Přejít na obsah

Zvyseni svetle vysky


acizek

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak mám nějaké poznatky ze zvedání Scouta.

Největší svěšení přední nápravy je možné zvětšit o 20 mm. Potom už nevychází poloosy a chod nivelace.

Samozřejmě jde podložit ještě pružina, ale tím se zkrátí chod tlumiče. Nicméně by to šlo.

Na zadní nápravu jsem dal 2,5cm podložky pod pružiny. 

A měřením a zkoušením jsem naměřil o kolik jde prodloužit zadní svěšení. Jedná se o 30 mm prodloužení pístnice.

Při větší délce už by poloosa škrtala o držák stabíku a opět by nevyšla nivelace.

I zadek by šel pod pružinou podložit více, ale zase za cenu menšího chodu tlumiče.

Takhle jsem Scouta zvedl bez změn na tlumičích.

Nyní je na přední a zadní nápravě délka 500mm od lemu ke středu nábojů kol při svěšení na zvedáku.

Až auto posadím na kola, tak ještě změřím tuto délku. Aby byla představa a můžete porovnat se svým autem.

Octavia 4X4 je o 25mm vyšší než předokolka a Scout je o 17mm vyšší než 4x4.

Takže můj Scout bude o 62mm výš než sériová předokolka.

Jízdních vlastností se nebojím. Sériový Scout je dost tvrdý v sérii a moc se nenaklání. Těch 20-25 mm nebude ani znát.

Navíc mám kola  8,5x18 ET32 BBS  a pneu 225/45 R18 plus na zadku 15mm rozšiřovací podložky. Takže je pneu při pohledu shora akorát zároveň s lemem.

Dost široké na to abych do zatáčky nehodil parakotoul :D:D :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mierne zvysenie svetlej vysky o 1,1cm (11mm) zrealizoval prezutim na pneu 225/ 55 R 17  naproti beznemu profilu scoutu : 50 , resp beznej 4x4 : 45

Pneu sa do podbehu vojde bezproblemov,,  tacho ukazuce cca presne to co GPS,   akurat dynamika vozu je trochu nizsia.

Auto  neplave, necitit kazdu dieru, jazda ja pohodlna...

Najazdene uz cca 80.000 km 

Vysledok : z povodnych 180mm (179mm) je  aktualne 191mm.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na zimu disky s pneu, které tam mají být podle TP. Přeci jen v zimě je pravděpodobnost nedobrzdění a nebo smyku velká a tam už by na pneu mohl likvidátor a nebo policajti 

koukat. V létě na to seru, protože jezdím slušně a určitě nezpůsobím nehodu vlivem jiných kol .Naopak je auto daleko lépe ovladatelné. Pouze na úkor mého pohodlí .

Když to do mě někdo napráší z boku , tak za to určitě nemůžou kola.

Navíc 18 na Scoutu nejsou žádná tragédie. Už jsem to při kontrole párkrát ukecal. Že Scout může mít 18 stejně jako RS :)

Další psycho věc je buzerace za přesahující pneu 3mm z pod lemu nebo i když je pneu zároveň. Jak to může někdo řešit, když kolikrát vidím na dálnici nazvedaný Patroly, Land rovery atd kterým lezou balony 30cm z auta ven.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem tento problém vyřešil pružinami ze 4x4.

V zatáčkách sedí pořád stejně a ani jiné podružné problémy jsem nezaznamenal. Bydlím pod horami, takže větší světlá výška je lepší. Krom toho se do toho líp nastupuje. Hlavně mi vadilo, když jsem naložil kufr, tak to šlo na břicho hlavně vzadu.

Popsal jsem již zde:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, oživuju toto téma, OII FL, pneu 205/60 R15, i zimní 195/65 R15 všude štréchám tím plastem vzádu, máte nějaký tip na podobné podložky jako jsou tyto? https://auto.bazos.cz/inzerat/86628635/Zvyseni-vysky-vozu-octavia-2touranyetipassatscoutsuperb.php 

 

Případně zkušenosti, a s novou STK nikdo nic neřeší? Předpokládám že předek i zadek o max 2 cm...

 

Díky za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, také chci trochu zvýšit svojí octavii, ale pouze zadek. Chci tam dát něco tvrdšího, zátěžového. Nevím ale jaké jsou rozměry originální pružiny. Znáte někdo rozměry (délku)? Je jich spousta a vyndavat pružinu a měřit metrem se mi nechce robit. 

Mám OII Facelift, 2.0 tdi CR, rv. 09/11, sedan. V datovém štítku jsem našel L13 = Okruh pérování 13.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Etka mi vyhodila, že je to pružina 1K0 511 115BE, délka pružiny 300mm. 

 

Myslel jsem, že vyndáním a měřením zjistím, že mám délku pružiny třeba 340mm, tak objednám 363mm se silnějším drátem pro větší zatížení. Tlumič chci zachovat původní, chci přizvednout 2-3 cm, hlavně.

 

Teď jde o to jestli se tomu dá etce věřit a je tam opravdu 300mm. Abych neobjednal 340mm a při výměně zjistím, že jsou pružiny stějně dlouhé. A když objednám 363mm, tak to může být zase vysoké, pokud je tam opravdu 300mm. Asi mi nezbude nic jiného, než pružinu vytáhnout a přeměřit. Pružiny chci objednat z netu, tak bude vracení horší, proto chci mít jistotu než to objednám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Petr Gautsch napsal:

Etka mi vyhodila, že je to pružina 1K0 511 115BE, délka pružiny 300mm. 

 

Myslel jsem, že vyndáním a měřením zjistím, že mám délku pružiny třeba 340mm, tak objednám 363mm se silnějším drátem pro větší zatížení. Tlumič chci zachovat původní, chci přizvednout 2-3 cm, hlavně.

 

Teď jde o to jestli se tomu dá etce věřit a je tam opravdu 300mm. Abych neobjednal 340mm a při výměně zjistím, že jsou pružiny stějně dlouhé. A když objednám 363mm, tak to může být zase vysoké, pokud je tam opravdu 300mm. Asi mi nezbude nic jiného, než pružinu vytáhnout a přeměřit. Pružiny chci objednat z netu, tak bude vracení horší, proto chci mít jistotu než to objednám.

tak volná délka tebou uvedené pružiny není 300mm ani náhodou.pružina namontovaná ve vozidle je stlačená na určitou výšku-tomu odpovídá její síla.nevím,proč extrémě zvyšovat,když stačí dát silmější verzi pružiny-bez výměny tlumičů..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...