Přejít na obsah

Problém s hlukem


cokapid

Doporučené příspěvky

Ahojte, chci se zeptat. Mám octavii 1,6 55Kw možná čip motoru ale nevím jistě. Auto mě při určitých otáčkách strasně řve. Myslel jsem že je to střední díl výfuku tak jsem koupil nový, bylo to lepší ale stále to je ve vnitř dost velký hluk tak jsem koupil i nový zadní díl situace je pořád stejná. Zbytek výfuku vypadá celkem dobře. ím to může být? dělá to kolem 2800až3000 ot. a je to celkem nepříjemné, auto má nové rozvody a má nejto asi 160 000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a je to takovej hlubokej dunivej zvuk? Něco jako vrtulové letadlo? A tak kolem +-2500 otáček? mě to taky dělá. Má to být údajně konstrukční chyba a nějak se dostává výfukové potrubí do rezonance. Nad 2600 ani pod 2400 to nedělá :feve:

Jo jo přesně tak rozsah mezi 2500-3000 otáček dunivej zvuk, ale není to drnčení, je to rezonancí, někdy to dělá když je auto studený tak nastartuju a zezačátku když jsou otáčky okolo 1000 taky to rezonanci chytne, rezonanci bych přikládal i tomu co je psáno výše, tam bych zkusil jednu věc, řekni někomu když budeš mít auto zvedlý tak aby jsi viděl na jednotlivý spoje výfuku, at ti ho po malých dávkách na konci prostě ucpe a uvidíš kde máš díry ve spojích, pokud se potrubý nebude tlakovat to znamená že to ucpeš a kouř pujde někudy bez odporu dál, koukal bych po tom vlnovci, mě to tam před nedávnem prasklo v takový misce, ale to pka bych uplně jinej kravál, když to tam bude dobrý, koukni po těch dalších spojích. Ty rezonance se zbavuje horko těžko, hlavně to chce kvalitnější díly, jsou těžší oproti levným, tím pádem tolik nerozunujou, doporučuji TYLL případně jetej originál v dobrým stavu. Při výměně dílů se musí dát bacha, aby jsi měl fejfuk pěkně rovně prověšenej, ne aby byl ve spojích tak říkajícpřes páku, doporučují převlečný spony, hlavně néé jenom ty očka ty hovno utěšněj. Když jsem měnil střední a zadní díl, střed Bosal (bohužel jsem objednal pak zde přečet že to není nic moc) a zadek originál, po zadělání jsme měl rezonanci jako svině na 2800 otáčkách, auto řvalo jak stará škodovka, udělal jsem právě chybu že jsem trubky ve spojích dal uplně k sobě a tak aby to šlo přesně středem tunelu což byla chyba. Znovu jsem to musel rozdělat uplně povolit, nejdřív přidělat střed ke katu nechal jsem mezi trubkama cca 1cm mezeru a nechal ho volně prověsit, ejhle byl k jedný straně, pak jsem připojit zadek tak aby to s tý jedný strany netáhlo ke středu, takže mě vefuk nejde přesně stranou tunelu, ty uchyty na středovej díl, ty dva plechy jsem ještě podložil pásem gumy pro sychr, no a rezonance jsem se zbavil, akorát nezmizela ta na 1000 při sitiči. No je to myslím boj s větrnými mlýny, Ještě chci zkusit prohodil ten střed bosall za tyll co jsem tam měl předtím je ohodně těžší a ve výsledku ani nebylo nutný ho měnit, a pak uvidím. Je to je sloh kuwa.-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo když člověk podřadí to si taky zabručí. Nevím je to prostě takovej hlubokej zvuk. Asi jak to vrtulové letedlo. Není to drnčení je to takové zabručení. Vevnitř v autě to zní jako laděný výfuk, ale venku není slyšet celkem nic. Má to být snad údajně konstrukční vada z výroby. Prostě se to pásmo rezonance dostalo do běžných otáček. Nevím, ale zas pokud je kvalitní výfuk, tak to snad nedělá. Jinak já mám netěsnost mezi prostředním a zadním dílem. Je tam svorka a kolem ní to trochu profukuje. Teda spíš po nastartování plive a prská lol ale aspoň se tak dostane vodní kondenzát z nejnižšího místa. Od koupě to mám tak. Přemýšlím jestli tu svorku podmáznout tmelem na výfuky a nebo rovnou pořídit novej výfuk a bude to. Jinak ta rezonance je u mě přesně na 2500 otáčkách. Pěkně blbé místo. 90Km/h na pětce se rovná jak na potvoru zrovinka 2500otáček. Blééé-tak jezdím 100-110Km/h a je klid :palec2: Jo a záleží jak je auto obsazené. Jestli je prázdné, tak je to nejznatelnější. U obsazeného se to skoro ztratí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím tepelným štítem jsem pravda měl zpočátku drnčení kolem 2000-2500ot., ale postupně se to rozjelo do nejrůznějších hodnot. Nevím přesně kolik je tam šroubů, já si to sám neměnil, nemám zvedák ani jámu měl jsem to v servisu, ale byl jsem u toho. Byly to takový zobáčkový úchyt, který šroubovákem rozevřely, vyměnili shnilý "asi papírový jakože deštníčky", zacvakly a skutečně po problému, měnili všechny, bylo jich tuším celkem šest za fakt asi jen dvacku celkem. Ono asi jak tam nebyla funkční izolace od úchytů ke kastli (držáčkům), rezonovalo to šíleně a maskovalo se to za tu svody motoru, tu kato a jindy střední díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo když člověk podřadí to si taky zabručí. Nevím je to prostě takovej hlubokej zvuk. Asi jak to vrtulové letedlo. Není to drnčení je to takové zabručení. Vevnitř v autě to zní jako laděný výfuk, ale venku není slyšet celkem nic. Má to být snad údajně konstrukční vada z výroby. Prostě se to pásmo rezonance dostalo do běžných otáček. Nevím, ale zas pokud je kvalitní výfuk, tak to snad nedělá. Jinak já mám netěsnost mezi prostředním a zadním dílem. Je tam svorka a kolem ní to trochu profukuje. Teda spíš po nastartování plive a prská lol ale aspoň se tak dostane vodní kondenzát z nejnižšího místa. Od koupě to mám tak. Přemýšlím jestli tu svorku podmáznout tmelem na výfuky a nebo rovnou pořídit novej výfuk a bude to. Jinak ta rezonance je u mě přesně na 2500 otáčkách. Pěkně blbé místo. 90Km/h na pětce se rovná jak na potvoru zrovinka 2500otáček. Blééé-tak jezdím 100-110Km/h a je klid :palec2: Jo a záleží jak je auto obsazené. Jestli je prázdné, tak je to nejznatelnější. U obsazeného se to skoro ztratí.

To bude tím že když máš obsazený auto, dýl na těch otáčkách setrváš, jde to tíž nahoru, třeba do kopce to taky dělá, když jedeš sám rychle ty otáčky přetočíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím tepelným štítem jsem pravda měl zpočátku drnčení kolem 2000-2500ot., ale postupně se to rozjelo do nejrůznějších hodnot. Nevím přesně kolik je tam šroubů, já si to sám neměnil, nemám zvedák ani jámu měl jsem to v servisu, ale byl jsem u toho. Byly to takový zobáčkový úchyt, který šroubovákem rozevřely, vyměnili shnilý "asi papírový jakože deštníčky", zacvakly a skutečně po problému, měnili všechny, bylo jich tuším celkem šest za fakt asi jen dvacku celkem. Ono asi jak tam nebyla funkční izolace od úchytů ke kastli (držáčkům), rezonovalo to šíleně a maskovalo se to za tu svody motoru, tu kato a jindy střední díl.

Pokud by to bylo těma deklama muselo by bejt slyšet při poklepání nějaký drnčení, já jsem na ně klepal a držej tak jsem se s nima ani nezabýval, jak jsi to měl ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ještě jedna věc co mě rezonovala a to kryt katíku, byl na jedný straně urezlej tak jsem ho urval na dobro a zmizelo to, to bylo slyšet při pustění plynu, než si to sedlo na 800 tak to hezky zavibrovalo

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostiku poklepáním v případě toho krytu nespoléhej, pokud na ně mrkneš a budou úchytky uhnilý, vyměň, fakt je to kačková záležitost a napráci, máš-li zvedák, asi 3 min. Předtím mi klepali na kdeco a nic nerezonovalo, až metoda zkusme tady tohle vyšla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahojte, chci se zeptat. Mám octavii 1,6 55Kw možná čip motoru ale nevím jistě. Auto mě při určitých otáčkách strasně řve. Myslel jsem že je to střední díl výfuku tak jsem koupil nový, bylo to lepší ale stále to je ve vnitř dost velký hluk tak jsem koupil i nový zadní díl situace je pořád stejná. Zbytek výfuku vypadá celkem dobře. ím to může být? dělá to kolem 2800až3000 ot. a je to celkem nepříjemné, auto má nové rozvody a má nejto asi 160 000km

Nazdar, podarilo sa ti to spraviť?, mám taký istý problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukam ze jsme objevili starou bolest Octavek. Ja mam uplne to sami. Taky jsem myslel ze by to mohl byt vyfuk ,tak jsem tam dal celej novej od tylla. Potom jsem myslel ,ze by to mohl byt vlnovec ,jenze ja tam vlnovec nemam. Je tam jen ten pruzinovej clen za svodama. Pri to nahrazuje vlnovec. Kdyz je motor a vyfuk studenej tak to rezonuje jako krava,ale kdyz se to ohreje tak to krasne stichne. Ne ze by to bylo tichy treba jako Renaulty to ani nahodou ,ale uz to tolik nerve. Nevim co s tim dal tak uz asi na to kaslu a resit to nebudu. Asi to fakt bude nejaka konstrukcni vada. Mozna as nekdo prijde na to co s tim tak to bude resit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a je to takovej hlubokej dunivej zvuk? Něco jako vrtulové letadlo? A tak kolem +-2500 otáček? mě to taky dělá. Má to být údajně konstrukční chyba a nějak se dostává výfukové potrubí do rezonance. Nad 2600 ani pod 2400 to nedělá :feve:

S něčím podobným jsem se trápil než jsem prišel na utržené šrouby na nosníku pod výfukem.Jak jsou přibodované k podlaze tak tam se utrhly a na pohled to vypadalo dobrý.Vyměnil jsem gumové závěsy a hluk je pryč.Teda ne uplně protože 1,6 bude asi hlučnější stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som taký istý problém a začalo to tým,že som spodkom auta-myslím že zrovna katalyzátorom narazil na hrb na ceste.

Pri 2000-2500 ot.zvuk ako vrtulové aero-hodne pokusov-všetko bez výsledku až na ten posledný-výmena katalyzátora a potom božské ticho.

Držím Ti palce,aby si nemal to isté-je to dosť drahý špás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to same mi delalo taky, tedy jeste dela, rok jsem pretesnoval vsechny plechove spoje v blatnikach , ruzne penove podkladky daval a porad to rezonuje kolem 2000 otacek , ale otevru dvere a nic, dnes jsem na to prisel! Je to vyztuha na predni kapote, ty spoje jsou protmelene a nejak to povolilo a rezonuje to , takze tam byl muj zakopany pes..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém s hlukem od výfuku. Po přečtení vašich příspěvků jsem dneska najel s autem na nájezdy a hledal jsem nějakou díru nebo volný tepelný štít a bez výsledku. Na volnoběh nebylo skoro nic slyšet tak jsem poprosil souseda aby mi šel párkrát šlápnout na plyn a uchem jsem jel po výfuku a poslouchal. Začal jsem od zadní části a poslouchal jsem tlumič ten ale byl docela tichý tak jsem pokračoval dál k motoru a když jsem dorazil ke katalyzátoru tak jsem slyšel ten strašný zvuk. Když jsem si zjistil kolik stojí nový katalyzátor tak to se mnou málem švihlo. Bohužel ho budu muset vyměnit protože mě čekájí v lednu emise a bojím se toho že to asi neprojde. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci,kdyz uz lezete pod ty kary a studujete vyfuky,mohli by jste napsat kdo z vas ma na vyfuku vlnovec? od r.v. 97 a mladsi. Uz jsem toto tema probiral v jinem vlaknu, ale byl jsem asi jedinej kdo vlnovec na vyfuku nema. Myslel jsem si ze by to mohlo byt to proc to tak rezonuje,ale bylo mi receno ze tam misto vlnovce je pruzinovej clen na svodech . Tak nevim co je na tom pravdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...