Přejít na obsah

Motorový olej


Amos

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...

Pruplach je zbytecny. Jen poradne vypustit ten Starline, Ja vzdy kdyz vypoustim olej, tak necham klidne 20min vykapat a pak tam naliju tak 2dc noveho oleje, ktery motorem protece a pokazde sebou vezme jeste cerny olej, ktery je videt jak pri vytekani zacne svetlat. Vic bych nad tim nepremyslel.

Ja jsem zastancem znacky Mogul. Da se sehnat pomerne levne, a jedna se o hodne kvalitni olej.

Staceny ze sudu Mogul GX-FE 10w40 se da sehant klidne kolem 90kc za litr. Takze neni co resit.

A jen tak pro predstavu, ze olej Mogul je vysoce kvalitni uvedu jeden priklad.

Na sluzebnim Seatu Cordoba 1,6 na LPG je tento olej pouzivany dle mechanika 8let. A auto ma pres ruzne poruchy a odejiti prevodovky,3x spojky,nejaky ten ventil,starter a dalsich spotrebaku najeto pres 650tis km. Motor je porad origo stav, bez zadne generalky atp. Sranda je v tom, ze tech 8 roku jezdi na Mogul GX 15w40. Takze jak je videt, tak i normalni mineral od Mogulu je vysoce kvalitni :palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj Škodavaci mam problem,už dva roky sem měnil olej u stejneho mechanika který mi dal do felicie 1,3 mpi r.v. 1997 olej Starline 10W40 a v servise v Brně mi řekli že je to nejhorší olej!! Jaky je vaš nazor a jaky mam dat olej ted aby se nic nestalo řekli mi že když dam lepší olej že se tam muže něco rozpustit! děkuji za radu je na čase měnit olej tak se ptam jaky koupit! a ještě jedna věc mam svíčky brisk super D15YC mužu je tam dat? strašně děkuju za odpovědi

Zdravim, s olejmi Starline nemam skusenosti ale pokial splnaju vykonovu specifikaciu A3 danu vyrobcom pre Feliciu tak uplne vpohode. Co sa tyka rozpustani usadenin pri pouziti kvalitnejsieho oleja tak podla stranky www.oleje.cz je to len mytus a mohlo sa to stat pri olejoch z pred 20 rokov ale s dnesnymi urcite nie. Sviecky brisk super D15YC z vlastnych skusenosti na feliciu neodporucam - horsie startovanie a podozrivo rychlo nanich ubuda z elektrod, sviecky Champion ktore sa davali pri vyrobe su super ale uz sa zrejme nevyrabaju lebo sa nejako ponich zlahla zem... osobne pouzivam NGK BKUR5ET-10 su trochu drahsie ale 50tis km mi frcali bez problemov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jak napsala většina lidiček, neni důležitý olej ale interval takže 10 000km a nebo rok.Jinak výrobky starline jsou nejlevněší ale někdy nepaují- třeba já koupil papírovou vložku (olejový filtr do Fabie) která se musí nacvaknout na víčko a just nešla tak jsem běžel pro Filtron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem dal feldu pryč při 210tis. km před 2 roky a poku vím jezdí doteď, olej jsem vždy dal 10W40 většinou MOGUL jen po 15tis. a když byl v hypernově v akci za 400,- tak jsem ho i v předstihu přihodil k rohlíkům, proplachování a k čemu? Olej jsem vždy měnil po delší jízdě a nechál pár minut vykapat a mezitím jsem vyndal starý filtr a dal nový. Někdo tu hanil brisky, měl jsem taky jednou lepší a dražší svíčky s výdrží 60 tis. ale po necelých 50 musely rychle ven byly úplě vypálené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čau pane na tohle tema ti rad poradim protože jsem řešil podobny problem a muj mechanik mi poradil nat do motoru pantrol 10W40 je to olej ktery snese vše a je za rozumnou cenu mam ho ve felite 4 roky a to delam vymenu každy rok na podzim a ja vše naprosto ok a sam doporučuji nedivat se na kilometry ale na stzav oleje na barvu a podobně když tak zavolej mi a mužu ti poradit jsem sam mechanik :) 603 738 643 moje čislo a ozvi se :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím pánové. V návodu k obsluze ŠKODA Felicia je pro motor 1,3 MPI uvedeno množství motorového oleje při výměně 4 litry a při výměně motorového oleje a filtru 4,5 litru. Nevíte někdo zda těch 4,5 litru je plná náplň až po horní rysku? Stačí při výměně motorového oleje a filtru použít pouze 4 litry oleje? (olej budu objednávat z e-shopu a nevím zda budou stačit 4 litry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

zrovna jsem to včera dělal a nalil jsem tam prěsně plnou 4l oleje Mogul extreme 15w40. A hladnina je presne uprostred.

Díky za info. A měnil jsi teda olej i filtr? Olej už mám doma Mogul extreme 15w40 - 4 litry. Takže pokud je hladina oleje po výměně oleje a filtru uprostřed měrky mezi MIN a MAX není co řešit a 4 litry oleje úplně stačí. Původně jsem chtěl oleje koupit víc, ale motor neteče a ani nežere olej, takže by to bylo zbytečné. 4 litry budou úplně stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravím vespolek,v lednu jsem měnil olej na feldě 1.3 mpi z roku 1996.Protože mám dobré zkušenosti s přísadami LM,zkusil jsem tam dát rovnou olej http://www.oleje-aditiva.cz/liqui-moly-motorovy-olej-mos2-leichtlauf-10w-40-5l.Tu 10 protože auto stojí i v zimě venku a dcera,která s ním teď jezdí,se hlavně strká po Praze.A ten mos2 kvůli studeným startům a protože tomu věřím,po předchozích zkušenostech.Včera jsem měnil gumy a při té příležitosti jsem kouknul na spotřebu.Takže většinou po Praze na zimákách za 5.7l.A dcera jezdí půl roku,takže na tu kombinaci si myslím,že je to slušná spotřeba.Sám jsem jezdil kolem 6 l.Motor olej nežere,tak jsem spokojen s olejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...