Přejít na obsah

Motorový olej


Amos

Doporučené příspěvky

hony: no ten tvuj nazor nema smysl vubec.... nedko chce at auti slape jak ma tak radsi pra korun priplati... jo a felicie nejede? no tak to sem se dnes asi tech 100km prepravil telepaticky i s autem.. :t

Nejede-nejezdí:autor píše,že toho moc nenajezdí!Já jen že je toho oleje škoda,kor když ho mění jednou za tři roky!!!!!Když chce aby mu auto šlapalo jak má,tak ať dává novej mogul 15W-40 každej rok.Ale pro mě za mě,jezděte si třeba na 3roky starej friťák lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Potřeboval bych poradit, jestli do felicie r.v. 1998, motor MPI 50W, mám dát olej Mogul Felicia. Teď tam tam mám minerální olej Pennzoil turbo 15W 40. Jde mi o to, že najedu za rok asi 2000 km a nechci měnit olej po roce, ale až po 3 letech. Nevím jesti, když oleje když oleje Mogul jsou vyrobeny z horší ropy, která obsahuje hodně příměsí, by to nebylo na úkor trvanlivosti oleje. Také nevím, jestli by byl lepší Mogul GX nebo Mogul Felicia a jak se tyto oleje od sebe liší. Nebo jestli by nebyl lepší Mogul GX PRO. Jezdím už velmi málo, někdy nejedu třeba několik měsíců, jezdím ale v létě i v zimě. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kde jsi vzal, že oleje Mogul se vyrábí z horší ropy atd.! Olej se má ve felině měnit každý rok nebo po 15 tisících km. Olej prostě sám stárne. Dát každý rok 500,- Kč na výměnu oleje si myslím, že není tak moc, táta taky dává Mogul Felicia a nikdy žádnej problém.

Při nájezdu 2000 km za rok bych možná uvažoval o prodeji auta a využívání taxíků a smluvních přepravců osob. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kde jsi vzal, že oleje Mogul se vyrábí z horší ropy atd.! Olej se má ve felině měnit každý rok nebo po 15 tisících km. Olej prostě sám stárne. Dát každý rok 500,- Kč na výměnu oleje si myslím, že není tak moc, táta taky dává Mogul Felicia a nikdy žádnej problém.

Při nájezdu 2000 km za rok bych možná uvažoval o prodeji auta a využívání taxíků a smluvních přepravců osob. ;)

Díky za názor o těch olejích jsem to vzal tady: :)

<http://www.mjauto.cz/newdocs/oleje.htm#Minerální%20oleje>

Může to být taky taky jen domněnka autora nebo reklamní věc.

Chápu tvůj názor o nevyužití auta a vím, že se to finančně nevyplatí. Ale dřív jsem hodně jezdil, teď po 10 letech to auto má tak malou hodnotu, že by se mi to nevyplatilo prodat. Taky by bylo nespolehlivé se obracet na cizí lidí kvůli převozu. Ale obecně s tebou souhlasím.

Vím, že se olej má měnit každý rok, ale jsou na to různé názory, spouta lidí mění až po najetí kilometrů za dva i tři roky. A právě proto, že se mi auto nevyplatí, nechci zbytečně nebo preventivně do něj vrážet prachy. Jestli trochu zkrátím životnost motoru mi nevadí, když stejně ji nevyužiju. :) Čili mě zajímají názory lidí na tuto věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

S tím olejem je to pravda,15 000km nebo jeden rok podle toho co nastane dříve. Je fakt že jezdíš hodně málo,ale opravdu stárne tahá do sebe vzdušnou vlhkost.Je lepší tam dát 15W40 nějaký obyčejný a vyměnit ho nejpozději do rokaapůl max. než 5W40 Značkový a měnit po třech letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Značku bych neřešil. Pokud olej slpnuje specifikaci a neni to no name z marketu, neni co řešit. S našima auta nezávodíme. Nalej tam polosyntetiku, a olej vyměn po 15 tis. Dokad tam olej je.... myslim že měnit olej každej rok je házení perel sviním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Značku bych neřešil. Pokud olej slpnuje specifikaci a neni to no name z marketu, neni co řešit. S našima auta nezávodíme. Nalej tam polosyntetiku, a olej vyměn po 15 tis. Dokad tam olej je.... myslim že měnit olej každej rok je házení perel sviním.

perel sviním ... :-)

já bych tam dal taky 10w40 rok max dva

ale raději bych ho vyměnil po 10ti 15 = chudák motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé jsem rád, že se tady rozpoutala diskuse na téma olej, protože teď právě tento problém řeším.

Chci vlít do své felicie Castrol 0W30 nějaký Longtech

proč jsem se tak rozhod?

četl jsem, že když je auto využíváno převážně na krátké tratě, tak že se jednak zkracuje perioda výměny oleje, ale zároveň klasický 10W nebo 15W olej nemaže hned po nastartování, ale trvá až nekolik sekund než se dostane všude a než se uděla film. Takže jsem vyhodnotil, že jelikož jezdím vyloženě krátké tratě a skoro pořád na studený motor, tedy i olej, tak že pro mě bude nejvhodnějsí 0W.

Je to na felicii možné?

Teď když mám olej koupený, ale nevyměněný mi kolega řekl, že je to stejně blbost, že s tím hned zaseru filtr a že to nepojede. A navíc, že ten olej uvolňuje karbon a že bude po 2000km znehodnocený. Dá se motor něčím před výměnou propláchnout?

díky za radu a názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že si založil na to nové téma, když ti v předešlém nikdo neodpověděl. Taky by bylo dobré napsat co máš za motor, to je asi pro výběr oleje dost důležité, nemyslíš? Jinak 0W-30 do felicii je dle mě blbost. Moc řídké a zbytečné. Pokud plnou syntetiku tak max. tak 5W-40 ale hlavně dodržet specifikaci výrobce, to je asi to nejdůležitější. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motor mám 1.3 mpi, 1998

řídky je, to je pravda, vycházel jsem z mého stylu jízdy - neustálé krátké tratě, kde se motor opotřebovává víc než obvykle a studené starty jsou pro něj zabiják. čet jsem, že u 15W olejů trvá snad až 20s (v zimě) než je motor dobře mazaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chceš něco řídšího do feldy dej 5W40

0W30 je do starodávného motoru 1,3mpi dle mě totální blbost

jo jo, jen jsem zapomněl dodat, že motor je vekove stary, ale je tam najeto realnych 53 tis. km. auto dlouho stalo,...

podle vasich reakci to tak vypada, ze olej jeste prodam v bazaru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, jen jsem zapomněl dodat, že motor je vekove stary, ale je tam najeto realnych 53 tis. km. auto dlouho stalo,...

podle vasich reakci to tak vypada, ze olej jeste prodam v bazaru

pod označením "starodávný motor" se zřejmě skrývá narážka na fakt, že tento agregát konstrukčně vychází z motoru ze Škody 1000 MB, takže pokud si připočítáš i léta vývoje, tak se dostaneš na pěkných 50 let. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám za to,že od výrobce je předepsán olej 15W-40. Tento olej jsem používal celou dobu,než jsem Feldu(r.v.1997 1.3 MPi 50 kW) vloni v prosinci prodal. Měla najeto 120000 km a nežrala ani kapku oleje. :palec2: (Jo a úplně přesně to byl Castrol GTX3 15W/40)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...