Přejít na obsah

Byli jste na vojne ?


maros

Doporučené příspěvky

celkem dobre si pamatuju historky z vojny meho kolegy z prace mohl byt na vojne tak v rozmezi 80 - 85.

Vypravej mi jak jednou o vikendu kdyz bylo veleni doma vysadili protilehle dvere obdelnikove umyvarny, dali je nastorc vnitrni strany futer, ucpaly hadrama mezery a odtok a umyvarnu napustili do vyse (sire) dveri vodou, honili bazanty pres to jak pres vodni prikop, po chodne zabaky, plazeni a pod.

Bo jak jako mazak po prvnim opustaku bazantu stal na vratnici a zabavoval zradlo co jim maminky nachystali z domu, neco mazaci sezrali a neco jim zpetne prodavali.

Bo jako bazant klasickou fintu s dvema krabickama cigaret.

To jsem nikdy nepochopil a nechapal ty lide,co delali takove kraviny.

My meli supraky a i stare super....nic takoveho jsem nezazili. Nepocitam ,saharu,bufet a nejake cigo....to bylo v poho....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

říjen 94 - léto 95. Číslo si nepamatuji, ale bylo to Brno-Slatina (přijímač Chropyně). Protivzdušná obrana - dělal jsem písaře na štábu. Super flek, dobrá parta (skoro všichni VŠ). Byl jsem jeden z posledních absíků, tak si mě vážili. Můj velitel byl o 5 let mladší :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

říjen 94 - léto 95. Číslo si nepamatuji, ale bylo to Brno-Slatina (přijímač Chropyně). Protivzdušná obrana - dělal jsem písaře na štábu. Super flek, dobrá parta (skoro všichni VŠ). Byl jsem jeden z posledních absíků, tak si mě vážili. Můj velitel byl o 5 let mladší :-)

Kde byla v Chropyni kasárna? 3 roky jsem tam jezdil za holkou, ale vojenské zařízení jsem tam nikdy neviděl :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde byla v Chropyni kasárna? 3 roky jsem tam jezdil za holkou, ale vojenské zařízení jsem tam nikdy neviděl :(

Byl to takový malý útvar na kraji skoro v polích. Kde přesně to už si nepamatuji, dostal jsem se ven jen asi 2x. Velel tomu nějaký major Sládeček, fajn člověk... až jsem se divil, že může být v armádě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

léto 97/98 příjmač ve Frýdku-Místku 4443 - protivzdušná obrana

Potom v Ostravě na Hranečníku odkud jsme vyjížděli likvidovat následky povodní,to byl mrsk.

Jinak jsem sloužil na 27.velitelství územní obrany jako gumácký řidič,hodně jsem toho najezdil

a podíval se na místa o kterých se moc neví.Byli jsme dobrá parta,rád vzpomínám

Ty vogo, to je tedy náhoda, já rukoval na Hranečník a ještě v noci nás odvezli na FM4443 na přijímač - jenže asi tak o deset let dříve :kol-130: Popravdě FM moc rád nemám (soráč domorodcům :blush: ) město se mi moc nelíbilo a navíc jsme tam měli problémy s těma pakama z policejní školy, která tam v té době byla :angry2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve 14ti Vojenská střední škola Valašské Meziříčí,po prvním ročníku 3roky Voj.gymnazium Praha,pak sem z armády odešel ,ale armáda na mne nezapoměla a v 21letech rok zakladní služby ve Strašicích 1.Tankový prapor střelec tanku.Takže 5let v armádě.Ale na armádu jsem nezanevřel a každej rok musim jet aspoň na Bahna,trošku to tam někde uvnitř holt zustalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jé vidíš na ValMez jsem zapomněl, taky jsem tam šel ve čtrnácti, ale jaksi ehm mnoo nějak tak jsem na to sr** takže, hnedle po dvou měsících jsem propadal i z "dýchání" takže jsem byl odejit a skončil jsem na zedničině. Takže vlastně odsloužil jsem pro bezpečnost lidu dva měsíce.

Z ValMezu pamatuju jen majora Svačinu, kterému vadilo když viděl někoho se svačinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...