cenový rozdíl mezi Continental a Dunlop je velmi malý na to, aby jsi to případně mohl zvážit. Navíc záleží kdy a kde je koupíš, někde je i cena podstatně nižší. 

Já uvažuji taky o zimních kolech, ale k mému zimnímu nájezdu cca 2500 Km za zimu, to budou Uniroyal MS Plus 77. Mám letní kola od této značky a nemůžu si je vynachválit, pro zimu zvolím opět Uniroyal. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Jen něco z osobní zkušenosti.... V zimě vozím R17 o rozměru 205/50, je to pro mě takový kompromis mezi komfortem a funkčností, menší šířka pro lepší vedení v hlubším sněhu oproti 225/45 a né tak vysokém profilu jako třeba u R16 (205/55), tam už je to opravdu jízda jak na člunu, znát je to dost. Co se týče preferované značky, postupně v rodině přecházíme právě na nokian, jak na superbu tak i například na matky Dusteru kde právě Barumky byli naprostým propadákem. Konkrétně vozím model pneu WRD4, takový ideální poměr mezi cenou a funkčností. Bydlíme v horské oblasti, mimo asfaltové cesty kde se nesolí a jen občas protahuje, takže zkušenosti jsou převážně ze zasněžených cest. Opravdu do extrémních podmínek mohu potom doporučit z vlastní zkušenosti Nokian Hakkapellitta, bohužel u nás gumy těžko k sehnání a cenově už trochu mimo, naopak schopnosti na sněhu jsou zatím pro mně nepřekonané, pokud nepočítám jízdu na hrotových pneu.  Ježděno na Subaru Impreza 😄

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám přesně opačnou zkušenost

Nokian WRD4 na superbu v rozměru 225/40 R18  - na sněhu nic výrazného, ale hlavně se strašně rychle sjíždí, gumy, které by víc mizely před očima jsem ještě neměl...mám je teď 2ks na zadku a vím, že při extrému ten zadek není tak stabilní, jak bych si představoval.

Barum Brilantis 3 na stejném superbu v rozměru 225/40 R18 - vyjel jsem s nimi zatím všude bez větších komplikací dokonce i v alpách do 1400m.n.m. kde jsou i značkou přikázané řetězy při napadaném sněhu a já to risknul a pohoda ... i když některé vracečky, kde skoro zastavíš a pak je prudký kopec nahoru byli tak tak, ale dal jsem to...ale druhý den jsem je pro jistotu nasadil, ale to je jiné téma. A to vše i přesto že mám automat, který třeba na rozjezdy ve sněhu není ideální, oproti tomu když si můžeš pohrát s plynem a spojkou ... a sjíždí se standardně.

Za mě tedy Barumky úplně v pohodě, porovnání s nokian - daleko lepší a za co koupím sadu Barumek, tak u nokianu koupím 2,5 - 3 gumy, takže druhá výhoda je cena v rozměru 18" 225/40

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to zajímavé, zatím mám s nokiany zkušenost jen na čtyrech autech o různých rozměrech a kombinací pohonu a výkonu, a nikterak výraznější opotřebení oproti konkurenci jsem zatím nepozoroval.  Je pravda, že třeba ty barumky vydrželi o něco déle, ale záběr na sněhu mě nikterak neoslnil. Na druhou stranu například na matky Dustery byli Nokiany na celé sadě dražší o cca 1000 kc, takže rozdíl téměř zanedbatelný, ale věřím že v R18 ten rozdíl  už bude výraznější, jak popisujete, což může vést k rozhodnutí.  Každopádně tím nechci propagovat pouze Nokian, a ani hanit Barumky. Předtím jsem na Superbu vozil Continental TS830 a také parádní gumy, v některých vlastnostěch i převyšující Nokian. Hodně také záleží na konkrétním vzorku v kombinaci s rozměrem, už jsem vyzkoušel hromadu různých gum a znát je každý parametr, od sériových letních zimních až po sportovní pneu. Každopádně mohu poradit, že do sněhu je obecně lepší užší guma například 205 oproti 225, ale jasné že také záleží kdo a jak často to využije. Na občasný výlet na hory bych o tom moc neuvažoval a raději šel také například do R18 225/40, už i kvůli vzhledu, ale pokud se jezdí přes zimu denně na sněhu , tak raději vyberu funkčnější rozměr. Naopak řetězy jsem nikdy v životě nepoužil ani nepotřeboval, superba mám v manuálu a je pravda že oproti DSG se s tím dá více pohrát, takže vracečky jezdím spíše hodně pod plynem a bez kontroly trakce :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se