Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

jo este jeden dotaz. lestil som staru fabku tekutym modrym voskom turtle wax pre metalicke laky a auto vyzeralo super iba do prveho dazda. voda nestiekla ale po celom aute sa drzali velke kvapky vody ktore po uschnuti nechali vsade hnusne mapy. je na tom niektore lestidlo lepsie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host JirkaKocman

Teda... mám fabku něco přes 2 měsíce a ještě jsem ji nemyl. Měl jsem to v plánu už hodněkrát, ale kvůli počasí sem se na to vykašlal.. Vždycky začalo chcát :) Déšť mi to nějak udržuje, dokonce omyl i bahno když jsem se ke známým coural po dešti polní cestou k chatě :) Tehdy by se nemusel stydět ani opravdový offroad... Na ruční mytí nemám čas ani náladu a ve finále ani prostředky. Parkuji o něco dál něž bydlím, nemám to hned u baráku... takže myčka bude asi to jediné co auto uvidí. Zvažuju ruční mytí, který mám kousek od práce... No uvidím... na kartáče se mi jezdit moc nechce... už tak mám na laku pár mělkých oděrek od křoví či kamínků...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu se zeptat, čím čistíte okna uvnitř vozu? Nevím, jak to, ale pořád se mastí. Kdysi jsem slyšel, že je to způsobeno např. kouřením, ale u mě v autě se nesmí pomalu ani dýchat natož kouřit. :\

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu se zeptat, čím čistíte okna uvnitř vozu? Nevím, jak to, ale pořád se mastí. Kdysi jsem slyšel, že je to způsobeno např. kouřením, ale u mě v autě se nesmí pomalu ani dýchat natož kouřit. :\

Clin - (ten lepší -proti zamlžování) a měkký papír (prodávají jej v roli...) a vše bez problému. : ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam se ohledne ty wapky ta je super od tech hrubejch necistot, pokud to clovek jen splachne vodou tak tam zustanou kaminky a prach nalepenej a hrozi razantni poskrabani auta. Jinak ja mam taky wapku nakou z bauhausu takovou slabsi ne nakou nadupanou a pohoda na auto staci. Ale u felicie sem kus laku odstipnul ale ten byl u prahu narezlej takze to bylo tim jinak zatim nic a snad uz nikdy nic :D.

Muj postup: tak ja nejdriv dukladne luxuju, na tom si davam zalezet nesnasim zasvinenej interier teda alespon u fabie u pracovniho auta nato prdim nema to cenu resit, ale ja mam vzor v nemeckym tuningu, kde hodne jezdej naboso aby si to nezaspinily :D, takze mam koupeny botky od Pumy takovy ty podle vzoru co puma vyrabi pro jezdce forumule jedna. Kdyz uz sem u toho tak reknu, ze to ma nekolik vyhot, super jsou cejtit pedali jsou pohodlny a hlavne vzdusny, sice je to uzavrena bota ale je v tom jak v pantoflich. Dalsi plus je, ze nemaj skoro zadnej vzorek takze netahate bordel do auta a ten posledni ze me ladej se zelenym podsvicenim. No nic takze to poradne vyluxuju otru palubku od prachu cas odcasu ji vemu cisticem na palubky, az je tohle hotovy pozaviram vemu wapku ostrikam, pak si rozmycham autosampon Sonax 2-3kyble poradne klidne dvakrat omeju pak dukladne splachnu wapkou, vemu jelenici poradne stahnu vsechno aby to nedelalo tecky po vode. Pote vemu MR. Muslle a poradne vylestim okna a pokud nekde jeste stece voda tak vemu musslem nebo jak se to pise i karoserii kdyz je dokonale ciste vemu to obacas lestenkou od sonaxu hlavne kapotu, ktera je poskrabana trosku a od kaminku a ty mensi skrabance to zakreje a prelesti, jinak pouzivam tvrdej vosk od Sonaxu zatim sem to delal jednou ma vydrzet 3mesice pri pravidelnym myti. Kola to je takova kapitola sama pro sebe pouzivam hlavne Mafru ale jelikoz je dost draha tak obcas se bez ni obejdu a pouziju naky dobry rozpoustedlo, jar, nebo treba od skodovky na miti skel nebo tak neco nastrikam splachnu vapkou a kdyz chci bejt dukladnej vemu hadrik a este to doladim. Pak zasadne strikam pneu protoze mam rad, kdyz sou krasne cerny takze pripravkem na oziveni penuamatik. No samozrejmosti je potom otevreni vsech dveri a vylesteni prahu a vsech casti, ktere nejsou treba i naprvni podled videt ale proste musej bejt cisty, vcetne motoru. Ale takhle rozsahle myti samozrejme nedelam stale, zalezi podle pocasi a predpovedi nema cenu to takhle lestit kdyz zahlasej ze ma druhej den prset, takze pokud nekam razim a ma bejt nic moc, ciste jen luxu splachnu a je du. Ale zase kdyz je hodne pekne venku tak sem vydrzel mejt auto cca od deviti asi do ctyr ale to byla generalka to sem vzal kazdej milimetr laku vcerne kompletne celiho motoru a pral sem i potahy a podoben :D. Ale takovahle generalka staci treba 3x do roka :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...