Přejít na obsah

Nejde Vám sundat kolo z nápravy?


jarda.jezek

Doporučené příspěvky

Ahoj, taky jsem měl problém se sundáním zadního levého kola (vždy jsem prostříkl odrezovačem - povolovačem zarezlých šroubů, kopnul do kola a posunulo se, takto postupně jsem dostal kolo ven. Problém ale je, že tomu kolu se moc nechce na náboj ... 

 

Teď mi dokonce začalo hučet. Nicméně ložisko bude OK, protože kolo se "nevyklá", když jej zvednu.

 

Mám to nějak zbrousit, nebo bude stačit smirkovým papírem obrousit kolo a dosedací plochu, kde kolo nasazuji a následně promazat vazelínou ???

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tam originál ALU. Přebrousit plochu na ALU disku nebo na náboji a nebo obojí ??

 

Vyšší teploty, to je do kolika cca ? Stačí smírkovým papírem ?

 

Děkuji

 

EDIT: Tak jsem to vzal smirkem, očistil pořádně, namazal vazelínou, ale pořád to hučí ... Možná méně, ale je to třeba jen placebo efekt. Může být vadné ložisko, i když se mi to kolo "nevyklá", když ho zvednu ? Jinak kolo už jde nasadit/sundat stokrát lépe.

Editováno: , autor: Kovysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mishicko, ty jsi sežral celý svět, všechno víš a znáš hned napoprvé viď ? Nejsem automechanik, jsem samouk, nejsem ani kluk z vesnice/baráku, jsem z paneláku a k takovým věcem jsem se nikdy nedostal. Nemám garáž, ani pořádné nářadí, auto si sám spravuju prakticky na ulici nebo na odlehlém místě. Nářadí a ostatní věci taky něco stojí a musí někde být uskladněné, když jdu dělat s autem, beru si to co předpokládám, že budu potřebovat, ne každý zdědí plně vybavenou garáž po rodičích ..

 

Hučí ložisko, tím, že jsem to očistil od rzi, jsem si pomohl akorát to, že mi kolo jde sundat v pohodě, vazelínou jsem to také protřel. Nicméně jak říkám, dneska se bude měnit ložisko, tak uvidíme.

 

Každopádně i přes ty kecy typu "twl to jsou dotazy..." ti děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hučet ložisko může při přendání kola,bohužel.Občas se s tím v servisu setkáme.Prostě se nadlehčí jelikož jsou dvouřadé tak se uvolní a pak hučí,bohužel.

Jinak u škodovek a hodně u fordu se stává,že kola nejdou sundat,u škodovek kolikrát ani povolit šrouby a to byly dotažené na moment.prostě si někdy slitina hliníku a železo nesednou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 5. 2017 na 10:41, Kovysek napsal:

Mishicko, ty jsi sežral celý svět, všechno víš a znáš hned napoprvé viď ? Nejsem automechanik, jsem samouk, nejsem ani kluk z vesnice/baráku, jsem z paneláku a k takovým věcem jsem se nikdy nedostal. Nemám garáž, ani pořádné nářadí, auto si sám spravuju prakticky na ulici nebo na odlehlém místě. Nářadí a ostatní věci taky něco stojí a musí někde být uskladněné, když jdu dělat s autem, beru si to co předpokládám, že budu potřebovat, ne každý zdědí plně vybavenou garáž po rodičích ..

 

Hučí ložisko, tím, že jsem to očistil od rzi, jsem si pomohl akorát to, že mi kolo jde sundat v pohodě, vazelínou jsem to také protřel. Nicméně jak říkám, dneska se bude měnit ložisko, tak uvidíme.

 

Každopádně i přes ty kecy typu "twl to jsou dotazy..." ti děkuji za odpověď.

Tak číst evidentně umíš, tak kdyby sis to vygooglil už dávno...nebo ti přijde normální bouchat a kopat do kola pokaždé, když ho chceš sundat?

Anebo se holt drž toho, že ses z paneláku, bez garáže a bez heveru a jezdi do pneuservisu, tam mechanici jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu se s tebou tady hádat v technickém tématu, pokud mi chceš ještě něco, tak mi piš do S.Z., jako moderátor bys měl vědět, že to není na místě šířit flame v tech. tématu. Před každým dotazem/tématem googlím (taky mne googlování přivedlo k tomuto tématu...), ono každý problém je trochu specifický a má různé okolnosti, i když je někdy dotaz hodně podobný s jiným, je v určitých věcech třeba odlišný.

 

Problém se sundáním kola se mi objevil teď po zimě, řešil jsem X dalších věcí okolo, takže tyto poznámky jsou úplně mimo mísu, právě proto tady píšu, abych do toho kola kopat nemusel ....

 

Dlouho v paneláku nebudu, budu v blízké budoucnosti stavět dům, kde si v garáži vše potřebné zřídím. Rád si věci udělám po svém, protože s autoservisy nemám dobré zkušenosti .. 

 

Jak říkám, pokud mi ještě něco chceš, piš do S.Z. nebo si někdy dejme sraz a můžeme probrat osobně moje debilní dotazy a třeba se od tebe něco přiučím.

 

V 4. 5. 2017 na 12:30, cosby napsal:

Hučet ložisko může při přendání kola,bohužel.Občas se s tím v servisu setkáme.Prostě se nadlehčí jelikož jsou dvouřadé tak se uvolní a pak hučí,bohužel.

Jinak u škodovek a hodně u fordu se stává,že kola nejdou sundat,u škodovek kolikrát ani povolit šrouby a to byly dotažené na moment.prostě si někdy slitina hliníku a železo nesednou.

Tak to bude nejspíš tím, poslední dva týdny se na autě kola sundávala často z důvodu jiných oprav, tak asi proto. Děkuji za objasnění :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Je krásné vidět, jak toto téma čas od času ožívá a kolik lidí se potýká stejným způsobem s tímtéž.

Nicméně, doba pokročila, vloni jsem si koupil nová letní kola a tato dobře uložil na zahradě vedle garáže, nevěda co s nimi v jejich stavu a v domnění, že by se třeba za 2000 Kč mohly tyto originální disky Laurin a Klement prodat někomu na srovnání a přelakovani. Bohužel, nemohly.

Můj problém totiž vyřešil neznámý poberta v nezjištěné době někdy v březnu tohoto roku, který překonav jistě artisticky dva metry vysokou bránu mi ony zánovní kola odejmul.

Proto, pokud někdo náhodou narazíte na inzerát o jejich prodeji, poskytněte odkaz či fotografie. Porovnám je s vlastními a případně vyšlu na nákup nákupčí z místně příslušného oddělení policie ČR.

Mimochodem. Nové disky mají plastový mezikroužek, takže nepřirezají. Jak prosté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...