Přejít na obsah

Závada - odtrhnuté tesnienie na predných stĺpikoch


6drak

Doporučené příspěvky

skor drobotiny typu vypalila sa ziarovka na tom aute este nemozu byt zavady ved to este len schadza a zacina jazdit a myslim ze uz vo fabii I mali vychytane veci a este ktomu pouzili to najpodstatnejsie s predchadzajucej generacie takze to by nebolo dobre aby uz boli zavady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, s tým tesnením to bola závada priamo z výroby, týkalo sa to dosť veľa áut. Závady sú aj nejaké ďaľšie, trebárs problém so zobrazením parkovacích senzorov na displeji autorádia pri cúvaní... Veľa závad je spoločných s Roomsterom, je aj zopár závad, na ktoré sa len hľadá riešenie...

Celkovo to ale v porovnaní s nábehom výroby starej Fabie je ako nebe a dudy - vďaka tomu, že veľa vecí už vychytal Roomster, ktorý sa vyrába vyše roka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

No ten isty problem s prednym lavym stlpikom na 5 mesacnej Skode Roomster. Spodna cast utrhnuta umelohmotne uchytka co zacvakava do karoserie. V pondelok mi to budu vymienat...dam vediet ako to dopadlo. Idu objednavat cely ten cierny stlpik na vymenu...pride mi to smiesne...ale nech to vymenia ked je to zadara.

A s tym radiom mi to urobilo za tych 5 mesiacov asi 3x. Tiez pomohlo zhasnutie a opetovne zapnutie motora. Ale niekto vravel ze staci vypnutie a zapnutie radia ako takeho...a ja si nepamatam ci som aj tuto moznost skusal alebo nie, no treba aj to skusit. Mne sa ale zda ze som to skusal a iba vypnutie motora pomohlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No tak dnes som siel do servisu ze kde to viazne, ze pred tyzdnom som si objednal diel (ten A stlpik) a ze este ma nik nevolal. Tak nakoniec ho doniesol a ja kukam ako puk. Oni mi objednali tan, ktory nie je zlomeny. Teda na druhu stranu. No tak som sa podakoval a povedal nech mi zavolaju ked budu mat ten spravny... :) Tak cakam dalej. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám vyměněné obě gumičky (plasty) u předních sloupků, jinak mi nešel uzavřít na doraz levý průduch vzduchu na palubce. Po letech Škodovek bych další F2 už nikdy nekoupil, protože to je neskutečně předražené auto, které je krokem zpět proti F1, tím ale nemám na mysli nějaké závady. Více jsem psal na http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...25&start=25.

Editováno: , autor: bastien
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa tiez budem musiet mrknut...

Dnes mi akurat vymenili lavu listu A stlpika. Bol tam dole pri motore ulomeny uchyt. Ako sa mohol hentak ulomit mi je naozaj zahadou. Skoro mi to nechceli ani zreklamovat. Ze sa mi to vraj pokusal niekto ulomit...no som ho musel chvilu presviedcat, ale nakoniec vymenili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vladinek: Tak presne toto som mal i ja. A stlpik na strane sofera prva uchytka pri kapote? Presne tot. Dal som to vymenit. Ale zdrahali sa. Vraj nemaju takuto zavadu zo skodovky hlasenu a ze to mi mohol urobit aj vandal ked sa snazil odtrhnut...ale nakoniec mi to vymenili v ramci zaruky. Takze treba ist do servisu a poziadat aby objednali ten spravny kus. V mojom pripade objednali samozrejme presne opacny...neviem ako sa im to podarilo. Tak som cakal o par dni dlhsie. Ale nemusis sa bat zeby ti don zatekalo. Je to len ozdobna lista. Videl som to ked to vymienali...pod tym je auto normalne nafarbene a nalakovane a nie su tam ziadne spary kde by voda zatekala. Takze je to len esteticka zalezitost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ked sa mozem spytat v akom servise v blave si bol?. Ja mam čerstvu skusenosť s auto IMPA potreboval som plastovy kryt madla PZ dveri a krytku vyskoveho reproduktoru tiež na PZ dvere. Technik mi volal po dvoch dnoch ze veci su na sklade. Pridem tam a skoro ma je..lo., plastovy kryt madla bol na PP dvere a kryt repraciku na LZ dvere, a to som sa ho este pri objednavani pytal ci presne rozumie co chcem. Ked som ho upozornil ze kryt madla nie je ten co som chcel tak zacal kukat do etky, po 10 min. mi povedal ze nic take nenasiel ze nasiel iba na predne dvere a ci to tam urcite v aute je????. Ked mi podal ten kryt reproduktora tak som sa ho spytal ci je tu niekde skryta kamera alebo co. Samozrejme nepochopil tak som mu vysvetlil rozdiel medzi pravou a lavou stranou, predkom a zadkom a isiel som prec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Torpedox: Hej hej, bola to IMPA. Uz mam stlpik vymeneny a tak to dalej neriesim. Ale tiez som sa nad tym pozastavil, kedze som tam s tym autom bol a sam sa na to pozeral a na zaklade toho objednaval. takze som mu ani nemohol nic zle nadyktovat do telefonu...

Ohladom toho tempomatu. Tempomat ma dve funkcie kolisky. Kratke a dlhsie stlacenie. Ak chces aby ti zacal udrzovat aktualnu rychlost, stlacis kolisku na cca 2-3 sekundy a pustis. Tempomat sa zapne a nastavi si okamzitu rychlost ktoru udrzuje. Ak vsak vyhodis rychlost, alebo stlacis brzdu, tempomat sa vypne. napriek tomu si poslednu nastavenu rychlost pamata. Teda ak nazad zaradis rychlost a stlacis tempomatovu kolisku len raz kratko (teda cca 1sekundu), tak tempomat zacne zrychlovat na tu rychlost, ktorou si ho mal naposledy zapnutu. Ak chces inu (nizsiu rychlost), tak musis drzat zase 2-3 sekundy a premaze pamat a pamata si tu aktualnu ktorou ides.

Neni toto ten problem? Alebo napriek tomu to robi nieco co nema?

Ja mam tempomat domontovavany a zatial ziaden problem ako popisujete...

Editováno: , autor: RomanKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak nova sprava. A stlpik, tentokrat u spolujazdca. Zase pravdepodobne ten isty problem...zlomeny prvy upinak pri kapote. Pojdem aj toto reklamovat. Som zvedavy co mi povedia na to tentokrat. Asi ze som si to zlomil sam. No som zvedavy...ale minule objednali tento spolujazdcov namiesto toho druheho co som mal zlomeny, takze tentoraz by to mali mat mozno uz aj na sklade. :) Ak to uz niekde nevymienali...

Uvidime...

Stalo sa to uz aj vam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dolnom rohu je to malinko odchlipnute. Ked chytis za roh a pokyvas, tak vidis dost veku volu. Dokonca sa da pozriet bez problemov pod gumove tesnenie. Proste to poznas. Chyt roh toho stlpika dole blizsie k prednemu sklu a pokyvaj. Ak sa velmi kyve je to odlomene. Ak sa nekyve, mas to ok. Ak si si neni isty porovnaj s druhou stranou a je to. V kazdom pripade to poznas. Ale je to nejak poddimenzovane tie uchytky. Aby sa mi to stalo na oboch stranach ta ista zavada v priebehu 2-3 mesiacov...tak to uz je sila. Myslim ze keby to urobili z papiera, by to lepsie drzalo ako ta umela hmota. Je to proste nejaky smejd. Ale snad uz vedia o tom v skodovke a za 2 mesiace mi neodlomi sa aj ten A stlpik co mi uz raz menili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Tak se přidávám bohužel i já do "klubu" - odtrhlo se těsnění A-sloupku u řidiče v přechodu na blatník a začal jsem registrovat, že mi vrže sedadlo řidiče, stává se to při přejezdu nerovností, když se auto naklání ze strany na stranu, když mám zapnuté rádio, tak to není slyšet. Celkem mě to jebe a nechápu, jak je to možný při mejch 65 kilo... :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...