Přejít na obsah

Problém s hlukem


cokapid

Doporučené příspěvky

Počkat. 1,6 55Kw nemá takový ten vlnovec, který vypadá jako "tlaková hadice" opředená drátem. Spíš to jsou dva vlnovce bez opředení a po obou stranách jsou pružné členy. Třeba 1,2 HTP má vlnovec pod olejovou vanou. Toto jsem však u 55Kw nikdy neviděl, ani ve faceliftu. Vždycky je pružný člen vložený mezi litinovými svody a prvním dílem výfuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak nechci to zakřiknout ale možná se mě nakonec povedlo celý problém vyřešit respektivě mému mechanikovi. Ve středu jsem byl v servise na další zákrok proti hluku vozu. Když jsme auto zvedli tak jsme zjistili že výk nejde přesně středem tunelu a je jakoby násilně pokroucen a má tendenci vyjíždět ze silentlobu na středním díle. Proto jsme zde mezi silentbloky navařili dvěě podložky aby neměl kam díl utéct a následně rozpojili koncový díl který jsme trochu ohly v místě uchycení a v jednom místě ohybu trubky. Nyní se vše spojilo zpět jen se nechala malá mezeru mezi středním dílem a posledním. Výsledek je ten že celé potrubí jde rovně jak má a zvuk je naprosto ideální bez jakéhokoliv hluku. Dokonce když jedu tak jsem zjistil že mě hučí levé přední ložisko a to jsem přes tento hluk dřív ani neslyšel. Jen doufám že to vydrží, pokud ano konečně jsem odstranil svou noční můru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to gratuluju, mě se toto nepovedlo, i když jsem měl výfuk na středu furt to tam bylo, u mě ke klidu pomohla až nakonec výměna středu bosal za tyll a originál konec ze 1,6 74kW, nevím jakto, jestli je ten výfuk stavěnej uvnitř jinak na 74 než na 55 ale je po kraválu, a řekl bych že auto jede lépe s tím koncem, ale může to být pouze subjektivní dojem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chalani,

tak i já se přidávám. Nedávno jsem měnil koncový díl výfuku byl úplně vysypaný. Kluci v servisu mi poradili že by bylo dobré převazit přední část první díl výfuku kde se výfuk z dvou potrubí spojuje v jeden díl. Po tom co to kluci udělal iten zvuk tu je stále. Takže až budu mít více času vlezu pod auto a ještě vše musím překontrolovat...opravdu nevím co to může být. Ani mě to moc nevadí,ale kdyby ten hluk byl o něco menší tak by to bylo suoper!

post-26184-1227383390_thumb.jpg post-26184-1227383436_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, také jsem vlastníkem letité O1 (r.v.97) a taky jsem si užil s výfukem. Za ty roky mám již třetí koncový díl, druhý střední díl, vařené svody, nový tepelný štít svodů, předělaný vlnovec (místo něj 2 trubky) a dodělaný pletenec. A právě on to byl, kdo mi pomohl od šíleného zvuku, který začínal ve 2tis. otáčkách a jakoby rázem zmizel ve 2,5tis. ot. Pletenec je umístěný hned za místem, kde se výfuk ohýbá kvůli přední nápravě. Mám to dělané v roce 2000 a od te doby klid. No, klid, celý výfuk je sám o sobě hlučný oproti jiným autům, ale ten hlavní řev je pryč. Emise jsou zvýšené, ale to přičítám ještě původní lambdě a původnímu katu.

Kdysi měla škodovka "tajnou" svolávací akci na výfuky, kdo měl O1 55kW, vyplněnou servisku, tak mu za cenu práce měnili celý výfuk, od svodů až po koncový díl. Dělali to také kvůli špatně uchycené lambdě, která se zasírala a často odcházela. Nikde ale škodovka veřejně neřekla, aby si lidi přijeli na výměnu, šířilo se to jen mezi lidmi. Možná to dělají do teď, já měl tu smůlu že nemám servisku.

Zdraví,

Dan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vím že toto je staré téma, ale ohledně těch rezonancí, dneska jsem měnil přední spojku na svodech za katem a napadlo mě co tam dát jako spoj pletence, myšleno tu trubku z drátů pletených?Nezkoušel jsem to někdo jak moc to umí pružit, že by pak jako kat byl volněji a mohl by si víc klepat a zbytek vedení by byl v klidu???Co vy na to, tak mě to dneska napadlo, protože v krámě právě pletence zahlíd, Právě bvych rád znal Váš názor, jestli ten spoj na pletence není moc těžkej, neco v tý části vejfuk váží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, také jsem vlastníkem letité O1 (r.v.97) a taky jsem si užil s výfukem. Za ty roky mám již třetí koncový díl, druhý střední díl, vařené svody, nový tepelný štít svodů, předělaný vlnovec (místo něj 2 trubky) a dodělaný pletenec. A právě on to byl, kdo mi pomohl od šíleného zvuku, který začínal ve 2tis. otáčkách a jakoby rázem zmizel ve 2,5tis. ot. Pletenec je umístěný hned za místem, kde se výfuk ohýbá kvůli přední nápravě. Mám to dělané v roce 2000 a od te doby klid. No, klid, celý výfuk je sám o sobě hlučný oproti jiným autům, ale ten hlavní řev je pryč. Emise jsou zvýšené, ale to přičítám ještě původní lambdě a původnímu katu.

Kdysi měla škodovka "tajnou" svolávací akci na výfuky, kdo měl O1 55kW, vyplněnou servisku, tak mu za cenu práce měnili celý výfuk, od svodů až po koncový díl. Dělali to také kvůli špatně uchycené lambdě, která se zasírala a často odcházela. Nikde ale škodovka veřejně neřekla, aby si lidi přijeli na výměnu, šířilo se to jen mezi lidmi. Možná to dělají do teď, já měl tu smůlu že nemám servisku.

Zdraví,

Dan

Mohl by jsi to někdy nafotit? Docela by mě toto řešení zajímalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mohl by jsi to někdy nafotit? Docela by mě toto řešení zajímalo ;)

Ok, včera jsem auto vyheveroval a zkusil něco nafotit. Na první fotce je vidět náhrada vlnovce za dvě navařený trubky a na druhý je pletenec. Je to kousek od lambdy.

Tuto úpravu jsem dělal pár měsíců od koupě auta, ten hluk kolem 2500ot byl fakt nesnesitelný. Od té doby je relativní klid. Když to ale srovnám s manželčinou fiestou (r. 98, 1.25 16V, ghia), tak octavia je stále hlučnější, hlavně po startu studeného motoru. Po zahřátí se to jakžtakž srovná.

post-26694-1234166404_thumb.jpg

post-26694-1234166411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, včera jsem auto vyheveroval a zkusil něco nafotit. Na první fotce je vidět náhrada vlnovce za dvě navařený trubky a na druhý je pletenec. Je to kousek od lambdy.

Tuto úpravu jsem dělal pár měsíců od koupě auta, ten hluk kolem 2500ot byl fakt nesnesitelný. Od té doby je relativní klid. Když to ale srovnám s manželčinou fiestou (r. 98, 1.25 16V, ghia), tak octavia je stále hlučnější, hlavně po startu studeného motoru. Po zahřátí se to jakžtakž srovná.

Díky za inspirativní foto přesně tak to budu dělat, máš tam 100 vlnovec??Takhle podle obrázku bych řekl že jo, jak to tak vidím tak to asi fakt stačí:-/Krásná práce takhle bych si to u sebe představoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za inspirativní foto přesně tak to budu dělat, máš tam 100 vlnovec??Takhle podle obrázku bych řekl že jo, jak to tak vidím tak to asi fakt stačí:-/Krásná práce takhle bych si to u sebe představoval

Vlnovec tam byl, teď už tam jsou místo něj ty dvě trubky. Prostě z motoru vedou svody, ty končí přírubou a její protikus je zase příruba (původní z vlnovce) a k ní jsou přivařené ty dvě trubky, které navazují na 1. díl výfuku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm však proto jsem to chtěl taky vidět.

Dík že sis dal tu práci s focením :palec2:

Ono je lepší dát dvě fotky než to sáhodlouze popisovat slovně.....

Chm ale furt se mi zdá, že to nemůže ten kraťoučkej vlnovec utlumit. Ale místo na 15cm tam asi není. Možná těsně jak se sbíhají do sebe ty dvě trubky pod vanou ...ale pak se to zase stáčí nad nápravu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to desítka, 150 by se tam nevešla a vzhledem k tomu že vlnovec nesmí bejt přihnutej, musí být rovně na vedení, tak by tam sice 150 šla ale kroutila by se:-)Bohužel takže 100 bude asi vážně jediná možnost

Editováno: , autor: tommys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidi. Vím, že už je tohle téma chvíli mrtvý, ale mám zkušenost, která by mohla někomu pomoct. Mám Octu 1,8 20V bez turba, rv. 1997. Měl jsem ty samý problémy s hlukem jako všichni co to tady řeší. Kontroloval jsem těsnost, uchycení a vše bylo v pořádku. Někdo tady psal, že by to mohl dělat spodní tepelnej kryt katalyzátoru. Zdálo se mi to jako naprostá blbost. Kryt jsem zkontroloval a protože držel dobře, tak jsem se tomu nijak dál nevěnoval. Je to asi týden zpátky, kdy mi zničehonic ten zvuk za jízdy přestal. Všichni ten kravál znáte a když to přestane, tak to rozhodně nejde přeslechnout. Doma jsem vlezl pod auto a zjistil jsem, že mi upadly zadní šrouby, který držely tepelnej kryt katalyzátoru. Ten mi visel jen na jednom šroubu na přední části katalyzátoru. Nevím jak je to možný, ale ten kravál prostě dělal tenhle kryt. Přitom jsem ho kontroloval a držel. Teď skoro upadl a je po kraválu. Ty šrouby, který ho držely urezly. Protože jsem neměl moc času, tak jsem ten kryt jenom přichytil měděným drátem aby mi někde neupadl s tím, že to opravím pořádně až bude víc času. Čekal jsem, že to bude zase dělat kravál, když to bude jen takhle opravený, ale kupodivu nic. Tak jsem to tak nechal. Takže kdo stejně jako já nevěřil, že by to mohl dělat spodní tepelnej kryt katalyzátoru, zkuste ho sundat, vyzkoušet jízdou jestli je hluk pryč a znovu přichytit. Vyjde to levnějc, než hned měnit díly výfuku. Rozhodně nedoporučuju jezdit bez toho krytu. Určitě má svůj význam. (Dopředu upozorňuji, že se případné diskuze na téma "Kryt katalyzátoru ano či ne" nezůčastním :-) Toť vše. Přeju ať se vám ten kravál podaří odstranit. Mě se to povedlo a je to úplně něco jinýho. Hlavně mě to nic nestálo. Jen to mohlo upadnout dřív :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo když člověk podřadí to si taky zabručí. Nevím je to prostě takovej hlubokej zvuk. Asi jak to vrtulové letedlo. Není to drnčení je to takové zabručení. Vevnitř v autě to zní jako laděný výfuk, ale venku není slyšet celkem nic. Má to být snad údajně konstrukční vada z výroby. Prostě se to pásmo rezonance dostalo do běžných otáček. Nevím, ale zas pokud je kvalitní výfuk, tak to snad nedělá. Jinak já mám netěsnost mezi prostředním a zadním dílem. Je tam svorka a kolem ní to trochu profukuje. Teda spíš po nastartování plive a prská lol ale aspoň se tak dostane vodní kondenzát z nejnižšího místa. Od koupě to mám tak. Přemýšlím jestli tu svorku podmáznout tmelem na výfuky a nebo rovnou pořídit novej výfuk a bude to. Jinak ta rezonance je u mě přesně na 2500 otáčkách. Pěkně blbé místo. 90Km/h na pětce se rovná jak na potvoru zrovinka 2500otáček. Blééé-tak jezdím 100-110Km/h a je klid :palec2: Jo a záleží jak je auto obsazené. Jestli je prázdné, tak je to nejznatelnější. U obsazeného se to skoro ztratí.

Jsem tu na foru celkem krátce,tak jsem oběvil toto téma až dnes ale i tak by toto mohlo někomu pomoci.Ten dunivej hlubokej zvuk kolem 2000ot. u 1.6(55kw) dělá umělé sací potrubí.Respektive přepážka uvnitř sání.Ten samý problém je i u Felicii s tímto motorem.Již jsem kvuli tomu 3 sání vyměnil a naprostý klid.Možná by šlo nějak i upravit ale to jsem neskoušel.Někdy stačilo(na zkoušku) silně zatlačit na sání v místech snímače tlaku(když to v ustálených otáčkách dunělo).Při zmáčknutí a povolení se dunění měnilo.Ale to nemusí být u každého sání stejný ,záleží kde je přepážka uvolněná(rozlepená).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Caute tiez mam podobny problem aj ked by som ti nenazval rezonanciou ale skor takym miernym dunenim alebo zhrubnutim hlasu. cca pri 2800 otackach sa zrazu motor viacej zacne ozyvat pripada mi to nieco ako ked podtacas motor na cca 3000 to prestava. Nie je to nejak extremne hlucne ale pocujem to.

Este sa spytam mozno niekto pomoze. Po stunenom starte sa mi obcas na volnobezne otacky zaxne z motora ozyvat taky divny zvuk ako keby sa nieco roztocilo. Neviem zistit odkial to ide a navyse to nerobi stale. Mam nove rozvody a aj klinovy remen plus kladku robilo mi to aj pred vymenou cize je to nieco ine. 1.4 55kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapy,mám taky problém s výfukem.asi před 2 měsíci jsem musel vyměnit prorezlej origo zadní díl za nový.vyměnil jsem při tom i středový kus.taky měl už něco za sebou.Všechny spoje dobře utěsněný,myslím tím od katíku dozadu.ale zhruba před 3 týdny mi začal jít hluk do kabiny.Ten tepelný plech na autě nemám,zřejmě už 1 majiteli odpadl.kravál je hlavně slyšet když auto běží na sitič,po zahřátí motoru se to docela srovná.pak se to opět ozve při šelápnutí pedálu.někdy se ozve i z pod auta drobná rezonance.myslím si že je to někde ze předu od motoru.neví někdo jestli je na octávě 1.8 20v r.v.97 ten pletenec?docela mě to trápí,hlavně když jezdím brzy do práce a rampluju na celej sídlák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapy,mám taky problém s výfukem.asi před 2 měsíci jsem musel vyměnit prorezlej origo zadní díl za nový.vyměnil jsem při tom i středový kus.taky měl už něco za sebou.Všechny spoje dobře utěsněný,myslím tím od katíku dozadu.ale zhruba před 3 týdny mi začal jít hluk do kabiny.Ten tepelný plech na autě nemám,zřejmě už 1 majiteli odpadl.kravál je hlavně slyšet když auto běží na sitič,po zahřátí motoru se to docela srovná.pak se to opět ozve při šelápnutí pedálu.někdy se ozve i z pod auta drobná rezonance.myslím si že je to někde ze předu od motoru.neví někdo jestli je na octávě 1.8 20v r.v.97 ten pletenec?docela mě to trápí,hlavně když jezdím brzy do práce a rampluju na celej sídlák.

já toto řešil na stejném voze co máš a tam byly prasklé výfukové svody ..jsou ne zrovna silné a rádi praskají . Může to být i toho pletence ..chce to zvednou a prohlídnou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...