Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP


Igor

Doporučené příspěvky

David, nenechaj sa odbiť, v materiáloch k tomuto flashu sa píše, citujem "V diagnostice ŘJ motoru není uložena žádná závada". Takže nerozsvieti sa ti žiadna kontrolka, ani cez diagnostiku nezistia žiadnu závadu...

Kde si bol, v ktorom servise? Kľudne napíš, zariadime im kontrolu plnenia štandardov :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim . .tak jsem se po přečtení této diskuze zajel mrknout u nas v Žatci .. do škodovky .. a ono se to fakt dela .. :) .. no ale ten kravaták byl ze me docela paf od koho to vim . .ze je to interni zalezitost ... :). .. tak uz je zima .. ale na jare .. s lepsi teplotou tam jdu taktez ...

mate nejake vzkusenosti se spotrebou ?? upozornil me na to ze bude vetsi . diky za vzkusenosti ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol v servise, ze potrebujem flashnut RJ motora a pozerali na mna... CD-cko este nedostali, ked som im povedal o ONLINE FLASH-i to oni nerobia.... Chcem sa spytat ma uz niektro novy flash v zapadoslovenskom kraji a v ktorom servise mu to robili. Budem to musiet dat spravit tam kde to vedia... ked v KN to nezvladaju :-(

Dik za odpovede Dragon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David, nenechaj sa odbiť, v materiáloch k tomuto flashu sa píše, citujem "V diagnostice ŘJ motoru není uložena žádná závada". Takže nerozsvieti sa ti žiadna kontrolka, ani cez diagnostiku nezistia žiadnu závadu...

Kde si bol, v ktorom servise? Kľudne napíš, zariadime im kontrolu plnenia štandardov :punk:

Prosím tvoj názor:

mám síce FI HTP12V BME ale mám RJ ....023D ("nová") (MR2007) . Reklamoval som pri ročnej prehliadke že motor "niekdy" po studenom štarte nejde dobre. Keď sa chcem rozbehnúť musím pridať ovela viac plynu, potom sa chytí a zase musím ubrať aby nereval, na to on nestíha zareagovať a nejak sa to rozkmitá že nestíham polohou plynu udržať určité otáčky - pri rozjazde. Ako keby šiel bez "sytiča". Vysvetlil som to strašne ale snáď pochopíte. V servise nenašli problém... Je to tento prípad?!?

Vopred dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám flashnuté už tiež, zatiaľ môžem povedať toľko, že nad 15*C to už naozaj štartuje bez problémov. Ale na problémové štarty pri 20*C si musíme počkať do jari.

Dragon: Situácie ja taká, že aj keď je v materiáloch napísaný online flash, robí sa offline. Ak nemajú CDčko, tak nech kontaktujú importéra, ktorý zašle súbory pre spomínaný flash emailom. Stačí len napáliť a vložiť cdčko do VASu. Celá operácia trvá cca. 20 minút, takže nič strašné.

Mode: Veru na tvoju RJ s indexom D flash nie je - je len pre RJ bez indexu, alebo s indexami B alebo J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Witam,

przepraszam ale nie znam Czeskiego, ale to chyba nie wielki problem. Mam skode fabie II od 06-2008, w lecie miałem problem z zimym motorem, nie dobrze zapalał, zobaczcie filmikSKODA COLD START , Napiszcie co myślicie czy to może jest problem z tym flash`em, bo w polsce serwis nie wie o co chodzi.

pozdrawiam

Sorry but my Czech language is not so good. I have Skoda Fabia II from june 2008, so this summer I Had some troubles with cold start, you can see at youtube.

Navštivte můj web

So please let me know if it could be reason of wrong software in motor steering module. Polish service don`t know what is wrong, they says that everything is ok. Im crazy with it.

Pozdrawiam

Doplnený preklad:

Prepáčte moja čeština nie je dobrá. Mám FII od júna 2008, v lete som mal problémy so studeným štartovaním, môžete si ich pozrieť na Youtube (link vložený). Dajte mi prosím vedieť, či to môže byť dôsledok zlého softvéru v RJ motora. Polské servisy nevedia, čo je zle, vravia, že všetko je v poriadku. Už sa z toho zblázni.

Editováno: , autor: Igor
Doplnený preklad / Translation added
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcin, according the Youtube link you've posted I think your problem is exactly the same as described in the official statement from Skoda. The ECU flash will help you to get rid of that cold start problem. You have to visit a Skoda authorised service, report this problem and they should do the flash. In case they will not be helpful again, provide them the VIN code of your car and tell them to use ELSA - the case id is 2019104/1 (or 08/70). This is the only information they need to know and is enough to help you!

Preklad:

Marcin, podľa linku na Youtube je tvoj problém presne ten, ktorý je popísaný v oficiálnych materiáloch od Škody. Flash RJ motora tento problém pomôže odstrániť. Navštív autorizovaný servis Škoda, ohlás tento problém a mali by ti ten flash spraviť. Ak by ti znova nepomohli, poskytni im svoj VIN kód a povedz im, aby použili ELSU, číslo prípadu je 2019104/1 alebo 08/70. Toto je jediná informácia, ktorú potrebujú vedieť a je postačujúca na to, aby tvoj problém vyriešili!

Editováno: , autor: Igor
Doplnený preklad / Translation added
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...