Přejít na obsah

O1 kombi zadní boční okno zatéká


Dafe

Doporučené příspěvky

No ja by som dal dolu plasty stlpikov a uvolnil "stropnicu" na tej strane kde to zateká, aby bolo vidiet na skrutky kde sú upevnené hagusy aj plasty okolo zadného okna. Zavrel auto a išiel by som hodne "pokropit" auto. No a potom šup dobnutra a sledovat odkial voda prichádza. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dafe:

No tak sa chod opytat niekam do autoskla kolko by to stálo. Ja som to tiež riešil a pýtal v autoskle ale som sa zhrozil nad tým kolko mi narátali že to bude stát. Pri vyrezávaní sa na 90% poškodí aj tá lišta čo je nalepená vonku na skle, tak treba rátát aj s tým. A mna potešili, že pri vyrezávaní toho skla može prasknút a bude treba nove. Preto som si to pretesnil sám.

Odplastuj to celé a okno tmelom z vnútra celé dokola pretesni a bude to OK. Ale použi na to špecialny silikon ktorý dobre lepí sklo aj lakovaný plech kasne. Niečo také ako som dával ja. ;)

Ked pretesníš iba kúsok to nepomože. Nevidíš pokial je to odlepené a ked príde voda, nájde si skulinku kde nový lep končí. Pretesni to celé!

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beduin:

Dnes sem volal do autoskla Liberec a řekli mi to co ty píšeš, že odřezat sklo je problém bud se zničí lak na autě nebo tu gumu co je na tom okně , cenu mi řekli za to přelepení cca 1500,- až 1800,- Kč, tak to o víkendu zkusím sám olepim to celý a doufám že budu mít už klid .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olisoft:

To sklo vyrezávajú tenkým ocelovým drátom. na jednom mieste urobia dierku do tmelu, prestrčia tadial drát, jden človek tahá drát vnutri auta a druhý tahá vonku a kopírujú obvod skla. Drát prereže ten tmel. Lenže sklo je okroti karosérii "utopené" tak ten chlap čo to tahá vonku, ked bude drát tlačit na kasnu, tak doškrábe lak a ked chce ochránit lak a bude drát tlačit na sklo, tak doreže gumové tesnenie okolo skla a takisto doreže aj tú okrasnú lištu čo je na skle prilepená. Ešte je tretia možnost, zobrat kladivo a dat ranu do skla. Nepoškrabe sa lak, zachráni sa aj lišta, no ale sklo bude v prdeli lol . No preto upozornie, že sa niečo pritom zniči. Bud lak na aute, alebo tesnenie a lišta, alebo sklo ;)

Ked som im ja navrhol variantu štvrtú, teda nič nerezat, len to z vnutra podlepit, tak s tým nesúhlasili, že to sa nedá a neni to ani možné tak urobit. Preto ma to naštvalo a urobil som to, čo bolo podla nich nemožné a podlepil som to z vnútra a drží to super. Stálo ma to zlomok z ceny čo mi chceli oni naúčtovat. ;)

Dafe:

Kludne sa do toho daj. Z vnútra medzi sklom, povodným tesnením a plechom kasne je dostatok miesta na natlačenie lepiaceho silikonu. Na skle je po okrajoch tá čierna farba, tak to nebude ani z vonku vidiet, že je tam dalšia vrstva silikonu. Len to poriadne pred lepením poutieraj od prachu a bude to OK :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmmm, no když to tak čtu, tak se musím smát. Na vyřezávání autoskel je takové moc šikovné elektrické ruční nářadí a tím to jde jako po másle. Je to přímo na to určené a celá sada obsahuje různé nástavce právě na různě uložená skla. Cena za takové zařízení není nízká, ale pro servis je to celkem nutnost... ikdyž možná je lepší strašit zákazníky poškozením všeho možného než mít pořádný vercajk ;) ;) ;) a dělat svou práci dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...