Jump to content

Kuna v motoru

Recommended Posts

Tak mám příživníka v motorovém prostoru. Už jednou jsem tu Kunu nachytal.Svi... mi už ožrala odhlučnění od motoru. Nevíte co stím, jak ji vyhnat? Parfém nazabral. Návnadu nemůžu kvůli psům. No a trefte ji kladivem, když vám sedí za motorem a prská. :kol-143:

Na tohle jsou nějaké přípravky na nástřik hadic apod. v motorovém prostoru.

Něco dělá Liqui Moly: http://www.liqui-moly.cz/detail/ochrana-proti-hlodavcum

Určitě i od jiných firem něco koupíš....

Zatím co jsem měl od Liqui Moly, tak vše perfektní. Autošampon mi odstranil i asfaltové skvrny !!!

http://www.liqui-moly.cz/detail/autosampon

No a špica je pěna na čištění skel, mastnotu z vnitřku čelního skla dá pryč bez dřiny, mamina to používá i doma:

http://www.liqui-moly.cz/detail/pena-na-cisteni-skel

Vážení kolegové...této tématice jsem se již věnoval když jsem měl Fábii...jelikož jezdím na víkendy na vesnici, moje čalounění motoru rychle bralo za své. Zkoušel jsem vlasy, psí chlupy, voňavky....je to k ničemu....Kuny jsou totiž malá, leč velmi vychytralá zvířátka...a tak nezabralo ani vajíčko napíchnutý fridexem...ty mrchy mají velmi dobrej čich a to, že na to vejce sáhnul člověk, cítí dřív, než ho vůbec zahlídnou.

Veškeré moje snažení najdete tady: http://www.fabia-joy.wz.cz/hlodavci.htm

Teď u Octávy používám plašič akustický...ale pozor...je to již druhý...ten slyšitelný vůbec nefungoval, odháněl spíš lidi....ale ten současnej opravdu funguje. Je to od firmy Deramax a ve firmě je úspěšně používáme k zahánění hlodavců, neboť jim velice chutnají optické kabely....bohužel opravy takových poškození jsou hoodně nákladné, takže jsme vyzkoušeli Deramax a je klid.

Stejnou plašičku používám i já a opravdu funguje a věřte mi...neuslyšíte jí, protože 24kHz neuslyšíte ani pocitově. Mám v motoru čisto, neohlodáno...jednou jsem jí nezapnul a měl jsem všechny plasty volezlý od bláta...takže si dávám pozor a je klid.

A jako jištění používám spešl sprej, na bázi bylinných výtažků a alkoholu...je tak hořkej, že se vám zasekne jazyk o patro...není toxickej ani jinak škodlivej, ale ani hlodavcům evidentně nechutná...takže s ním vždy po umytí motoru nastříkám exponované části a mám pokoj.

• Upvote 2
  • 5 years later...

U mě to teda kuna nebyla, potkan nebo co to je. Dneska měním kola na letní ,nakonec otevřu  motor a co nevidím. Černý pasažér a jezdí zadarmo.  Ráno se jelo kousek na votočku do Blanska . Kamoš byl ještě měkej, takže to naštěstí nesmrdělo v autě. No to je děs.

post-68701-0-03233100-1396121730_thumb.j

post-68701-0-03809500-1396121748_thumb.j

post-68701-0-59832500-1396121769_thumb.j

post-68701-0-98426200-1396121789_thumb.j

post-68701-0-69134700-1396121839_thumb.j

post-68701-0-94233300-1396121856_thumb.j

Tak jsem vcera zabrousil na tenhle topic a rikam si, jaky mam stesti, ze me to nepotkalo (tukal jsem i na drevo :-)). Ale precijen mi to nedalo, dosel jsem se mrknout na auta a vysledek je takovy, ze u jednoho jasem mel na airboxu chleba a jeste nejaky kusy jidla. Cely motor potapany. Bohudik (opet klepu na drevo) vsechny kabely a izolace se tvari netknute. Asi jak byla zima, tak se nejake zviratko prislo ohrat...

• 8 months later...

Tak jsem trochu usnul na vavřínech a dva měsíce antikuňák neaplikoval. Hned toho využila a začala si dělat spižírnu. Naštěstí se s tím spokojila a vše nechala na pokoji. Ten kryt jsem otevřel já, ona tu nohu umně zastrčila pod něj, byl jen vyboulený.

post-4174-0-80324900-1419859779_thumb.jp