Přejít na obsah

Motor 1.2 HTP


Igor

Doporučené příspěvky

Blacky: No neviem, bol som pri viacerých autách, keď sa to robilo, a 5 minút to rozhodne nebolo. Samotný proces flashu, teda stav "0%" po výbere položky v menu až po stav "100% Hotovo" trval minimálne 20 minút... Flash sa robil z dátového CD, cez VAS5051 a samotný súbor s obsahom flashu má 458kB (celkovo je ich 6, pre rôzne verzie RJ).

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma niekto skusenosti s rozdelenim bloku motora kvoli vymene piestov,lebo v DP som nikde nenasiel ziadne info.Znamemu sa stretli piesty s ventilmi a jeden ventil odtrhlo a rozbilo piest.Auto r.v.01.2009 naj.cca 4000 km dovoz D.Potreboval by som aspon momenty na spodok motora,ak niekto ma.Dik za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak má samotný flash necelých 0,5MB a rýchlosť cez diagnostickú linku je cca 10kb/s, tak nahratie a verifikácia softu vychádza približne na tých 20min.

Neviem ako je to v skutočnosti, ale myslím, že Cimbu prehráva iba dátové mapy motora podľa ktorých sa riadi vstrekovanie (zapaľovanie), nie samotný software, ktorý vykonáva riadenie. Zato v Škodovke asi prehrávajú aj komplet riadiaci soft, kedže všetok software obsahuje chyby a dúfam, že ich postupne opravujú :) Tento riadiaci soft sa vo všeobecnosti musí prehrať celý, nie len nejaká jeho časť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak to jsem zvědavej, za jak dlouho to opravdu udělají. Celý dopoledne se mi zdá opravdu moc dlouho. :kuk::feve:

Tak jsem dnes byl na přeflashování ŘJ trvalo to zhruba 30minut a bylo hotovo. Zítra se uvidí, až vytáhnu auto z garáže, zda to bude v poho.

Přijímací technik mi říkal, že to dělaly zatím na dvou autech přede mnou, takže kdo ví kolik lidí s touto závadou ještě jezdí.

Editováno: , autor: Marek1806
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsade pisu, ze tie motory sa nedaju rozoberat, teda spodky, opak je pravdou, daju... kamaratovi sa stalo nieco podobne ako popisujes, normalne sa to rozobralo, piesty zohnali druhe, skompletovalo, auto nabehalo odvtedy asi 140 000km a sluzi stale, nic sa nestalo, nerozpadlo a su tomu uz 4 roky... takze vsetky tieto keci typu jedna pani povedala neber vazne, mozem skusit este zohnat tie dotahovacie momenty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma niekto prosim vas skusenost na 2 fabii z automatickým siticom rano mi navrči fabka na 900 otacok a poobede ked je na slnku celý den sa automatický sitič zapne niekedy sa zapne aj rano za studena ale len občas soft bol už v aute aktualizovaný :feve:

takže moja fabka je ta najslabsia 1,2 44 kw tušim:-))BBm typ motora

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Před pár dny bylo auto taktéž na přehrání SW kvůli studeným startům.Auto po přehrátí SW při studených startech ,drží otáčky už v pořádku,ale zase se ukázala vada druhá.Když nechám auto parkovat čumákem z kopce,ráno nastartuju a na volnoběh to nechám jet,tak otáčky zase lítaj jak pomatený,ale pokud nechám auto v rovině,tak na neutrál to nic nedělá.Dodávám,že tohle sem před new SW neznal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přeflashování se asi nebude zdarma provádět i po skončení záruky, že?

Motor občas po startu má zvýšené otáčky (tak 1100 místo těch 900), má takový divný zvuk a lehce se třese, ale že by měl tendenci ke chcípnutí, to se mi zatím nezdá

Tak se mi do toho přehrátí nechce, aby se to třeba nezhoršilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dělá to samý mně. Dneska jsem byl v servisu, ale samozřejmě jsem se na tohle zapomněl zeptat, ale v pondělí tam

jedu znova, tak se zeptám, jestli to vyřeší přehrátí nového SW. Pokud by mi to udělali, tak napíšu, jak se chová auto

po tom.

P.S. Teď jsem si všiml, že se to týká 1.2 a já mám 1.4, ale přesto to potom napíšu, ale do vlákna o 1.4.

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, mám problém s roomsterem 1.2 HTP. Nevim presne kod motoru. Problem se projevuje jako nepravidelny chod(jako by vynechavali valce), a obcas to chcipne. Napíchl jsem to na vag, a vypadly tyhle chyby:

Sobota,07,Listopad,2009,17:48:13:21652

VAG-COM verze: SVO 704.1

Adresa 01: Motor

Objednací èíslo øídící jednoky: 03E 906 023 J

Systém a/nebo verze: SIMOS91 1.2l 4V 0808

Kódování: 0000031

Èíslo dílny: WSC 73430

2 závad nalezeno.

16556 - rada valcu 1: system odmerovani paliva: system prilis bohaty

P0172 - 007 - zkrat na kostru - Sporadická

info o závadì:

Napìtí: 0.860 V

Napìtí: 0.840 V

Lambda: 0.0 %

Provozní stav: 00001000

16686 - valec 2 zjisteno vynechavani zazehu

P0302 - 006 - zkrat na plus - Sporadická

info o závadì:

Otáèky: 2752 /min

Váha vzduchu: 174.4 mg/str

Teplota: 88.5°C

Lambda: 0.0 %

Otáèky: 4352 /min

Váha vzduchu: 261.6 mg/str

Teplota: 88.5°C

Lambda: 0.0 %

Readiness: 0010 0001

Podle diskuze se problem s kolisanim resi pomoci update sw, ale nikdo nerikal nic o chybach.. me to hazi hned chyby dve a zdaj se docela zasadni..

Na co bych se měl zaměřit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Ahoj. Necháváte si to tou wapkou čistit v autorizovaném servisu? Kolik to tak přibližně stojí? Já si myslim, že jednou za rok

po zimě by to mohlo být dobrý. Zatím to čistím jenom tím hadrem, ale všude se nedostanu a nějaká sůl tam určitě zůstane.

Jo,já to vždycky jak skončí zima umyju wapem a pohoda.Akorát je třeba na benzínech dávat bacha na cívky-pak to pokud možno vyfoukat vzduchem.Německý auta nemají problémy s vodou.Horší je to s italama a francouzama. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uaaaa Thorin tady psal, ze se ti motor spini, protoze "ti tam chodi kuny a ty si pred vstupem do obyvaku pacicky neocistej, tomu ver" :smich: bylo to tedy psany slovensky.

sorac trosku zmatene sem klikal a smaznul sem to

Přesně tak,jak to je tam tak strašně od bahna,tak tam lezou kuny!A někdy si tam nanosí žrádlo a hodují tam ;) Tedˇjsem dělal passata a byl tam ožvejkanej rohlík.Návod jak se tomu bránit existuje-je tu na foru o tom téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...