Přejít na obsah

Jaké zimní pneu a alu na SII ?


neon

Doporučené příspěvky

Ja nedoporucuju tyto Nexeny 205/50 R17 NEXEN WINGUARD SPORT 2 WU7 93V XL M+S :

https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&ei=i2PgW-3hGdLDwQL-wJxg&q=205%2F50+R17+NEXEN+WINGUARD+SPORT+2+WU7+93V+XL+M%2BS&oq=205%2F50+R17+NEXEN+WINGUARD+SPORT+2+WU7+93V+XL+M%2BS&gs_l=psy-ab.3...0.0.0.27811.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.psy-ab..0.0.0....0.uXNrkOcYKYA

 

Je problem je vyvazit, nad 105 jdou citit vibrace, jeste me ceka Hunter. :(

Navic ten sipovity vzorek na dalnici docela huci. Spotreba mi taky vzrostla o cca 0,9l.

Editováno: , autor: chnapka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

kup něco pořádného a ne rádoby Česká gumy, které se vyrábí v Číně.

Zbyly mi letní Tomket Sport 3 nebo tak nějak a když vezmeš do ruky tuto, která je stará jednu sezonu a vedle toho dám hankook, která je stará 3 roky, tak hankook je už na omak jinčí guma, ten tomket jako rychle tvrdne a bude díky tomu klouzat ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na auto, ktoré ťa vozí a aj tvoju rodinu dávať pochybné pneumatiky? 

Si uvedom, že ušetríš pár korún/eur a nikdy nevieš kde s nimi skončíš... 

A to nehovorím, že kvôli pochybným pneu môže byť aj auto v čudu. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boha jeho, se zde zeptám na názor a hned mě odsuzujete.....tak zase budu raději ticho a info budu shánět asi někde jinde...?

 

P.S. A z těch co mi zde odepsali, mám nejnovějšího SUPa, tak asi za 150k nebude... Tak se trošku proberte a spadněte z výšin na zem, já se jen zeptal na názor na gumu. V tomto segmentu aut jsem nováček, né však náctiletý ucho a socka....

Editováno: , autor: Zajíc15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zajíc15 Nic si z toho nedělej, mě se to na Peugeot fóru stalo taky - jakmile si na auto neporidim Bridgestone, Pirelli nebo Continental jsem hned "socka". Já mám na Superbu obě sady nové Barum, pravda, "níž" bych už asi nešel, ale zase dávat 20K za nové gumy se mi nechtělo (a ne proto, že bych na to neměl peníze) . To raději ty stávající po 3 sezónách obmenim. Příklad pro odlehčení - jeden borec dal někdy předloni na Ford Mondeo letní gumy Membat, přišly ho tehdy v rozměru 18" celá sada i s poštou jen na asi 5.000 Kč ale po 2 sezónách už přehazoval přední gumy dozadu bo byly sjete :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zajíc15 Nikdo z tebe nedělá socku ani nic podobného, dobře i když máš superba 2014 (není tedy úplně nejnovější), tak stejně na to přeci nekoupíš nějaké šlupky a to zvlášť, jak jsem psal nahoře, když za stejné ceny koupíš rozumné gumy jako je Barum.

Já sám Barumky jezdil a za mě jak letní, tak zimní spokojenost.

Teď na passata mám zimní Nexen, tak jsem zvědav, už tam byli a jsou nové, tak mi je bylo líto vyhodit, táta je má jako letní a kromě toho že se poměrně rychle sjíždějí jsou v pohodě. Letní mám 2x Bridgestone a 2x Continental, tak tam vím do čeho jdu.

Šlo o to tím hlavně říct, že ušetření pár korun za to koupit čínskou gumu nestojí. A jak jsem psal, měl jsem je v ruce a proti tomu jsou i Hankook krásný gumy, které vypadjí jako normální gumy vyšších značek.. U těch tomketů je ta guma už na omak jiná.

 

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vyzkoušené v 17" Hankooky letní a po jedné sezóně šly pryč, zaprvé jsou hlučné a přišli mi moc tvrdé, s přechodem na 18" jsem vzal contiky (cenově vyšli jako dost pěkně) a na zimu drazdim 3 sezónu Savy a zatím spokojenost, ale je pravda že jezdím nížiny a město. Takže zkušenosti na sněhu malé. Ale oproti Barum (měl jsem 16" zimní polaris 3 naposledy) mi přijdou měkčí a min hlučné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, také se podělím. Měl jsem letní, i zimní Barum (185/60/14)na fabce, tehdy polaris2 a brillantis2. Na letních to jednoho dne na suché vozovce uklouzlo a zastavil jsem se o auto pred sebou se škodou 130tis. Za mě barumky nikdy. Nokian WRD4 (205/55/16) na FoFo 1.6tdci rv 2012, výdrž 20 tis km, neskutečně hlučné, klouzaly na mokru. Na HLUBOKÉM sněhu (10cm)dobré asi jako continental, ale pouze po 5mm., pak katasrtofa, Po 1 sezóně a 4.8mm šly do kopřiv.

Auta viz podpis citigo (165/70/14), superb(205/55/16), obě conti ts860,nyni, předtím superb TS850, arteon (215/55/17)? continental TS850P.

Spokojenost na 100% Jak sucho tak mokro tak sníh, jezdím 2x týdně k bráchovi do Velkých Karlovic a na Kohůtku tak vím o čem píšu. Na dálnici také paráda, ticho, výdrž a drží skvěle  abs a esp mě nic neříká ?

Ts850 vydržely 45000km po 4.5mm kopřivy.Dunlop na 4x4 superbu wintersport 4D byly jako TS850, ale vydržely pouze 25000km na 4.5mm šly víte kam?

Tohle je moje zkušenost, každý máme jiné a nikomu ji nevnucuji, ať si každý koupí co chce a hlavně čemu věří.

PS,: Prej Nokian v roce 2015 šidil testy a energetické štítky, načež jejich ředitel odstoupil, Cosby neslyšel jsi o tom? Pokud ano napiš o tom něco, jsi od fochu a máš přesnější informace, díky!

 

Všem přeji štastnou ruku pří  výběru a hezký advent??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zajímá mě váš názor. Mám ve velkým TP povolený rozměry viz níže a dotaz zní, můžu na "letní" disk ( co mám teď na autě ) 7Jx17 ET49 s 225/45 nazout bez starostí 205/50/17 93H zimní? Protože M+S mám psáno u jiných disků...

Rozměry z TP:

7Jx16 ET45 205/55 R16 94V

6Jx16 ET50 205/55 R16 94H M+S ( s řetězy )

6Jx17 ET45 205/50 R17 93H M+S ( s řetězy )

7Jx17 ET49 225/45 R17 94W

7,5Jx17 ET49 225/45 R17 94W

7,5Jx18 ET46 225/40 R18 92Y

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš, ale nemůžeš. Dle TP nemůžeš, protože máš 7J široký disk, na který přijde 225 guma. Samozřejmě tam 205 narveš, ale bude to vypadat divně, protože ti gumy půjdou do Áčka, protože u 205 gumy máš šíři disku 6J

Spíš mě zajímá, proč tam nedáš normálně 225/45 ? To že je u těch gum v TP poznámka M+S neznamená, že zimní máš jen na tento rozměr, ale že 205/50 nemůžeš mít letní kvůli indexům rychlosti (je tam jen H místo W či Y), proto tam je poznámka M+S, protože zimní gumy mohou být i s nižším indexem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, kupili sme si SuperB 2, Ku autu nám dal byvali majitel plechace R15 na zimnych pneu. Mal by som dve otazky.

1. Obujem ich vobec na auto?

V tp mam zapisane ako original R16 7jx16 et45 alternativy r17 a r18.

Otazka 2. Bude stym nejaky problem ak obujem tie r15tky? Pripadne je tu nejaka moznost ich zapisat do TP? Ci to je vobec schvalene od vyrobcu...

 

Dakujem vsetkym za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ viem, tak R15 nie je predpísaný rozmer na Superb 2.

Na vozidlo SKODA Superb 2 su schvalene nasledovne typy a rozmery pneumatik:

 

205/55 R16 94V#7J x 16 ET45;

 

205/50 R17 93H M+S#6J x 17 ET45;

 

205/55 R16 94H M+S#6J x 16 ET50;

 

225/40 R18 92Y#7,5J x 18 ET46;

 

225/45 R17 94W#7,5J x 17 ET49;

 

225/45 R17 94W#7J x 17 ET49

Ak vám predal bývalý majiteľ auto s takýmto rozmerom pneumatík, tak vám vedome predal auto, ktoré porušuje zákon 106/2018 Z.z.o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. 

Keďže tento rozmer nemáte v technickom preukaze, tak vám pri cestnej kontrole môže polícia nariadiť auto odstaviť na kraj cesty a ďalej pokračovať pešo. 

 

Môžte kontaktovať homologizacia.info@skoda-auto.sk a žiadať od nich pre vaše vozidlo vystavenie COC dokumentu. 

Na základe COC dokumentu (originalu) vám zapíšu všetky rozmery, ktoré sú uvedené do Osvedčenia o evidencii. Nepotrebujete žiadne iné potvrdenie. Aj na základe tohto potvrdenia zapisujú do OEV. No to je spoplatnené sumou 33,-EUR.

Predpokladám však, že vám odpíšu to, čo som písal hore. A teda rozmery, ktoré sú oficiálne schválené pre Superb 2.

 

Skuste potom postupovat podla doporučenia Statneho dopravneho uradu, kde akceptuju na zapis inych rozmerov aj ine potvrdenia – nie len potvrdenie od zastupcu vyrobcu vozidla:

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=9 5529

 

Asi by som skôr reklamoval spätne u predchádzajúceho majiteľa predaj auta s nesprávnym rozmerom pneu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem velmi pekne za skorú odpoveď, ono  na aute sú momentalne letné pneumatiky na elektronoch r17 ktore mam zapisane v TP a ku autu mi pribalil este tie spominane plechove R15... mne to uz na zaciatku nesedelo ked som ho nasledne kontaktoval tak mi tvrdil  ze tieto pouzival on. Tak ale clovek nekupuje auto kvôli kolesam ktore mu v podstate len "pribalili" ku autu... zacal som to riesit len teraz kedze ide cas prezuvania..

Myslim ze tie rozmery ktore ste mi vymenoval su vsetky obsiahnute v TP.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Tomas0100 napsal:

Dakujem velmi pekne za skorú odpoveď, ono  na aute sú momentalne letné pneumatiky na elektronoch r17 ktore mam zapisane v TP a ku autu mi pribalil este tie spominane plechove R15... mne to uz na zaciatku nesedelo ked som ho nasledne kontaktoval tak mi tvrdil  ze tieto pouzival on. Tak ale clovek nekupuje auto kvôli kolesam ktore mu v podstate len "pribalili" ku autu... zacal som to riesit len teraz kedze ide cas prezuvania..

Myslim ze tie rozmery ktore ste mi vymenoval su vsetky obsiahnute v TP.

 

Mám takový pocit, že ty R15 disky nepůjdou nasadit ani fyzicky přes brzdy, tvůj superb bude mít tuším 312mm kotouče, 3,6 má asi 345mm a tam jdou minimálně třeba R17, nehledě na to, že to není schválený rozměr. Navíc v dnešní době už bych si to nedovolil už jen vzhledem k případným problémům s pojišťovnou v případě plnění škody při nehodě. Takže pokud bych chtěl jiný než standartní rozměr tak jedině nechat dopsat do TP. Tak jsem si třeba nechal dopsat na Imprezu různé rozměry od R15 do R18 o různých šířkách a profilech... Jen je zajímavé, že nikdo neřešil celkem výraznou změnu výsledného průměru kol (např. 205/40 R17 a 225/45 R17), ale jakmile je to jednou v TP tak pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No napokon, som bol v pneuservise a kupil som nove plechace R16 a nove gumy 205-55r16, dva x som im ukazoval TP ze potrebujem 7j x 16 et 45.  Ked som prisiel domov som si vsimol ze mi dali r16 6.5j x 16 et 46. Dufam ze takto to bude maximalne v poriadku?!  AJ pripadne keby sa nieco stalo tak aj poistovna dufam nebude kvoli takemuto malemu rozdielu robit problemy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě a jednoznačně by mělo být dodrženo to co je v TP, bez jakýchkoliv rozdílů a myslím, že i ta konkrétní kombinace ráfek + pneu se správným zátěžovým a rychlostním indexem. Takže bych jim to vrátil a osobně chtěl přesně disky co psal kolega o pár příspěvků výše. a to: 6J x 16 ET50 v kombinaci s pneumatikami 205/55 R16 94H M+S. Myslím že u většiny případů se každý koukne první na pneumatiky, ale může se najít třeba pojišťovák který bude hledat každý detail a v momentě když to nebude dodrženo, je auto technicky nezpůsobilé k provozu a může nastat problém, nehledě na to že auto neprojde STK, pokud bude kontrolní technik trvat na svém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...