Přejít na obsah

Kolísání volběžných otáček 1,6/ 74Kw


p.e.t.r.

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém s volběžnými otáčkami Octavia 1,6 74Kw r.v.98 . Při nastartování jsou otáčky kolem 1600 (studený motor), pak když se ohřeje spadnou na běžných 900 - 950. Vše O.K. :palec2: Jenomže pak to začne. Při jízdě, kdy je teplota optimální se otáčky (někdy) kousnou na 1800, někdy kolísají 1400-2000 a teď si mi dokonce stalo, že se samy zvyšovaly až na 4000. :kol-129: A tohle mi třeba udělá po 2 hodinách jízdy a někdy vůbec. Byl jsem na diagnostice motoru. Ukazovala na potenciometr škrtící klapky - sporadická, zvyšené volběžné otáčky - sporadická. Nic jinýho. Koupil jsem novou klapku, kterou mi nastavily, předešlá nešla ani nastavit. Otáčky se uklidnily, pouze na dva dny. A teď se to někdy objeví a někdy vůbec. Šel jsem na diagnostiku, ukázala pouze zvýšené otáčky. Prosím o radu. S tím autem se nedá jezdit. Ty otáčky jsou šílený !! :kol-134: Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém, diagnostika taky nic neukazovala. Dělal to snímač teploty chladící kapaliny, po výměně je klid.

Díky. Zkusím to. Jinak se chci zeptat, zda se musí škrtící klapka po výměně nějak nastavit. Každý automechanik mi řekl něco jinýho. Dneska jsem se dokonce dozvěděl, že se klapka vůbec nenastavuje a že si jí řídící jednotka časem seřídí. Tak nevím, co je na tom pravda. :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám problém s volběžnými otáčkami Octavia 1,6 74Kw r.v.98 . Při nastartování jsou otáčky kolem 1600 (studený motor), pak když se ohřeje spadnou na běžných 900 - 950. Vše O.K. :palec2: Jenomže pak to začne. Při jízdě, kdy je teplota optimální se otáčky (někdy) kousnou na 1800, někdy kolísají 1400-2000 a teď si mi dokonce stalo, že se samy zvyšovaly až na 4000. :kol-129: A tohle mi třeba udělá po 2 hodinách jízdy a někdy vůbec. Byl jsem na diagnostice motoru. Ukazovala na potenciometr škrtící klapky - sporadická, zvyšené volběžné otáčky - sporadická. Nic jinýho. Koupil jsem novou klapku, kterou mi nastavily, předešlá nešla ani nastavit. Otáčky se uklidnily, pouze na dva dny. A teď se to někdy objeví a někdy vůbec. Šel jsem na diagnostiku, ukázala pouze zvýšené otáčky. Prosím o radu. S tím autem se nedá jezdit. Ty otáčky jsou šílený !! :kol-134: Díky moc.

AHOJ P.E.T.R. MÁM TEN SAMÝ PROBLÉM , UŽ SI TO NĚJAK VYŘEŠIL, JESTLI JO , TAK SE OZVI , TY OTÁČKY MI LEZOU NA NERVY . ZAČALO MI TO DĚLAT ASI PŘED TŘEMI DNY A UŽ JSEM Z TOHO NA NERVY, TAK NAPIŠ JAK SI TO VYŘEŠIL ......DÍKY ZA ODPOVĚĎ.....RAZTY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vas.

bol som s tym problemom / kolisanie otacok / v servise prasknuta hadica nasavania ta co je nad velkym ciernym krytom motora cena : 700.-sk vymena v servise 300.-sk myslim ze je to uz ok aj ked este sem tam skocia otacky mozno trosku spinava skrtiaca kladka uvidime...rozmyslam este nad kupou pripravku na precistenie palivoveho filtra cena cca. 300.-sk co si o tom myslite maju tie pripravky vyznam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
AHOJ P.E.T.R. MÁM TEN SAMÝ PROBLÉM , UŽ SI TO NĚJAK VYŘEŠIL, JESTLI JO , TAK SE OZVI , TY OTÁČKY MI LEZOU NA NERVY . ZAČALO MI TO DĚLAT ASI PŘED TŘEMI DNY A UŽ JSEM Z TOHO NA NERVY, TAK NAPIŠ JAK SI TO VYŘEŠIL ......DÍKY ZA ODPOVĚĎ.....RAZTY

Ahoj. Než jsem stačil vyměnit čidlo chladící kapaliny, tak jsem měl menší nehodu. Takže jsem byl bez auta skoro 1 měsíc. Hned jsem se jim zmínil o kolísání otáček. Napíchli to na compa a diagnostika vyplivla chyba : čidlo volběžných otáček. To ani nevím, že 1,6 74 kW takovýho něco má. Je to možné ? Jakmile bude auto v pořádku, dám hned vědět, čím to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já mám motor 1,6 / 55 kw. Mám podobný problém jako všichni v tomto topicu. Otáčky kolísají na volnoběh +- 50 ot/min, ale hlavně má auto o 1 - 2 litry větší spotřebu. Diagnostika ukázala, že je špatná lambda, tak jsem ji vyměnil. Ale nic se nezměnilo :-( Když si dám na displeji okamžitou spořebu, tak na volnoběh pořád ukazuje 4 -5 l / 100 km. Dříve to skákalo mezi 2,1 a 0. Když si člověk stoupne za auto, tak benzín smrdí jako.... Nevíte prosím čím to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Zdravím, přidám se také s houpáním volnoběhu. Motor na volnoběhu pravidelně kolísá mezi 500 - 1000 otáčkami (viz video). Diagnostika ukazuje chybu lambdy 537 (překročení horní regulace). V záběru motor jede normálně, neškube, nechcípe. Vyměnil jsem váhu vzduchu a lambda sondu, problém se nevyřešil.

Nemáte někdo prosím tip, co dál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem motor AKL (1.6 74kW) a problém mi dělala škrtící klapka. Pokud nepomůže vyčištění a následné základní nastavení (přes VCDS/VAG) tak jedině jinou. Já kupoval originál z vrakáče. Na druhovýrobu většina lidí nadávala. V té klapce jsou uhlíkové dráhy, které se časem mechanicky poškodí a pak to špatně reguluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem rozhodit a přetěsnit celé sání, vyměnil svíčky a kabely (ty už vyměnit potřebovaly), vyčistil a nastavil jsem klapku a výsledkem je, že motor už tolik nehoupe, volnoběh se drží kolem normální hodnoty (čili klapka evidentně reguluje správně, ale motor zní jak wartburg a lambda hlásí chybu 537 - horní limit regulace. Motor jinak jde dobře za plynem, jen poškubává při ustálené rychlosti a plynu. Když jsem se podíval na množství vzduchu, udávané váhou, je tam na můj vkus příliš nízká hodnota (nějakých 20 při 3000 rpm), což mi přijde šíleně málo.

Zkusím ještě vyčistit stávající váhu nebo jinou váhu vzduchu, zda to pomůže.

Editováno: , autor: CzechDave
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...