Přejít na obsah

nafta versus Benzín v Hoškovicích


octavia rrs

Doporučené příspěvky

Tak já sem napíšu takový souhrn názorů. Jen pro info základní školu jsem dodělal a ty dvě školy po ní taky :D

Na závodech, nad kterýma se tady vede debata, jsem nebyl, tak se k tomu nebudu vyjadřovat. Podle mě tam jezdí speciálně upravené vozy, co by neměli do normálního provozu.

Nemám nic proti naftě, na dlouhé cestování po dálnicích super. To je podle mě jediné pozitivum.

Vydávat TDi za vozy vhodná pro rallysport je blbost. Ty se hoděj tak akorát na ty sprinty a vytrvalostní okruhy. Jak by přišli rychlé vracečky, serpentiny atd.. je TDi v koncích. Síla tam sice je, ale v relativně úzkém rozsahu otáček. Naco mi bude 300Nm, když je mám k dispozici třeba 1500 otáček a pak musím řadit. Daleko rychlejší průjezd udělám s benzínem kde mám maximální moment v oblasti třeba 4500 otáček.Stačí si tady jen hrát s plynem.

Kdyby tomu tak nebylo, už dávno by jezdily nafty rallye.

přesně tak, stačí se podívat na VW, který postavil pár Golfů IV Kit car v TDI a nikdy žádný valný úspěch, na stejný auto v benzínu nestačili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty sračky okolo mě nezajímají, mě je fuk jestli vyhrál ten nebo ten.

Ti co vyhráli, tak jim patří gratulace ať je to jak chce.

Jelo Punto nitro nebo ne?

Punto jelo (a je) bez nitra, ma jen vetsi vstriky, Walbro pumpa, FMIC a doma upravena ECU, boost control 1.3-1.6bar.

Jen pro info co dela trakce pri rozjezdu: AstraF 2.0T - 14.259s/171,2km/h vs. EVO IX 12,632s/173,8km/h.

Editováno: , autor: PET007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hoši- oproti vám som tu nový -ale aj tak neviem o čo vám ide :help:! Ja Jasterovi v jeho úpravách fandím. Peniaze by som do toho osobne nemiešal - proste JasteR to má ako hobby a zrejme ho to teda baví. Proste si kúpil TDI a nejako sa to zvrhlo a začal ho upravovať :). Inak TDI za posledných desať rokov značne postúpilo a ako vidno z 24-hodinoviek dokáže s prehľadom zvíťaziť nad benzínom. Ja osobne mám radšej benzín, asi preto že TDI som ešte nemal ale minulý týždeň som išiel s OII TDI 103kW a bola to sila, takže nemal by som problém :)!

Já bych sem ty 24hodinový zavody netahal. Protože tam sou ty pravidla udělaný tak, že prostě benzin skoro nomá šanci. Kdyby byly stejný podmínky pro všechny, tak ta nafta bude mít těch 700-750koni, ale stejný benziny by měly 1700-2000koní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, stačí se podívat na VW, který postavil pár Golfů IV Kit car v TDI a nikdy žádný valný úspěch, na stejný auto v benzínu nestačili.

No me se zase staci podivat na znameho -Andre co jezdi s G TDi rally-vrchy CWC kde smele konkuruje benzinum v FWD...bezne dojizdi mezi prvnima, trba ted v Zaskali na 4tem a bez spery a nedavno na Kozakove dokonce prvni...., jezdi bez vahy vzduchu takze toci i 6t ot ,takze to bych dal taky do uvozovek...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me se zase staci podivat na znameho -Andre co jezdi s G TDi rally-vrchy CWC kde smele konkuruje benzinum v FWD...bezne dojizdi mezi prvnima, trba ted v Zaskali na 4tem a bez spery a nedavno na Kozakove dokonce prvni....takze to bych dal taky do uvozovek...

ale rozhodně s víc upraveným autem aspoň co se týče motoru než ty benzíny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych sem ty 24hodinový zavody netahal. Protože tam sou ty pravidla udělaný tak, že prostě benzin skoro nomá šanci. Kdyby byly stejný podmínky pro všechny, tak ta nafta bude mít těch 700-750koni, ale stejný benziny by měly 1700-2000koní...

Jojo ... bohuzel Le Mans totalne podelali. Tedka ale kazdej rok ty pravidla upravuji, takze uvidime k cemu se dostanou a treba to zas bude mit vyznam a budou mit vsichni stejne podminky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Rychlejší znamená,že by Golf měl větší rychlost.Což neni pravda.Golf byl pomalejší.Ale měl lepší čas. ;)

Takže todle asi ukázalo,že ten hlupáček budeš nakonec ty.Nebo?

Víš,ani bych tě nechtěl za kamaráda.Abych pak přijel někam na sraz a hnedka jsi přiběhl ty a Jaster a začal jsi mi lézt do prdele stějně jako to děláte u reeshy.Ale on potřebuje takový vocásky. ;);)

Dejme tomu, objednáš si pizu od dvou sokolíků nezávisle.

- sokolík Martin ti přiveze pizu za 20 minut, a přiletí k tobě rychlostí 20 km/h.

- sokolík Pavlík ti přiveze pizu za 6 hodin, protože se někde mrcasil, ale přiletí k tobě rychlostí 35 km/h.

Chceš mi říct, že Pavlík, toho času povoláním sokolík, byl podle tebe rychlejší? :kuk:

Pokud ano, řadím se na stranu hlupáčků. A mrzí mě, že jsem tropil takový humbuk, když ten závod byl nakonec o tom, kdo má nejvyšší koncovou rychlost. Je mi jen divné, že mě posadili na první místo... humm :help: .. doufejme, že se taková chyba neděje i v dalších závodech, třeba okruhy, do vrchu apod. Protože jsem si vždycky myslel, že rychlejší, a v tom závodě i lepší, je ten, kdo má lepší pozici na stupních vítězů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A abychom byli korektní, tak se podívej na finálovou jízdu. Golf to Unu s přehledem natřel. Cílový čas o cca půl sekundy vyšší s maximálkou o 14,649 kmh, opět vyšší!! Tomu se říká rychlejší, panáčku ;).

A jestli to chceš v procentech. V první finálové jízdě (nejvyšší maximálky obou aut) byla maximálka Una vyšší o 11,232 kmh - to jest vyšší maximálka Una o 6,19 % oproti golfu.

V poslední finálové jízdě, v boji o první a druhou příčku, maximálka golfa o 14,649 kmh vyšší - to jest vyšší maximálka golfa o necelých 12% oproti Unu.

Jen pro dokreslení situace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo kluci jediný pořádný závody jsou rally a tomu rozumim. Cemu nerozumim o tom se nehadam ;) V rally jeste nikdo nikdy s naftou diru do sveta ba ani republiky neudelal.

Nekde jsem videl ze snad na LM maji motory i DPF. By me zajimalo co z toho na konci zavodu zbude. Ale jestli me pamet neklame tak jim to nehuli. Je fakt ze tam asi odpada problem jak zvednout teplotu v DPF k regeneraci :D :D :D

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejme tomu, objednáš si pizu od dvou sokolíků nezávisle.

- sokolík Martin ti přiveze pizu za 20 minut, a přiletí k tobě rychlostí 20 km/h.

- sokolík Pavlík ti přiveze pizu za 6 hodin, protože se někde mrcasil, ale přiletí k tobě rychlostí 35 km/h.

Chceš mi říct, že Pavlík, toho času povoláním sokolík, byl podle tebe rychlejší? :kuk:

Pokud ano, řadím se na stranu hlupáčků. A mrzí mě, že jsem tropil takový humbuk, když ten závod byl nakonec o tom, kdo má nejvyšší koncovou rychlost. Je mi jen divné, že mě posadili na první místo... humm :help: .. doufejme, že se taková chyba neděje i v dalších závodech, třeba okruhy, do vrchu apod. Protože jsem si vždycky myslel, že rychlejší, a v tom závodě i lepší, je ten, kdo má lepší pozici na stupních vítězů.

Hele uplne realne ... nebudu brat, ze Ti nejakej benzin CRX natrhnul, ale mit to punto slicky myslis ze bys vyhral ?> Pokud reknes kdyby kdyby, tak pak je odpoved to CRX !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako nestraníky bych takny na kdyby nehrál.

Golf bude mít velkej kroutící moment a potřebuje ho přenést na silnici. Tak si obuje co chce. Benzin taha uplne jinak a odhadnout jestli by byl na jinejch gumách rychlejší je složité.

Pro mě jako diváka je zajímavé nejzajímavěší auto CRX, 120 co pojede Corvettu.

Nad videem chrochtaku jak z nich lítá černej kouř se zasměji. Je to takové dobré maskování SPZ před policií :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...