Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

No z mého pohledu určitě 225/45 r17 na 16" kolech to bude vypadat hrozně, tento rozměr je nejvíc používaný v 17" takže seženeš penu za dobré ceny a navíc to bude mět lepší jízdní vlastnosti. JInak co se týká pneu tak já mám jasnou volbu Nokian WR léty osobně prověřené a spokojenost na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj chlapi,

tak tu studuju forum a web a nejsem schopnej najit odpoved. Pres to ze mam v TP rozmery disku 6x16 ET50 nebo 6x17 ET45 (coz jsou rozmery fakt na dve veci, protoze krome plechacu existuje na ceskym trhu snad jen jeden alu disk anzio wave a skoda flash v kazdym rozmeru ten nebo ten), tak pneuservis mi namontoval gumu 205/55/16 a disky alu 7x16 ET40. Chtel jsem se vas zeptat a) jak moc to vadi kdyz ty disky nemaj typovy list? B) jaky disky pouzivate vy? plechy toho superba fakt designove sestreli, nerad bych sel touhle cestou....

diky

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jezdim zimu i leto na 16" a jsem spokojeny s komfortem, ten je lepsi nez u 17".

Se vzhledem 16tek na 205/55/16 nemam problem.

Ted mam zimni Conti 850 a spokojenost i presto, ze zvukovy projev

je v nekterych rychlostech o neco horsi nez u predchudce,

uz jsem na S2 mel Conti 830 a tam byl zvuk hlubsi takze byl mene znat.

Alu mam original Spectrum 16" a pres 2 zimy nijak neutrpely.

Editováno: , autor: iziah
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra, diky za zpravy. 16ky jsou v poho na okreskach - kor ceskejch rozbitejch silnicich, ale kdyz jezdis v cizine na normalnich silnicich nebo 140-160 na dalnicich, tak to auto neskutecne plave na 55 profilu, ted jsem prezul z 16 a to auto proste sedi jak ma - proste prdel na hrnec.... tot prijemny navrat na 17" (letni tez 17 z fabriky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nevim, pred S2 jsem mel Leon FR Turbo a pripada mi, ze S2 nesedi ani na 18"

na kterych jsem mel moznost vyzkouset, na 18" jenom vic drnca... ;)

( firestarteri-berte prosim s rezervou)

Ale prudky bocni vitr na dalnici v nemecku nad 160kmh, to uz je s 16" a S2 zazitek... to jo.

Ale na 225/55/16 na BMW.5 to nema :-D to jsem majitele po sluzebce nutil

at to da do servisu, ze to neni mozny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 nebrat...... rikali ridici z prace, ze profil 40 na jakymkoliv kole je proste malo, snad jen na zavodni okruh bez der. Kdyby byl schvalenej profil 50 v 18ce, tak to neni takovej porod jako 40. Svezli mne supikem po meste na 18 a je to fakt kostitras.

Akorat mne nasralo, ze mi auto tahne doprava a vibruje volant mezi 120-150, takze predpokladam blbe nahusteny a blbe vyvazeny (kola nemely stredni krouzky), 16 zimaky to nedelaly tyden zpatky a nepredpokladam, ze bych si hnul napravama povolovanim sroubu (nikdy se mi to nestalo). Akorat jsem nasranej, protoze kurna kdyz koupim novy zimaky, cekam ze budou v cajku a ne schanet zase dalsi pneuservis aby to skoukli. Halt jezdim za praci do ciziny a do cech se ted vracet nebudu. Souhlas i tech 160 je fakt clun na supu. Nakonec bych musel nekam do Koberic to reklamovat, coz na nafte projedu vic, nez kdy to tu dam borcum za 20€ vyvazit....

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím zimu na RSW RS4 7,5x17 ET35 (viz foto http://forum.skodahome.cz/topic/120338-superb-combi-drive-20-tdi-cr-dpf-103-kw-6-stupautomat-4x4-exclusive/) a pneu Nokian WR A3 225/45 R17 a spokojenost auto neplave chová se dobře i ve vysoké rychlosti a je stále pohodlné. Kola jsem kupoval na http://www.alukola.com poslali mě k nim i středové kritky škoda šrouby sedí originální a středová díra taky žádnej redukční kroužek prostě pohoda jediné co bych změnil pro příště je ET mám ET35 vypadá to super kola vubec nezalízají jsou akorád s blatníkama ale hází to strašnýho bordelu mám to pořád špinavé tedkom po teto zkušenosti bych obědnal kola s ET40 které mají také v nabídce. V TP je napsáno pokud se teď nepletu ET49 ale pokud jste viděli SupII na origo kolech které mají ET49 v 17" tak to strašně zalízá hlavně vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine pekny auto :)

ja teda puvodne "veril" nasemu garazmistrovi ve firme, coz jsem nemel delat, koupil mi nejaky noname alu 7x16, ET40 jak jsem psal minule, totalni atip jako tresnicku jsem pak zjistil ze pneu sice BF Goodrich, ale 91T!!! Fakt nemam naladu jezdit na gumach, na kterejch nevim, jestli se mi nesvliknou nebo nebouchnou, kdyz treba povezu kolegy z prace, nebo se neco stane a pojistovna mi da tak pusu na celicko, do toho to plavalo jak blbec. Zas nebudu jezdit pul Evropy 120kou.

Mam taky kombika, elegance v 4x4 manual a ve VT je minimalne 94H. Pracovne jezdim do Belgie a Holandska pres celou Evropu, takze ze zimy mam max. Nemecko a CR na dalnicich. Nebejt cest do Prahy, tak bych se na zimaky vybod, tady "u more" nejsou povinny a je tu tak stabilne 5-10 stupnu a destivo. Cestou na svatky jsem teda mezi Ambergem a Plzni zazil 21ho totalni sibir, ze nestacili ani Nemci sklizet, takze do 5cm ujezdeneho snehu a bila stena. Ve vysledku tedy potreba kola, kteryma budu jezdit prevazne "mokrem", drzej stopu a nepripomina to sjezd kanoji Vltavu, kdyz se ale vracim do Cech, tak je nerozhodi necekany poryv snehu. Tim neschazuju ostatni co maji 16ky, ale na rychlou jizdu po dalnici to se supikem opravdu neni.


Jinak jsem pokrocil, v manualu je mala veticka, ze 205/50R17 se maji hustit stejne jako 255/45/R17. Tak jsem ty Barumky upustil z 2.5 na 2.3/2.4 (= +10% zimni) a volant uz mi neklepe, nicmene stale taha do prava.
 

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky taky hezkej Sup :-)

Ono je to s těma kolama takové ošemetné pokud se nepletu tak pokud používáš pneu 205/50 R17 tak by jsi měl mýt disky 6x17 ET45 což je dost nestandardní disk takže výběr minimální a když se na auto díváš zezadu tak mě to připadalo jako žiletky jak je to úzké ty pneu. Takhle mě to nabízeli ve škodovce také že je to kvůli tomu abych na to mohl dát řetazy. No jako na rovni nekupoval jsem si 4x4 abych počítal s tím že budu nasazovat řetazy takže jsem se na to vykašlal a vzal jsem klasiku 225/45 R17 94H na tuto pneu můžeš podle TP dát disk 7x17 ET49 nebo 7,5x17 ET49 já mám 7,5x17 ET35 takže krom et jsem splnil vše a myslím si že to pojišťovna už řešit nebudu podívají se podle mě na to že je tam 17 že je tam rozměr pneu co je povolené a víc řešit nebudou kdyby náhodou ale musím říct že tím že jsem dal et 35 místo 49 což znamená že kola jsou víc ven tak se mě zdá že má auto lepší jízdní vlastnosti než když jsem jezdil se sup. na origo 17 s ET49 ale možná je to jen pocit nevím. Co se týká pneu Barum já jsem je měl párkrát a už nikdy více moje zkušenost na vodě hrůza na sněhu průměr spíš horší a nájezd no ten byl tragickej ale měl jsem tenkrát Barum Polaris později Polaris2 i na letních jsem je měl párkrát a prostě mě to tolikrát zklamalo že už nemám chuď ani Polaris 3 zkoušet.Ale ono po pravdě pneu můžeš dát stejné pneu na dvě různá auta na jednom to bude super a na druhém hrůza má na to vliv i odladění podvozku když dám příklad měl jsem na Lexusu když byl novej pneu TOYO Proxes R32 auto se chovalo úplně super nebylo ani nedotáčive ani moc přetáčivé prostě i při ostřejší jízdě se těm gumám dalo věřit když jsem je dojel tak jsem obul Dunlop SP SportMAX TT a auto ztratilo úplně své vlastnosti na příčných hrbech odskakovalo bylo nedotáčívé prostě hrůza přední jsem vyzul když na nich bylo jestě 5mm vzorku to se už nedalo prostě a zadní jsem teda dojel ale připadla jsem si jako kdybych měl IS-F které má přes 400koní jelikož když jsem vzal zatáčku ostřeji tak auto šlo bokem a neustále pípalo ESP a to přitom tam mám naftu necelých 180koní. teď jsem přezul kompletně zpátky na Toyo Proxes T1 Sport a spokojenost největší auto už se zase chová tak jako dříve.

Editováno: , autor: MartinPV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky :)

zastavem tez nazor, ze design je subjektivni vec, ale mne supik combi chytil za srdce. Proste kam se koncern udava poslednich par let, tak musim rict, ze auta bez vyhrad z koncernu se mi libily passat, a6, a8 z roku 98/99. Od ty doby proste ten jejich "industrialni" design nemusim. Na CC jsem koukal na autosalonu, hezky, ale je to fajnovka a cenove drobet jinde, nechteli moc slevovat :). Co ale chci rict je, ze proste Skoda se uci delat auta v segmentu aut, v kterym nebyla cca 60 let a tak asi neni tak flexibilni, nema zkusenosti. Kdyby se vybodli delat 6 aut, z toho pomalu 4 naprd, treba ozivili pro zivnostniky nejakej pickup, aby meli pro kazdy segment jedno proste konstrukce bezchybny auto, a doladili tyhle bolistky jako ruzny romery, sedadla, nadrz, kola, tak jim neni co vytknout. Asi je to s ostatnima ceskyma firmama dost podobny viz Barum, jsou dcerinky nejakyho koncernu a maji mantinely. Kdyz vemu VT od koncernovejch aut, tak ma kazdy rozmer treba i 4 mozny kol, to Skoda ma cca 2, a to jeste u nekterejch ty atipy, ktery si dela sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....tak mi to nedalo, a prezul jsem zpet na letni, dofouk (nastesti to pocasi umoznuje) a auto lita zase jak z praku. Co me zhrozilo, obe prava kola jsou vyvazena vpredu i vzadu 15x5g zavazi proti sobe. Takze podle mne za to nemuzou ani barumky jako krivy kola Autec. Timto dekuji firme Schindler. s.r.o., ze mi zprijemnila nedeli dodanim dokurvenych kol, abych si zas mohl neco zareklamovat....

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Kazimir80..

čau, prosím tě..koupil jsem ted S II 3.6 a na autě jsou nový zimáky na diskách 18" Themisto a mám k autu i minimálně jeté osmnáctky letní (bez disků).. zvažuju koupi Alu disků na léto, ale trochu si rozhodil moje plány :D chtěl jsem koupit 18" disky, ale podle toho co si psal bych se asi připravil o komfort jízdy ..nebo tomu rozumím špatně ?..jaký rozměr je teda ideál ?.. prodat letní osmnáctky je to poslední - ale at zbytečně neplatím za něco čím zhorším jízdní komfort na léto..

Themista 18" mám v plánu nechat jako zimáky v každém případě..v Brně si toho sněhu moc neužijem :) ..takže zimáky bych neřešil..

dík za případné postřehy a rady všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, jsem rozlítanej, reklamuju Barumy 205/50 a pořizuju Pirelli 205/50, tak jsem zvědavej. Jinak letní 225/45 mi přijdou ok. 18ky nevím, chlapi z práce říkaj, že je to kostitřas, tovární disky jsou krásny, ale já bych se bál, že už ve městě podrbu kola při parkování....

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to:Jara GS

Taky jsem letos koupil přesně co Ty (i motorově) a řešil jsme to samé a nakonec jsem si nechal na zimu 18", jen vyměnil pneu a zatím uplně v pohodě. Mezi 17-18 není téměř žádný rozdíl - zkoušeno na bývalém autě a menší než 17" se díky brzdám asi ani nevleze.

Až budou kola "zničený" tak je nechám na zimu a na léto koupím nové...

Oproti O2 se sportovním podvozkem na 18" je nebe a dudy co se týká komfortu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se taky, jestli bych si neměl koupit 225/45/R17, chlapi z pneuservisu říkali na dálnici klidně, ale ať počítám s větší spotřebou - větší valivej odpor měkčího běhounu, než ty 205. Taky mně napadlo, že bych ty after-market poslal komplet do světa, Laurely přezul na zimní a koupil Themista nebo Luxony. Nicméně by mi zbyly zase letní R17 gumy co maj najeto teprv 17tkm a je škoda je taky odstavit. Takže jsem to nechal zatím tak, s tim, že kdyby byla příležitost se na těch 18 svízt - třeba mít k dispozici aspoň den-dva a zkusit různý režimy jízdy a pak se rozhodnout, takle to je "vem 30-40tkč, něco kup, když to bude nahovno tak to za půlku možná prodej dál". Což mi přijde trochu drahý testování....

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to je fajn, ale ještě pneu tak za 12-13 a je to třicítka. Tak at ti to dopadne.... já uvidim, zítra mi mají přijít nové pneu -) přezout, když to bude ok, tak vyreklamovat předchozí pneu a už letos na to kálim,těma zimákama jsem bavil spolehlivě 4 měsíce...... možná ukecam chlapy, jestli by mně nesvezli někdy v létě služebnim supikem na 18" město/dálnice/okreska, abych měl šajn jak to auto bude/nebude komfortní oproti 17". Abych to zas nekupoval všechno na truc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to říkal mě Barum zklamalo už tolikrát že už nikdy více :-) já jezdím na zimu na Nokian WR A3 a spokojenost MAX rozměr 225/45 r17 a spotřeba jel jsem ted ČR-Francie ve 4lidech box na střeše naloženej na doraz 1430km a spotřeba 6,5l/100km prostě pohoda bych řekl :-) jinak mám 2.0TDI CR DPF 103kW 4x4 DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...