Přejít na obsah

Byli jste na vojne ?


maros

Doporučené příspěvky

1980-1982 Sereď na Slovensku, č. VU si již nepamatuji, ale ČVO 517 - piliar (motorová pila ,katr),půl roku poddůstojnická škola pak velitel družstva,zástupce velitele čety, celé dva roky to bylo na :prc:

spis hodne zalezi v jakejch letech jsi byl na vojne...posledni roky to opravdu vojna nebyla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaro 1984 - 1986, nástup VU 7717 Trenčín - letiště, tehdy zabezpečující útvar pro velitelství východního vojenského okruhu, které sídlilo v Trenčíně.

Součástí letiště byly letecké opravovny ( LOT Trenčín).

Útvar byl ke konci roku 1985 zrušen, a většinu z nás převelili do Plzně, kousek za kriminál Bory, tam bylo vrtulníkové letiště .

Po celou dobu jsem pracoval jako elektromechanik v letecké baterkárně.

Do civilu nás pustili kvůli sjezdu KSČ ( komunistické strany Československa ) o týden dříve !

Už jsem vyzradil téměř vše, před 20 lety by mě za to zavřeli !

Ještě zdravím kamarády, kteří to tady náhodně přečtou !

Těm co mají modré knížky a ulili se, to přeju, ale nazávidím, vojna měla něco do sebe ( i když jsme ztratili ty 2 roky), dnešní mládež by to v rozumné míře potřebovala jako sůl ! ! !

Mirek J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) no už je to nějakou chvíli,jaro ´86 - ´88 Přerov - Bochoř letiště VU 2729 (nebo 2927?)

2.RZLP (Rota Zabezpečení Letového Provozu) jako obsluha SUEZ.

To byl na podvozku V3Sky motor z tatry 148ky s generátorem a startovaly se s tím Mig-21 aby se šetřily baterky v letadle.

Velitel roty :kol-44: major kol100 Šikula :ble (měl 2 metry a jezdil Trabantem) neměl rád brejlatý

a tak jsem měl smůlu a za dva roky byl doma jen na dvou dovolenkách. :wacko:

Teda oficiálně,načerno už jako mazák o prázdninách skoro každej druhej víkend.

-_-:prc:-_-

Přerov-Brno to není tak daleko a zpátky mě vždy některej kamoš hodil autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...