Přejít na obsah

Multifunkční volant na O1


jeff.k

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Radio Symohony CD, Maxidot, Multifunkcni volant, Tempomat

Tak jsem to dnes vše dokonal a vše funguje s jednotkou 1J0907487A a vse pomoci CAN,

z jednotky multifunkcniho volantu J453 pin 1 a 3 zapojit do Panelu pristroju na T32b/8 a T32b/9

dale z radia Symphony CD pin T20b/8 a T20b/9 na panel pristroju T32b/8 a T32b/9 na can komfort

ostatni zapojeni je jasne ze schemat

Na radiu pin T20b/10 nechat volny.

z multifunkcni jednotky volantu pin 5 na radio T20b/11 nechat volny

Kodovani: Radio na 00405, Multifunkcni jednotka na 00118

Jak bylo napsano nakonec RESET Gateway.

DEKUJI VSEM ZA POMOC :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdarec přečetl jsem toho dost a jsem s toho :kol-87:

Mám O1 9/99 1,9 81kw má dálku, stahování oken přední, zadní ,radio symphony CD a také Multifunkční volant

a není funkční je asi jen namontován a aktivován airbac.

Poraď te Co dělat ?? Aby makal a co to bude asi stát ??

Editováno: , autor: Pavelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zdarec. Packy pod volantem jsem nechal puvodni s tempomatem. Mam to zapojene tak ze kdyz vypnu tempomat na pacce tak je vypnuty i na volantu (tak je to podle schamatu) tlacitko na pacce se da pouzit tak jak bylo ( jde ovladat jak z packy tak z volantu) Ale ja si na tlacitko dodelal ovladani garazovych vrat :-) Takze zapojit muzes dle libosti. Z packy lezou signaly +12V a z jednotky multifunkce take, klidne to muzes propojit nebo zapojit jen to co chces. Tak at ti to brzy chodi, je to parada na volantu oproti pacce :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, ještě jeden dotaz k MF volantu do OI:

Chci si ho dodělat do OI 2003, mám tam navigaci typu B, tmc box z Fabie 3B0 919 895A, maxidot. Vše tedy jede po CANu. Bez problému.

A teď: když jsem si projížděl všechny příspěvky k tomuto tématu na fóru, objevil jsem, že cosby v jednom příspěvku nedoporučuje právě tuto kombinaci. Doporučuje nekomunikovat mf volant po CANu. A moje otázka zní: proč? Vím jen, že je nějaký rozdíl v Canu mezi Navi a TMC boxem... Tzn., že ty povely z mf volantu ten tmc box sežere? Nebo to jde nějak zprovoznit a jak? Nerad bych to kódoval na ne-can, protože prý pak nejede podsvětlení mf. volantu. 

Mám totiž už sehnaný materiál a dvě řídící jednotky mf volantu a obě canové, tedy s indexem A. Podotýkám, že jsem si seštudoval dílenskou příručku, i schémata a tohle je jediná věc, která mě zatím zarazila... Díky předem za odpovědi.

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si pokusím odpovědět sám... Teď jsem dlouze koukal do DP Superba a tam to je napojené přes CAN komfortu, takže jsem se trochu uklidnil. Mělo by to jet. TMC box to pro navigaci převede (viz schéma zapojení komfort CANu v Superbu)... Prosím jen některé znalé o potvrzení mé teorie. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže včera konečně dokončeno. Vše funguje tak jak má, na první zapojení... MF volant, navigace s TMC boxem, maxidot, tempomat. Nebylo třeba ani dělat reset Gateway, chodilo to hned, i když jednotka byla zprvu nakódovaná špatně na 00008. Nyní je kódování 00118, zapojení je sice dost drátů, taky rozebírání bylo dost. Ale je to dobrá věc, hlavně kvůli tempomatu na volantu... Pár fotek z montáže...

post-10111-073245500 1281608925_thumb.jp post-10111-065586600 1281608996_thumb.jp post-10111-010570600 1281609103_thumb.jp post-10111-085235000 1281609578_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

 Tak za prvé použij tlačítko "hledat", už se toho tady kolem mf volantu řešilo hodně... Ale příčinou může být krom špatného zapojení to, že je blbě nakódovaná jednotka mf volantu, nevím, jestli se taky Symphony nemusí nakódovat, aby umělo se nechat ovládat z mf volantu a konečně dost lidí psalo (já to dělat nemusel, mně to fungovalo bez toho...), že bylo třeba provést reset Gateway. Co to je a jak se to dělá zde najdeš... 

Edit: a taky pokud budeš chtít ovládat Symphony po canu, tak dá rozum, že tam do rádia musí být can zapojený...

Editováno: , autor: Řehoř
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky záleží jestli to "elektrikář" zapojil po canu nebo po jendom drátu s rádiem.. a pokud je rádio canové tak to musí zapojit a nakodovat jako can, pokud není tak zapojit a nakodovat s radiem po jednom drátu... výhodou téhle jednotky je možnost obou zapojení... taky je důležité jak je radio nakodované....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Všechny Vás zdravím.

Mám O II rv. 2004 a v ní multifunkční volant který ale většinou nefunguje (ani klakson). Funguje jen velmi zřídka, když auto stojí třeba půl dne na slunci. Zkoušel jsem vyměnit kroužek pod volantem, ale žádná změna. Napadá mě řj pod volantem nebo ve volantu. Uměl by někdo poradit nebo pomoci, nerad bych zase něco za nemalé peníze koupil a zjistil že to tím nebylo. Všem předem moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...