Přejít na obsah

Zámek kufru (pátých dveří)


rolbař

Doporučené příspěvky

Pokud máte někdo OI Tour s originálně zaslepeným zámkem 5. dveří a chtěli by jste tento zámek někdy zprovoznit, nebude vám fungovat a ovládat centrál, chybí tam totiž kabeláž od mikrospínače, co vede do komfortky, takže i když se budete potřebovat na tuto kabeláž napojit třeba při instalaci alarmu atd., tak musíte přímo do komfortky.

Třeba to někomu na něco bude ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj lidi, mam maly problem.Koupil jsem si DO s alarmem (maxicar neco... Krabice tornado cs2s) a jal se ho namontovat. Vzal jsem si schema, precetl par diskusi a pustil jsem se do insralace. V diskusich (i zde) vice lidi psalo, ze pokud drat ktery ma jit na dverni spinac pripojim na stropni svetlo tak prijdu o funkci znovuzamceni auta pri neotevreni dveri. Ale co se mi nestalo... Po zkousce zamceni a odemceni jsem chtel namontovat sirenu do mot.prostoru, odemcu auto, klice pichnu do spinacky, otevru viko motoru a jelikozauto stalo nakrivo tak se zabouchly dvere a.... auto se ZAMCELO. Co byl pruser, ze mi zustala v ruce jen ta sirena a vsechno naradi, ale bohuzel i klice a ovladace zustaly v aute. Co byla jeste sranda tak zacala blikat safe dioda, ktera mi moc casto nezamyka. Po ubezpeceni ze skoda servisu, ze kdyz rozlomim zamek kufru, tak se do auta dostanu, jsem se do nej pustil. Byl to vsak omyl, zamek na kasi a nic. Abych to zkratil, do auta jsem se dostal jinak, ale k tomu zamku. Dal jsem do nej novou vlozku, narovnal plechy. Proste zamek mechanicky chodi, tuka do mikrospinacu, kdyz dam motorek na 12V jede. Kdyz dam misto motorku zarovku pri otvirani i zavirani centralem sviti. Pir odemikani je na jednom mikrospinaci 12V, pri zamykani na druhem. Treti drat je kostra. Tudiž draty by mely byt ok, motorek taky.Mikrospinace jsem meril, taky ok. Zapojim to a nic. Na dalku motorek nereaguje a na mikrospinac nereaguje nic (ani predek) Proste jako by to bylo urvane. Odpojim spinac a motorek stejnak nejede. Uz si s tim lamu hlavu treti den a na nic jsem neprisel. Tak me napadlo jestli tady nebude nejakej masochysta ktery si lame hlavu velice rad a na neco neprijde. Za vsechny napady predem dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

čest kolegové garažníci rano jsem přišel k autu odemknu a jdu do kufru a nejde otevřít.čím to muže byt.vložka zamku mi nejde odemknout klíčem je nejaka zaseklá.ale to mam delší dobu ale centralem jsem odemykal a zamykal v pohodě.jestly to nepřimrzlo.nevím poradte,dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jsem se na ten zamek díval protože stale nejde a nic jsem nezistil.motorek jsem měl venku a ten funguje tak nevím co stím.poraďte pls

Nedávno jsem měl podobný problém. Centrál mi přestal zamykat 5-té dveře u kombíku. Po demontáži plastu jsem zjistil, že motorek centrálu je ok. ale hřídelka nezajíždí do krajních poloch, proto to nestačilo pro zamčení. Zatím stačilo pouze promazat WDčkem čep. kterým právě otáčí hřídelka motoru. Od té doby je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem měl podobný problém. Centrál mi přestal zamykat 5-té dveře u kombíku. Po demontáži plastu jsem zjistil, že motorek centrálu je ok. ale hřídelka nezajíždí do krajních poloch, proto to nestačilo pro zamčení. Zatím stačilo pouze promazat WDčkem čep. kterým právě otáčí hřídelka motoru. Od té doby je klid.

no ja to teda zkusím.no ale když odemikam nebo zamikám a čumím na to tak se to ani nehybne.vložka zamku se mi zasekla nedavno,to vim ale chodiloto aji tak. na wagu to píše chybu 01389 - spinac pro zadni viko - otevrit (F124) 27-10 - neverohodny signal - Sporadická.no jinak dík za radu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi zámek zasekl. Ten motorek co to ovládá jsem rozebral a promazal a od té doby fachá v pohodě.

Jinak ty dveře otevřeš zevnitř. Chytneš ten plast nahoře a trhneš a sundáš ho a pak uvnitř zatlačíš za takovou tyčku a oni se otevřou. ;)

jo to jsem odtrhl ten plast a otvyram to zevnitr.ale už mě to nejde tyden a nebaví mě to.motorek jsem měl taky rozebrany.že by ta zaseklá vložka dělala bordel.chtěl jsem tam dát tu zaslepku,jenomže tam je nějaky mechanizmus na ty mikrospínače ktere jsem při sundavaní ulomil.snad to nebude vadit.kurva

Editováno: , autor: pajka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ho promazal a nic.vytahla jsem celi mechanizmus ven a na nabíječce funguje.asi tam nejde štava.kam ty kable s těch zadních patych dveří vedou.někam stropem.jestly to nebude přerušene někde v tom ohybu jak se dveře zavirají a otevírají buh ví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem ho promazal a nic.vytahla jsem celi mechanizmus ven a na nabíječce funguje.asi tam nejde štava.kam ty kable s těch zadních patych dveří vedou.někam stropem.jestly to nebude přerušene někde v tom ohybu jak se dveře zavirají a otevírají buh ví

Ja som mal presne to iste minulu zimu ked mi zamrzol zamok. Po rozobrati a precisteni vsetko fungovalo az na ten motorcek . Ale na baterke isiel. Vyzera to tak ako keby si central zapamatal BAD stav a aby "ochranil" motorcek do neho nepustal prud. Podarilo sa mi ho rozbehat tak ze som mu rucne pomohol ked som zamikal a odomikal a asi na 5-6 krat sa rozbehol a funguje bez problemov. Aby si mohol zamikat s otvorenym kufrom musis odpojit osvetlenie kufra. Tot moja skusenost. Vela zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mám problém nejdou odemknout 5 dveře central odemkne všechny ostatní ale v patých to ani necvakne, nejdou odemknout na dálku ani klíčem.

Poradí někdo ?? rozebral jsem plasty pokoukal po tahlech atd... ale nejspíš to bude v elektrice, možná spínač nevím...

Dík za každou odpověď !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...