Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

....tak Pirellky pokřtěny cestou do Bruselu, celý Německo sněhová bouře, cesta jednim slovem super. Jediný, co mě srandí je, že auto porát táhne v rychosti na dálnici doprava, v ČR udělána geometrie s nově obutýma kolama, kola 7x17, gumy 205/50, vyvážený, nehážou, nevibrujou, tlaky 2.5.

dělá vám to taky? nebo je to normal na galuskách se sklonem dálnice? na letních 225 si to nějak nevybavuju. Hledal jsem tu ve fórech a jediný co mi z možností zbývá je zas šachovat s kolama, protože ostatní jsem vyloučil. Ach jo. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím Michelin pilot alpin 3 205/50 R17. Auto sedan, předokolka, tdi103kW, nikam neáhne ani v létě (225/45 R17 Pirelli) ani v zimě, auto 10/2009 najeto 84.000km a ani jednou jsem na geo nebyl. Neznám nic jako tahání kamkoliv do stran, zubaté pneu atp. na co si většina lidí zde na fóru stěžuje. Ještě ráfky na léto trifid, na zimu venus. Na obojím ještě pěkný vzorek a obě sady ještě první :-) Jezdím obvykle limity + 10km/h a jsem klidný řidič, ale když jedu německo, tak frčim co to jde (omezovač na 210).

Edit: teď jsem si uvědomil, geo mi dělali cca ve 40.000km protože měnili v servisu postupně všechna ložiska kol, nejprve zadní pak přední, což dělali geo - dali mi to zpátky s volantem stočeným o cca 20° když jsem jel rovně, tak si to dali znovu.

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, nedalo mi to, přehodil jsem přední kola levý/pravý a dost se to srovnalo, řekl bych že teď už to netáhne, spíš malinko stáčí dle sklonu silnice na obě strany. Když je silnice rovná, tak je to neutrální - a to včetně zrychlování. Nepamatuju si, že by ty letňáky byly tak citlivý na terén.

Celkem voodoo ty kola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Letos budeme muset koupit na Supa zimáky, do teď jsem jezdil na Pirelli
SottoZero, a v celku ok, akorát jsem při sněhové kalamitě nebyl schopný
vyjet z ulice, nicméně to bylo spíše malým vzorkem - těsně nad 4mm.



Na OII i FI jsme měli Barum Polaris 2, taky se to dalo, ale vlastnosti těch gum nic moc.

Koukal jsem na Barum Polaris 3 a jsou prý zase o kousek lepší, ale nevím.

Hlavní problém je s indexem nosnosti, protože ten výběr mezi 94H není nic moc, 91H převažují.



Co za gumy máte aktálně vy, a které byste případně doporučovali? Děkuji za podněty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

 

záleží v jakém rozměru - já mám na prodej 205/50/R17, najeto 2000km s nima, http://www.barum-pneu.cz/barum-polaris-3-205-50-r17-93h-xl zkušenost taková, že na dálnice a ježdění rychle to s nima není - koupil jsem Pirelli Sotto Zero, jinak s nima nebyl problém v rozbředlém sněhu a morkym počasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, 16"ky jsem měl původně BFGoodrich, ale dal jsem je tátovi, protože Supik na dálnici děsně s nima plaval. Tak jsem koupil Barumy, ale necejtil jsem se bezpečně při vyšších rychlostech, tak ty mam v garáži a koupil Pirelli a OK. Snad se najde někdo, komu Barumy 17" udělají ještě službu, nemám pro ně využití..... Halt je něco jinýho jezdit pár km a pár set km - zas jízda smrti to nebyla, ale 160km/hod je Pirelli jistější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl jsem pocit, že by to nějak výrazněji plavalo, akorát mi lehce vibroval volant kolem 150 km/h při plném plynu. Ale koupil jsem je ojeté,a už je nepřevažoval, takže nemuseli být úplně ok, navíc to byly jen 91H.

Ale kouknu po nich zase, na prd je ten index nosnosti, ten výběr dost zužuje. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, čekám na Superba, který by měl být hotový začátkem listopadu. Prodejce mi řekl, že nové auto se dodává na letních pneu, tudíž budu muset okamžitě řešit přezutí na zimní kola. Vím jistě, že bych na zimu chtěl 16" alu. Můžete mi prosím někdo vypsat přesné rozměry (s ET) podle techničáku? Předpokládám, že facelift bude mít naprosto stejné rozměry kol jako předfacelift. Další věc, která by mě zajímala je zátěžový index pneu pro Superb liftback...stačí 91H nebo musí být 94H? Díky moc za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opíšu sem pro jistotu vše, co tam mám:

 

V "další záznamy":

6J x 16 ET50; 205/55 R16 91H M+S

7J x 16 ET45; 205/55 R16 91V

7,5J x 18 ET46; 225/40 R18 92Y

7,5J x 17 ET49; 225/45 R17 91V

7J x 17 ET49; 225/45 R17 91V

 

V části "pneumatiky na nápravě" mám uvedeny:

6J x 17 ET45; 205/5550 R17 93V

 

Přitom jsem to kupoval s 16" koly.

Editováno: , autor: Prochaine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...