Přejít na obsah

Zimní pneu


Paolo.007

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

A co ta sirsi guma dela spatne?  Predstavte si ze jedete po ujetem snehu/ledu kterej je posypanej sterkem, s uzkou gumou mam mensi kontakt se silnici a tim padem se guma min chytne posypu. Pri hlubokym snehu a /ne)sednuti na bricho je to stejny jako s lyzema a botama, co se propadne rychlejs a proc? ;-)

 

Na vode respektive hlubokejch kaluzich je to jasny, tam se uzka guma prirzne spis nez siroka = mensi riziko aquaplaningu. Jenze kaluze jsou i v lete a tam si zase davate co nejsirsi gumy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soudruzi z OAMTC spravili koli tomu aj test, tu je v slovencine http://www.pluska.sk/plus7dni/autoforum/uzke-alebo-siroke.html

 

vytrhnem par zisteni:

 

Namerané hodnoty boli celkom jednoznačné. Širšie pneumatiky sa oveľa lepšie správajú na suchu aj na mokrom povrchu, no treba pri nich rátať s väčším rizikom akvaplaningu

 

Pri pneumatikách so šírkou 225 mm prišlo k akvaplaningu už pri rýchlosti 69 km/h, no pri najužších až pri osemdesiatke.

 

Brzdná dráha, pri ktorej auto zastavilo z rýchlosti 100 km/h, bola pri širokých 18-palcových pneumatikách 35,8 metra, no pri najužších 15-palcových 41 metrov. Rozdiel približne 5 metrov bol aj na mokrom povrchu. 

 

Úzke pneumatiky na tom boli presne naopak - sú komfortné, tiché, ekonomické, ale majú jednoznačne horšie vlastnosti na suchu, ako aj za mokra.

 

V našich zemepisných končinách sa sneh vyskytuje naozaj len občasne a jazdíme skôr na suchom alebo vlhkom povrchu. Na ňom sú - okrem extrémnych situácií - bezpečnejšie širšie pneumatiky.

 

Teraz spochybnite urcite aj sudruhov z Rakuska :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sudruhov z Rakouska určitě nezpochybním,ale kde tam je něco psáno o sněhu?Teda krom toho,že se u nás vyskytuje jen občas?Že je široké pneu lepší za sucha a za mokra a auto je stabilnější o tom tu nikdo asi nepochybuje,ale bavili jsme se snad o sněhu ne?A ty jsi psal  jestli mluvím z vlastní zkušenosti.Napsal jsem ano a za tím si stojím.Já netvrdím,že se širšími pneu kopec nevyjedu a nebo že se neudržím na cestě,ale tvrdím,že mnohem lepší to je na užších pneu.Samozřejmě je to pouze můj názor,který nikomu nevnucuju.Nicméně opravdu nezpochybňuju to co jsi zde citoval z výsledků rakouských soudruhů.Ostatně je to asi celkem jedno.Každý je zvyklý na něco jiného a je to pouze o pocitech.I já děkuji za tvůj příspěvek.Byl poučný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes sundal své krásné Kumho čumák a Nokian zadek 235/45/17 ... klucí já se nikde nezahrabal, nikde jsem netancoval, na horách jsem ani řetěz nepužil, a když na dálnici bylo ošklivo, jel jsem v tom rychlém pruhu. /ale na supa patří 225 - jen jsem je měl z bmw/.

 

Ono záleží jakou máš gumu a jak si ji nafoukáš! Jestli tam máš protektor Pneu Vraník a máš to přefoukané, tak to tancování chápu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

bože já tu čtu některé postřehy.., no nic..., důležité je mít nové gumy..., co naplat pánové, že máte na gumách 7mm vzorku, ale guma pamatuje ještě Havla prezidentem. Pokud by jste bydleli na horách jako já.. zjistíte, že gumy se rozdělují do 2 kategorií - 1) co fungují - 2) co vypadají dobře na ráfku. není ani pravda., že zadokolky fungují jen s pneu za 10-15tis kus.., taky jsem na bávo cpal sotozera a alpiny...a k ho*nu....skončil jsem kde...? u sava eskymo s3 na bmw e61.., vyjel jsem vždycky všude, ba naopak jsem spředjížděl i zapadlé auta za kterýma jsem byl nucen zastavit v kopci. Další nesmysl je ten že užší guma lepší. Logický příklad..., s čím se rozjedeš líp do kopce 195 / 225..? jasně 195 se přece líp prořízne do sněhu = budu tam do jara :-)) uvědomte si.., že ten superb je už kus auta a i ta guma musí zabrat určítou plochou :kol-24:i na supovi budu jezdit zimní pneu 225/45/17....(dyť ta guma stojí nová 1800,- to se dá zkousnout) přiložím pár fotek...


 


na mercedesu matador mp59-nordica


na bmw sava eskimo s3


 



post-84773-0-32958700-1381185955_thumb.j

post-84773-0-77202300-1381186026_thumb.j

Editováno: , autor: rooc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10-15 tis ks?To je guma na co?Minimálně na X6 ne?Každý má zkušenost s něčím jiným.Někdo s užší a někdo se širší.Já to taky nepsal jako nějakou studii,ale ze své zkušenosti.Tady se lišíme,ale v žádném případě ti to nevyvracím.Pocitově se ti jede líp na širších ok není problém.Ono asi taky na nějakých 30mm rozdíl nepoznáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to taky dost o řidiči a o citovce v rozjezdu, plus teda alespoň nějakej vzorek, já mám na zimu klasiku za rozumnou cenu barum polaris 3 loni nový a v zimě na orig. r16 205/55 a nikde mě nenechali a to jezdim na slovensko k tchýni kde je fakt sněhu dost a na chatu v krkonoších a pohoda, 17 letní si nechci v zimně kur....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil auto už se sadou zimních gum SAVA ale dvě jsou totálka sjeté a dvě jsou funglovky, ty sjeté jdu příští týden vyměnit za MICHELIN ALPIN A4. Bydlim v Beskydech a co jsem tak zjišťoval tak Continental TS850 nebo Good Year ultra grip 7+ jsou prý spíše více na dálnici, proto jsem se rozhodl pro Michelin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podívejte se na reprízu dnešního Autosalonu na primě. Sice tam říkají i kraviny, ale základní pravidla na výběr zimáků jsou tam řečena

P.S.To video a ty fotky od ROOC nějak nechápu. Jízda v autě, hudba a sníh, pěkný a co? :kol-32:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...